TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: MAN i pierwsze polskie autobusy 12C [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.10.2019 11:27:39
Busworld 2019: MAN i pierwsze polskie autobusy 12C [FILM]

W Brukseli o targowej ofercie MAN oraz o najnowszych kontraktach z firmami PA Gryf, PKS Lubin i dostawach dla Gdyni rozmawialiśmy z Małgorzatą Durdą, dyrektorem sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska, która właśnie na Busworld po raz pierwszy reprezentowała barwy "lwa".

O pojazdach obecnych na stoisku MAN w Belgii pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Teraz czas na polskie akcenty.

Umowa z Gryfem

Najważniejszy dla polskiej organizacji moment na targach Busworld 2019 miał miejsce 18 października, kiedy pomorska firma PA Gryf podpisała umowę na zakup dwóch autobusów nowej generacji MAN Lion`s City, które będą eksploatowane w sieci ZKM Gdynia.To kontynuacja dobrej współpracy między firmami, która m.in. zaowocowała w tym roku zakupem autokarów MAN Lion`s Coach - Coach of the Year 2020 - do floty PKS Gdańsk. Teraz przyszedł czas na miejskie lwy. 

Pojazdy w barwach Gryfu będą to pierwsze pojazdy typu 12C w Polsce, czyli w wersji z silnikiem diesla. Równolegle MAN dostarczy pierwsze nowe lwy w wersji CNG - dla PKS Lubin. Przypomnijmy, że 20 szt. MAN-y Lion's City 12G ma trafić do Lubina w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy. Czyli w okolicach sierpnia 2020 r. Wszystkie będą objęte dwuletnią gwarancją całopojazdową. Ich jednostkowa cena to 1 110 000 PLN netto, a wszystkie pojazdy będą wyposażone dodatkowo w hybrydowy moduł MAN EFFICIENTHYBRID.

O tych sukcesach MAN-a opowiedziała nam Małgorzata Durda, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska:

Rekordowa Gdynia

Kolejne ważne wydarzenia dla MAN w Polsce - i wręcz strategiczne jeżeli chodzi o pozycję wicelidera na miejskim rynku na koniec roku - miało miejsce 16 października w Gdyni. Pomorskie miasto odebrało wówczas 55 autobusów miejskich MAN Lion's City, w tym:

  • 32 autobusy przegubowe, 18-metrowe, z silnikami Euro 6d o mocy 320 km z sześciobiegową, automatyczna skrzynią biegów ZF. We wnętrzu 16 foteli dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi wraz z 2 zatokami dla wózków od długości prawie 2 metrów każda.

  • 23 autobusy to pojazdy 12-metrowe, napędzane silnikami diesla Euro 6d i mocy 280 km z sześciobiegową, automatyczna skrzynią biegów ZF. Bezpośrednio z niskiej podłogi dostępnych jest 6 foteli połączonych z bardzo dużą i przestronną przestrzenią dla wózków inwalidzkich i dziecięcych o długości ponad 3 metrów.

Wszystkie pojazdy wyposażone są w klimatyzację całopojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich, porty USB z szybkim ładowaniem, system monitoringu wizyjnego oraz objęte są 36 miesięczną gwarancją całopojazdową.

-"Bardzo się cieszę, że miasto Gdynia wybrało naszą ofertę i zdecydowało się na zakup autobusów z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe autobusy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów jak i z nowymi ekonomicznymi silnikami. Co ważne to pojazdy, które produkowane są w naszych zakładach MAN Bus w Starachowicach. Nasza współpraca trwa nieprzerwanie od się od roku 2006 rok, kiedy Gdynia jako jedno z pierwszych miast zdecydowała się na zakup autobusów marki MAN napędzanych CNG. W ciągu 13 lat miasto zakupiło ponad 30 takich autobusów, będąc prekursorem rozwiązań proekologicznych. Cieszę się, ta współpraca trwa i umacnia się" - powiedział Marc Martinez Prezes MAN Truck & Bus Polska.

MAN w Polsce

Koncern MAN obecny jest na polskim rynku od 26 lat. W tym okresie sprzedał ponad 53 000 pojazdów użytkowych, wyprodukował ponad 120 000 ciężarówek i ponad 20 000 autobusów miejskich. W roku 2018 firma MAN potwierdziła pozycję największego producenta pojazdów użytkowych w Polsce. Fabryki w Starachowicach i Niepołomicach opuściło ponad 22. tysiące pojazdów z logo MAN, w tym 1781 autobusów kompletnych, 1156 podwozi autobusowych i 19 502 ciężarówek.

MAN Truck & Bus Polska, to spółka zajmująca się sprzedażą i obsługą posprzedażną pojazdów marki MAN i Neoplan w Polsce. Dysponuje ona siecią serwisową składającą się z 32 punkty, w tym 7 własnych serwisów, jak również 25 autoryzowanych stacji obsługi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
Gryf
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....