TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2017: Elektryczny przegub od Irizara [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2017 10:36:09
Busworld 2017: Elektryczny przegub od Irizara - i2e18M BHNS

Irizar na targach w Kortrijk wystąpił na dwóch stoiskach - na pierwszym pokazał kompletne pojazdy, zaś na drugim - elektromobilne rozwiązania dla miast. Na obu świętował tytuł "Coach of The Year" dla Irizar i8.

Okrętem flagowym był topowy Irizar i8, któremu towarzyszyły nowe wersje Irizar i6S i Irizar i4H - w wersji hybrydowej. To oznacza, że teraz technologia hybrydowa jest dostępna także dla pojazdów II klasy marki Irizar, a firma zaczyna obejmować swoją elektromobilną ofertą każdy segment autobusowego transportu .

E-mobility

W tym artykule opisujemy miejską ofertę hiszpańskiego producenta, którą została zwieńczona premierą autobusu elektrycznego w wersji przegubowej - Irizar i2e18 BRT o długości 18-metrów, którego hiszpański producent nazywa "electric tram." Pojazd posiada pantograf, którego sposób działania Irizar zaprezentował także podczas premiery. Towarzyszył mu klasyczny, 12-metrowy elektrobus i2e.

Irizar nie tylko zadebiutował z nowym elektrycznym przegubem, ale i od razu go sprzedał - i to w liczbie 43 szt. Tyle autobusów - w wersji 18,73 m o pojemności 155 miejsc z układem drzwi 2-2-2-2 - pojedzie do francuskiego Amiens, aby obsłużyć przyszłą sieć BHNS (High-Level Bus Service). Dostawy "autobusowych tramwajów"mają zakończyć się w kwietniu 2019 r. Wartość całej inwestycji to 122 mln euro.

Wyjątkowy jak BRT

Na pewno "tramwaj" od Irizara może się podobać wizualnie. Jego jedną z najbardziej istotnych cech jest chromowany łuk, który otacza nadwozie pojazdu, co pozwala na jego natychmiastową identyfikację wizualną. Pierścień otaczający dużą przeszkloną powierzchnię bocznych okien, tworzy ramy obrazu odzwierciedlającego miejskie otoczenie.

Pojazd zostanie wyposażony w baterie LTO, wykorzystujące technologię 23 Ah SCIBtm od firmy Toshiba dla każdej komórki. Co ciekawe, Amiens Métropole wydzierżawi te baterie.

Stacje ładowania systemu BHNS będą zlokalizowane w strategicznych lokalizacjach, dlatego pojazdy wyposażone zostaną w pantografy umożliwiające ładowanie akumulatorów w ciągu około pięciu minut. Pantografy montowana na pojazdach dostarczy także spółka z Grupy Irizar, podobnie zresztą jak ładowarki o mocy znamionowej 600 KW. To nie koniec e-komponentów pochodzących z hiszpańskiego holdingu. Także zastosowany silnik elektryczny, asynchroniczny o mocy 230 kW (Alconza), układ klimatyzacji (Hispacold) i drzwi elektryczne + rampy wjazdowe (Masats) - wykonały firmy należące do Grupy Irizar. To razem daje kompletną ofertę w zakresie elektromobilności. I to może dać przewagę Irizarowi nad konkurencją.

Rosnący portfel e-zamówień spowodowały, że Grupa Irizar rozpoczęła produkcję seryjną elektrobusów w zupełnie nowej fabryce Aduna, która jest skierowana wyłącznie na produkcję e-mobilnych rozwiązań. Do tej pory firma przekazała na rynek 25 elektrobusów, które pracują w kilkunastu europejskich miastach. Pierwsze dostawy wykonano trzy lata temu do miast San Sebastian i Barcelona.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
Irizar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....