TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Rafako zapowiada trzeci autobus [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.10.2019 10:00:31
Busworld 2019: Rafako pokaże trzeci autobus [FILM]

Podczas targów w Busworld o debiucie firmy na najważniejszych targach w branży i planach na przyszłość rozmawialiśmy z Michałem Maćkowiakiem, dyrektorem oddziału Rafako SA w Solcu Kujawskim.

Z Katowic do Brukseli

Po październikowym pokazie na katowickiej konferencji Impact Mobility Revolution 19, pierwszy autobus elektryczny Rafako E-Bus udał się w podróż na targi do Brukseli. Dla raciborskiej firmy był to debiut na światowych salonach Busworld.

Jak powiedział nam Michał Maćkowiak, prezes Rafako E-Bus - firma w ostatnim czasie wyprodukowała drugi swój autobus Rafako E-Bus. Tym razem w wersji szkolnej, a do końca br. bramy prototypowni w Solcu Kujawskim opuści jeszcze jeden elektrobus - E-Bus w wersji stricte miejskiej, z większa liczbą miejsc stojących i z bateriami LTO dostosowanymi do szybkiego ładowania poprzez pantograf.

Kolejna nowość to powołanie z dniem 14 października oddziału Rafako w Solcu Kujawskim. Zajmie się on produkcją oraz sprzedażą pojazdów o napędzie elektrycznym. Jak czytamy w komunikacie firmy:

-"Na podstawie uchwały zarząd postanowił m.in.: wyodrębnić w strukturze organizacyjnej oddział, jaki zostanie utworzony na bazie majątku, którego przedmiotem działalności będzie produkcja oraz sprzedaż pojazdów o napędzie elektrycznym, jak również świadczenie usług projektowych oraz prac badawczo– rozwojowych w tym zakresie."

Zarząd postanowił też powołać na dyrektora autobusowego oddziału Michała Maćkowiaka oraz na zastępcę dyrektora Dariusza Szarabajko.

O szczegółach rozmawialiśmy w Belgii z Michałem Maćkowiakiem:


Z ARP

Kolejna ważna informacja dla raciborskiej firmy to deklaracja Agencji Rozwoju Przemysłu, że chce wejść w projekt autobusu zeroemisyjnego Rafako.

-"Chcemy nawiązać taką współpracę – można to określić mianem (...) partnerstwa publiczno-prywatnego. My jesteśmy partnerem publicznym, który chce angażować się w rozwój nowoczesnych, innowacyjnych branż przemysłowych. W tej chwili automotive to jest jeden z elementów pociągowych naszej gospodarki; w tym mieści się również elektromobilności, produkcja pojazdów użyteczności publicznej" - wyjaśniał wiceprezes ARP Paweł Kolczyński.

Kolczyński dodał, że końca dobiega proces homologacji pojazdu: w tym miesiącu powinny zakończyć się badania techniczne; potem rozpocznie się faza uzyskania pełnej dokumentacji.

-"To też spowoduje, że ta współpraca będzie mogła wejść na nowy poziom, w nowe ramy" - uznał. -"Planujemy wspólnie wdrożyć go do produkcji i zadośćuczynić oczekiwaniom rynku" - zadeklarował wiceprezes ARP i zapowiedział, że w przyszłości autobus może się stać "mocnym fundamentem floty gimbusów"

Na koniec dodajmy, że spółki ARP, Rafako i Rafako E-Bus razem wystartowały w konkursie NCBiR "Niskoemisyjny transport publiczny".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
Rafako

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....