TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2019: Autobusowe nowości od MAN [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2019 09:00:54
Busworld 2019: Autobusowe nowości od MAN [FILM]

Podsumowujemy obecność MAN Truck & Bus na targach Busworld 2019. W kontekście polskiego rynku najważniejsze wydarzenia to nagroda dla Lion`s Coach oraz pokaz wydłużonego Lion's City 19 EfficientHybrid.

Zaczynamy od lekkiej hybrydy w rozmiarze 19 metrów, która po raz pierwszy została publicznie pokazana właśnie w Brukseli. MAN Lion's City 19 EfficientHybrid ma dokładnie długość 18,75 metra i oferuje pojemność dla 38 pasażerów na miejscach siedzących - o cztery więcej niż w Lion`s City 18 o podobnej konfiguracji. Do tego mamy nowy silnik wysokoprężny D1556 LOH o mocy 360 KM (265 kW) z normą Euro 6d, która obowiązuje od 1 września 2019 r. Hybrydowa funkcja stop-start zapewnia, że pojazd jest bezemisyjny podczas postoju.

Prezentowany w Belgii Lion's City 19 oferował także nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. W tym przegubowym autobusie zastosowano aktywny system wykrywania pieszych. Kamery zarówno z przodu, jak i z dwóch stron pojazdu automatycznie monitorują ruch, co pomaga odciążyć kierowcę. Jest on aktywnie ostrzegany, aby zapobiegać wypadkom, zarówno wizualnie - poprzez dwa wbudowane wyświetlacze w polu widzenia kierowcy - jak i akustycznie za pomocą sygnału ostrzegawczego.

Ta nowinka ma zostać udostępnione w nadchodzącym roku dla wszystkich autobusów MAN, jako fabrycznie rozwiązanie.

Zobaczcie "dziewiętnastkę" na naszym filmie z Busworld:

Coach of the Year 2020

Na Busworld nowa generacja MAN Lion's Coach zdobyła prestiżową nagrodę "Coach of the Year 2020" - dwa lata po oficjalnym debiucie. Międzynarodowe grono 22 ekspertów było pod wrażeniem spójnej koncepcji autokaru - łączącej opłacalność, wygodę i praktyczność, a także sposobu, w jaki ten autobus łączy innowacyjną technologię z nowoczesnym designem. Dziennikarze byli pod wrażeniem miejsca pracy kierowcy. Ich zdaniem na szczególną uwagę zasługuje nowy i niezwykle wydajny układ napędowy. Jury wyraziło również uznanie dla inteligentnej integracji podnośnika wózka inwalidzkiego nad przednią osią, co zapewnia większą elastyczność w zakresie użytkowania autobusu bez ograniczania wielkości bagażnika.

Jak mówi Rudi Kuchta, szef działu produktów i sprzedaży autobusów i głośników w jednostce biznesowej: "Ta nagroda wyróżnia autokar MAN Lion's Coach jako niezawodny i ekonomiczny pojazd, który ułatwia życie operatorom autobusów. Doceniają to zarówno klienci, jak i eksperci. Nie bez powodu Lion's Coach wozi piłkarzy najlepszych drużyn, takich jak FC Bayern Monachium, Paris Saint-Germain, czy reprezentacja Niemiec w piłce nożnej. Dlatego zdobycie międzynarodowej nagrody "Coach of the Year" jest zwieńczeniem naszej pracy i prawdziwym zaszczytem."

Dwa lata

Przypomnijmy: nowy autobus MAN Lion's Coach został zaprezentowany publiczności na Busworld 2017 w Kortrijk. Od czasu debiutu Lion's Coach jest już dostępny w czterech długościach: 12 101 mm i 13 091 mm - jako pojazd dwuosiowy oraz 13 361 mm i 13 901 mm - jako pojazd trzyosiowy.

Sześć dodatkowych siedzeń w porównaniu z wersją 12-metrową sprawia, że 13-metrowy, dwuosiowy pojazd, który został wziął udział w Euro Test 2019 jest szczególnie atrakcyjny z ekonomicznego punktu widzenia. Jego maksymalna dopuszczalna masa do 19,5 t, a opcjonalna winda dla wózków odgrywa ważną rolę w osiągnięciu idealnego rozkładu mas, ponieważ w tej wersji znajduje się nad przednią osią - odciążając tylną oś i jednocześnie nie ograniczając bagażnika. Nowe modele MAN Lion's Coach z 3 gwiazdkami w niemieckim systemie mogą pomieścić maksymalnie 53, 57, 59 lub 63 pasażerów (bez toalety). Wówczas ich bagażniki mają pojemność od 11,7 do 14,3 m3 w zależności od modelu.

Rzut oka pod maskę MAN Lion's Coach pokazuje istotne zmiany. Dzięki osi o przełożeniu i-2,73 oraz zwiększonej mocy silnika D26 (wzrost o 30 KM i 300 Nm w porównaniu do swojego poprzednika), automatycznej skrzyni biegów MAN TipMatic Coach (standardowo instalowaną w modelach o mocy powyżej 470 KM) ten zespół napędowy może być bardzo ekonomiczny. I to potwierdzają wyniki. TÜV Bavaria niedawno poświadczył, że MAN Lion's Coach jest w stanie przejechać 100 km przy zużyciu na poziomie 19,4 litra paliwa, co jest imponującym wynikiem.

Lion's Coach wyróżnia się także opcjonalny system OptiView. Kamery po obu stronach pojazdu zapewniają obraz w czasie rzeczywistym na dwóch wyświetlaczach, które są łatwo widoczne dla kierowcy, eliminując w ten sposób martwy punkt. OptiView plus nowe systemy wspomagania jazdy i skrętu MAN wprowadzi w 2020 r.

I na koniec historia obecności MAN I Neoplan w konkursach "Autobus roku" i "Autokar roku". Łącznie to trofeum niemiecki koncern otrzymał aż dziesięć razy - pięć razy tytuł "Coach of the Year" (2020, 2006, 2004, 2000, 1994 ) i pięciokrotnie tytuł "Autobus roku" (2015, 2005, 1999, 1995, 1990).

Pozostałe nowinki

Na stoisku MAN na Busworld pojawiły się też inne nowości techniczne, jak:

  • MAN Lion's Intercity z silnikiem D15 i automatyczną skrzynią MAN TipMatic Coach o pojemności 53 miejsc;

  • Neoplan Tourliner w wersji specjalnej (robota BMC Plauen) z trasy "The World of Hans Zimmer"

  • Neoplan Skyliner o pojemności 76 pasażerów z siedzeniami z nowej generacji Exclussivo z OptiView, który będzie dostępny dla wszystkich modeli Neoplan od 2020 roku.

  • MAN eTGE Combi, czyli pierwszy w pełni zasilany elektrycznie mikrobus o pojemności 8 miejsc pasażerskich z zasięgiem do 173 kilometrów (NEDC) lub 114 kilometrów (WLTP).

  • MAN TGE City z niskopodłogową platformą za przednia osią

  • MAN TGE 4x4 Intercity z 13 miejscami pasażerskimi,

  • MAN Lion`s City E - na Busworld został pokazany jeden z 15 pojazdów testowych wchodzących w skład demonstracyjnej e-floty MAN, która będzie działać w pięciu krajach europejskich. Tam w najbliższym czasie zostanie poddana wielu próbom terenowym. W ramach tego testu MAN zawarł partnerstwa z różnymi operatorami - m.in. z Hamburger Hochbahn i Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein (VHH), Stadtwerke München i firmą transportową Münchner Verkehrsgesellschaft, a także spółką komunalną Stadtwerke Wolfsburg i firma transportowa Wolfsburger Verkehrs-GmbH. MAN ma też umowę partnerską z luksemburską firmą Voyages Emile Weber. E-busy pojawią się również prowadzone na ulicach Francji, a także w Antwerpii, Kolonii i Barcelonie. Pierwsze pojazdy z seryjnej produkcji MAN Lion's City E w 12-metrowej zostaną dostarczone w drugiej połowie 2020. W pełni elektryczny Lion's City EG w wersji przegubowej pojawi się około sześć miesięcy później i powinien wejść do produkcji seryjnej w pierwszej połowie 2021 roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
CNG
hybryda
MAN
Neoplan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....