TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Caetano z wodorową premierą [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.10.2019 13:00:06
Busworld 2019: Caetano z wodorową premierą [FILM]

Caetano zaprezentowało w Belgii swoją wizję zeroemisyjnych rozwiązań miejskich, a w tym - jako jedna z nielicznych firm na targach (obok Solarisa) także autobus wodorowy.

Głównym bohaterem stoiska Caetano na wystawie w Brukseli był elektrobus e.City Gold. Oprócz niego Portugalczycy pokazali modele 10,7 i 12 m, LHD i RHD.

Czas na wodór

Ten standardowy autobus klasy MAXI zyskał teraz wersję wodorową - H2.City Gold. Pojazd ten wykorzystuje najlepsze technologie Toyoty i możliwości inżynieryjne Caetano. Dzięki szybkiemu czasowi ładowania i dużej autonomii pojazdu, eksploatacja autobusu nie jest ograniczona i to stanowi dużą zaletę dla operatora. H2.City Gold ma zasięg 400 km na jednym napełnieniu, co jest dobrym wynikiem na rynku autobusów na ogniwa paliwowe. Model dostępny jest w wersjach 10,7 lub 12 m oraz LHD i RHD.

Butle z wodorem zamontowano na dachu pojazdu, spełniając wymagania bezpieczeństwa. Pojazd jest wyposażony w czujniki wycieku wodoru w ogniwie paliwowym i zbiornikach. Podobnie jak w 100% elektryczny autobus, pojazd ten może być również wyposażony w szeroką gamę funkcji bezpieczeństwa, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

O tym pojeździe mówiono także na konferencji prasowej:


Cel: Londyn!

Z kolei wersja elektryczna - e.City Gold - została w 100% opracowana przez CaetanoBus i jest wynikiem połączenia doświadczeń w rozwoju autobusów miejskich z aluminiowym nadwoziem i nowej generacji pojazdów Caetano z przyjaznymi dla środowiska układami napędowymi.

e.City Gold to modułowy autobus niskopodłogowy. Zaprojektowano go tak, aby od samego początku zapewniał łatwą obsługę zarówno zespołom kierowców, jak i serwisantów. Dostępny jest w wersjach LHD i RHD z 2 lub 3 drzwiami i w pełni przystosowany dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Prezentowana na Busworld wersja RHD została wyposażona w innowacyjne rozwiązania technologiczne, spełniające najwyższe wymagania bezpieczeństwa. Pojazd posiada m.in. kamery monitorujące, które zastępują tradycyjne lusterka boczne, inteligentnego asystenta prędkości, akustyczny system ostrzegania oraz zmienioną konstrukcję przedniej części pojazdu w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg.

Wszystko te rozwiązania zostały wprowadzone przez Caetano tak, aby spełnić wymagania ostatniego zamówienia - od firmy Abellio London, które zakupiła 34 autobusy Caetano e.City Gold do sieci TfL. Oprócz tego kontraktu elektrobus Caetano został dostarczony do kilku portugalskich miast.

Lotniskowy lider

I na koniec kilka słów o CaetanoBus. Firma jest częścią grupy Salvador Caetano i Mitsui & Co. Firma ma szeroką ofertę w zakresie autobusów miejskich oraz pojazdów lotniskowych. W tym zakresie CaetanoBus produkuje pojazdy pod marką Cobus i jest liderem w światowej branży autobusów lotniskowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
wodór
Caetano

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....