TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: BMZ z rewolucyjną baterią
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.10.2019 16:00:53
fot. BMZ

Technologia litowo-jonowa rewolucjonizuje świat. Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie chemii twórcom baterii litowo-jonowych trzem naukowcom. Dzięki nim świat staje się coraz bardziej mobilny. Baterie litowo-jonowe zasilają bowiem wiele urządzeń codziennego użytku, od narzędzi ogrodniczych, elektronarzędzi, rowerów elektrycznych aż po autobusy elektryczne oraz magazyny energii. 


Spółka BMZ Poland, będąca częścią Grupy BMZ The Innovation Group jako lider w produkcji inteligentnych systemów zasilania w technologii litowo-jonowej dostarcza baterie do szerokiego spektrum zastosowań. Polski oddział skupia swoje wysyłki na projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów zasilania do pojazdów elektrycznych, ze szczególnym uwzględnieniem autobusów elektrycznych oraz lekkich pojazdów transportowych. Portfolio rozwiązań w tym obszarze firma BMZ Poland zaprezentuje na najbliższych targach BUSWORLD w Brukseli. Podczas targów pojawią się wystawcy wykorzystujących baterie zaprojektowane i wyprodukowane przez BMZ Poland.

Już 18 października 2019 będzie można z bliska podziwiać baterie BMZ Poland w piętrowym autobusie elektrycznym hiszpańskiej firmy UNVI. Zostały w nim zamontowane 3 baterie litowo-jonowe CUBE-E. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest możliwe dzięki zainstalowanemu układowi Master Battery Management System (BMS). Jest to innowacyjny system, pozwalający połączyć baterie o różnym stopniu naładowania w jeden układ bateryjny. Podłączenie równoległe wszystkich baterii mogłoby skutkować wytworzeniem się prądów wyrównawczych, co w efekcie doprowadziłoby do uszkodzenia baterii. 

Układ Master BMS oblicza w czasie rzeczywistym maksymalne dozwolone prądy ładowania oraz rozładowania, uwzględniając rozpływ prądów do poszczególnych baterii. Oblicza także procentową pojemność zestawu bateryjnego, udostępnia informację o pozostałym zasięgu autobusu i szacunkowym czasie wymaganym do pełnego naładowania.

Poza autobusem UNVI na targach pojawi się najnowszy model marki Solaris Bus & Coach z baterią Solaris High Energy+, która powstała w wyniku współpracy specjalistów BMZ Poland i Solaris Bus & Coach.

W kategorii lekkich pojazdów transportowych pojawi się bateria MAGNUS, którą zaprezentuje firma Automet w najnowszym modelu elektrycznego minibusa. 

Niewątpliwie wykorzystywanie osiągnieć naukowców, projektowanie i produkcja inteligentnych systemów zasilania wpisuje się w misję firmy, która brzmi: Zmieniamy sposób w jaki ludzie żyją, pracują spędzają wolny czas. "WE POWER THE FUTURE!" - to motto BMZ.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
BMZ
bateria
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....