TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Osiem autobusów Daimlera [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.10.2019 11:00:24
Busworld 2019: Osiem autobusów Daimlera [FILM]

Największą gwiazdą na stoisku Daimler Buses na Busworld 2019 był oczywiście elektrobus Mercedes-Benz eCitaro. Do tej pory zamówienia na ten pojazd (tylko w wersji 12 metrów) osiągnęły już trzycyfrowe liczby, co jak najlepiej świadczy o atrakcyjności oferty niemieckiego koncernu w zakresie e-mobilności. Dodatkowo w Belgii ten pojazd został nagrodzony nagrodą "Sustainable Bus Award 2020 Urban", którą podczas Busworld firmie wręczył przedstawiciel redakcji InfoBus.pl

17 października na brukselskich targach odbyła się konferencja prasowa Mercedesa, podczas której Till Oberwörder, szef Daimler Buses, przedstawił najnowsze wiadomości z autobusowej oferty koncernu.

-"Dzięki naszym markom Mercedes-Benz, Setra i Omniplus pokażemy na Busworld 2019 zrównoważone i innowacyjne rozwiązania dla przemysłu autobusowego. Aktualnie oferujemy naszym klientom autobusy i rozwiązania mobilne opracowane w zasadzie dla każdego transportowego celu. W szczególności w sektorze e-mobilności władze miasta i firmy transportowe oczekują od nas produktów dostosowanych do potrzeb lokalnego transportu publicznego Dzięki naszemu ogólnemu systemowi obejmującemu produkt i kompleksowe wsparcie, jesteśmy tutaj bardzo dobrze przygotowani. Zamówienia na eCitaro składające się już z trzycyfrowych liczb, co daje nam potwierdzenie, że podążamy właściwą drogą. Ofertę naszych marek uzupełnia profesjonalne doradztwo i sieć serwisowa , która także jest już dostosowana do potrzeb naszych klientów w zakresie elektromobilności."

Zobaczcie to na filmie:

Elektryczna gwiazda

Głównym tematem prezentacji na targach w Brukselii był ogólny system e-mobilności od Daimler Buses. W pełni elektryczny Mercedes-Benz eCitaro, który jest produkowany seryjnie w fabryce w Mannheim, oferuje miastom i przedsiębiorstwom możliwość dostosowania swojej floty do lokalnych potrzeb bezemisyjnego transportu. Autobusy eCitaro można już spotkać w regularnym ruchu, w takich państwach jak: Niemcy, Luksemburg, Norwegia, Szwecja i Szwajcaria. Kolejne – jak podkreśla Daimler "trzycyfrowe dostawy" - odbędą się w tym roku w całej Europie.

Dodajmy, że od 2020 r. dostępna będzie również przegubowa wersja modelu eCitaro, czyli eCitaro G oferujący 145 miejsc pasażerskich. Z kolei w II połowie 2020 r. w elektrobusach Mercedesach pojawią się akumulatory litowo-polimerowe, a od 2021 r. cała seria eCitaro zostanie wyposażona w kolejną generację akumulatorów. Wtedy też pojawi się premierowy pojazd z range extenderem w postaci ogniwa paliwowego zasilanego wodorem. Pierwszy taki egzemplarz ma pojawić się w Hamburgu.

Co do ładowania to na razie eCitaro jest przystosowany do ładowania 150 kW za pomocą kabla (plug-in). Szybkie ładowanie przy około 300 kW za pomocą pantografu montowanego na dachu będzie dostępne do końca 2019 roku, a szybkie ładowanie za pomocą tzw. "odwróconego pantografu" jest w przygotowaniu.

Zobaczcie co o elektrycznej gwieździe mówią jej twórcy:

Osiem autobusów - jedna premiera

Prezentacja Daimler Buses na Busworld Europe 2019 składała się z ośmiu pojazdów marek Mercedes-Benz i Setra, w tym jednej światowej premiery. Na Busworld zadebiutował Mercedes Benz Spriner 75 Travel, który dzięki nowej osi o dużym obciążeniu ma zwiększoną pojemność pasażerską do 21 + 1 miejsc. To  zdaniem Daimlera, umożliwia ustanowienie nowych standardów w podróży klasą MINI

Poza MINI debiutantem w Brukseli mogliśmy zobaczyć:

  • Miejski elektrobus Mercedes-Benz eCitaro

  • Międzymiastowy, uniwersalny autobus Mercedes-Benz Intouro

  • Autokar Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD

  • Międzymiastowy, uniwersalny autobus Low Entry - Setra MultiClass S 415 LE

  • Autobus turystyczny klasy Economy - Setra ComfortClass S 515 HD

  • Autobus turystyczny klasy Premium - Setra TopClass S 516 HDH

  • Dwupokładowy autobus turystyczny klasy Premium - Setra TopClass S 531 DT.

Nie tylko sami autobusami żyje Daimler, dlatego goście mogli dowiedzieć się w hali nr 5 więcej na temat usługi Omniplus On i Daimler Buses eMobility Consulting. W centrum projektowym klienci otrzymali również porady dotyczące konfiguracji wybranych pojazdów.

I na koniec film o MINI premierze Mercedesa:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
MINI
autokar
Mercedes
Setra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....