TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Drabpol autobusowym integratorem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.10.2019 13:00:42
Busworld 2019: Drabpol autobusowym integratorem [FILM]

Drabpol uczestniczył w targach Busworld z własnymi rozwiązaniami dla rynku OEM oraz transportu zbiorowego. O najnowszej ofercie rozmawialiśmy Krzysztofem Drabczyńskim, dyrektorem marketingu w częstochowskiej firmie.

W Belgii Drabpol promował przede wszystkim swój Dział Rozwoju i Wsparcia (R&D), który odpowiada za integrację oferowanych przez firmę rozwiązań z pojazdami i systemami, znajdującymi się po stronie klienta. Specjalizuje się on w autorskich opracowaniach na cyfrowych wyświetlaczach deski rozdzielczej, wizualizacji wszelkich informacji, niezbędnych dla kierowców.

FAPsafety+

Najciekawszym efektem ich pracy jest system personalizacji graficznej i systemowej FAPsafety+, który pozwala na stworzenie rozwiązań dedykowanych lub zgodnych z wymaganiami zleceniodawcy – zakładami komunikacji miejskiej, czy producentami pojazdów. Chodziło o to, by umieścić wszelkie informacje, których adresatem są kierowcy na wyświetlaczu miejsca pracy kierowcy i tym samym ograniczyć ilość występujących dodatkowych ekranów, które odciągają uwagę prowadzącego od drogi. I to udało się znakomicie zrealizować.

W zależności od grupy odbiorców, design deski rozdzielczej jest dostosowywany zarówno pod kątem użytkowym, jak i wyglądu. Możliwe jest skomponowanie wyglądu ogólnego wyświetlacza z wprowadzeniem indywidualnych ułożeń wskaźników czy też formy komunikowania o występujących zdarzeniach.

Dla podkreślenia spersonalizowanego charakteru, ekran powitania może zostać dostosowany do potrzeb odbiorcy. Dzięki temu może być to zarówno powitanie zawierające znaki i hasła właściwe dla danej marki pojazdów czy też, jak w przypadku autobusów komunikacji miejskiej, dla danego miasta, dla którego jeżdżą wybrane pojazdy.

Dodatkowo miejsce pracy kierowcy mFAP Continental można automatycznie ustawić w ciągu zaledwie 30. sekund, dzięki wykorzystaniu zapisanych w unikalnym kluczyku kierowcy danych, zaprogramowanych do jego budowy ciała. To nie tylko ergonomia i optymalizacja czasu, ale także bezpieczeństwo.

Elektromobilność z Drabpolem

Do tej pory inżynierowie Drabpolu przede wszystkim działali w dziedzinie niskich napięć. Teraz - wraz z wejściem do portfolio firmy elektrycznych silników synchronicznych firmy TM4 / Dana - częstochowski dział R&D wszedł również w wysokie napięcia i integrację elektrycznych układów napędowych. Firma bazuje tutaj na komponentach kanadyjskiego partnera takich jak : silnik, falownik, sterownik oraz oprogramowanie zarządzające.

Wato zaznaczyć, że TM4 (Dana) nie dostarcza pełnej gamy urządzeń energoelektrycznych dla pojazdów, dlatego też brakujące elementy są dobierane przez Drabpol. Kluczowym aspektem systemu jest oprogramowanie bazujące na środowisku Matlab i Simulink, wykorzystywanym w swych opracowaniach przez największych globalnych producentów w branży automotive. Dodatkiem do wspomnianych elementów bazowych jest nakładka systemowa Synapps, która jest z kolei autorskim opracowaniem TM4. Całość jest uzupełniona przez zestaw bibliotek programów dopasowanych do różnych pojazdów i poziomów wiedzy programistycznej producenta.

W efekcie otrzymujemy zintegrowany, elektryczny układ napędowy, To rozwiązania dedykowane i zapewniające jak najefektywniejszą współpracę zastosowanych komponentów.

Polskie wsparcie

Dodajmy, że przedstawiciele Drabpolu byli podczas Busworld 2019 cały czas obecni na stoiskach partnerów częstochowskiej firmy - Continental (z nowym systemem ProViu 2.0), Konvekty i TM4/Dana. O szczegółach targowej oferty firmy opowiedział nam Krzysztof Drabczyński:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
komponenty
Drabpol

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....