TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2017: Drabpol z własnym stoiskiem
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.10.2017 10:32:46 1 komentarz
Busworld 2017: Drabpol z własnym stoiskiem

Na targach w Kortrijk zadebiutuje firma Drabpol, która zaprezentuje usługi swojego Działu Rozwoju i Wsparcia, w tym nowy projekt - FAPsafety+. Hala 8 - stoisko 869.

Dział Rozwoju i Wsparcia w firmie Drabpol odpowiada za integrację oferowanych przez firmę rozwiązań z pojazdami i systemami, znajdującymi się po stronie klienta. Składa się z inżynierów o specjalności: elektronika, informatyka, robotyka, mechanika, którzy odbyli specjalne przeszkolenie marketingowe i techniczne.

Dział ten specjalizuje się w autorskich opracowaniach na cyfrowych wyświetlaczach deski rozdzielczej , wizualizacji wszelkich informacji, niezbędnych dla kierowców. Tworząc pionierskie rozwiązanie w dziedzinie oprogramowania dla deski rozdzielczej, Drabpol stworzył jedyny na rynku system personalizacji graficznej i systemowej - FAPsafety+, który pozwala na stworzenie rozwiązań dedykowanych lub zgodnych z wymaganiami zleceniodawcy - zakładami komunikacji miejskiej czy producentami pojazdów.

Chodzi o to, by umieścić wszelkie informacje, których adresatem są kierowcy na wyświetlaczu miejsca pracy kierowcy i tym samym ograniczyć ilość występujących dodatkowych ekranów, które odciągają uwagę prowadzącego od drogi. Kluczowym aspektem prowadzonych prac było zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierowcy i pasażerów oraz ujednolicony sposób komunikacji informacji do kierowcy.

Ekonomiczna standaryzacja

Bardzo istotnym aspektem jest zarówno ujednolicenie miejsca pracy kierowcy ( np. mFAP) we wszystkich autobusach , należących do jednego przewoźnika, jak i jednolite oprogramowanie. Zakłady komunikacji miejskiej dysponują bowiem różnorodnymi autobusami- na olej napędowy, wodorowymi, hybrydowymi, elektrycznymi, zasilanymi z akumulatorów , jak i trolejbusami. Taka standaryzacja to nie monopol, tylko bezpieczeństwo i rachunek ekonomiczny. Standaryzacja przyczynia się bowiem do eliminacji chorób zawodowych kierowcy , pozwala mu skupić się wyłącznie na drodze, a nie na obsłudze pojazdu, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa w komunikacji publicznej oraz sam komfort jego pracy.

Obecnie trwają pracy, by miejsce pracy kierowcy mFAP Continental gwarantowało automatyczne ustawienie w ciągu zaledwie 30. sekund wszystkich parametrów stanowiska pracy danego kierowcy – dzięki wykorzystaniu zapisanych w unikalnym kluczyku kierowcy danych, zaprogramowanych do jego budowy ciała.

Dwa etapy FAPsafety+

Proces tworzenia FAPsafety+ został podzielony na dwa etapy, których wynikiem są indywidualny design ( Software) oraz integracja techniczna ( Hardware) .

Indywidualny design - SOFTWARE

W zależności od grupy odbiorców, design deski rozdzielczej jest dostosowywany zarówno pod kątem użytkowym , jak i wyglądu. Możliwe jest skomponowanie wyglądu ogólnego wyświetlacza z wprowadzeniem indywidualnych ułożeń wskaźników czy też formy komunikowania o występujących zdarzeniach. Dla podkreślenia spersonalizowanego charakteru, ekran powitania może zostać dostosowany do potrzeb odbiorcy. Dzięki temu może być to zarówno powitanie zawierające znaki i hasła właściwe dla danej marki pojazdów czy też, jak w przypadku autobusów komunikacji miejskiej, dla danego miasta, dla którego jeżdżą wybrane pojazdy.

Zastosowano również technologię EyesOnRoad (EOR) – przyciemnianie wyświetlacza z pozostawieniem wyłącznie najpilniejszych komunikatów oraz z automatycznymi okienkami informacyjnymi w przypadku wystąpienia zdarzeń krytycznych lub ostrzeżeń.

Integracja techniczna – HARDWARE

Przy zastosowaniu autorskiej technologii MPCB, Drabpol uzyskał możliwość integracji systemów wspierających pracę i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów z deską rozdzielczą, na której informacje wyświetlane są w indywidualnie opracowany sposób. Dzięki temu , rozwiązania niezależnych producentów mogą zostać połączone w jeden system, którego wizualizacja odbywa się na wyświetlaczach MVP oraz MVF produkcji Continental.

Partnerem generalnym Drabpol-u jest tutaj koncern Continenatal VDO ( który firma reprezentuje w Polsce od 1991 r.) ze swoim sztandarowym produktem – nowej generacji miejscem pracy kierowcy mFAP .

Prawie 35 lat...

Na koniec warto dodać, że częstochowski Drabpol działa na komunikacyjnym rynku od 1983 r. Jest to firma rodzinna, ze 100% udziałem polskiego kapitału. Drabpol jest generalnym importerem oraz dealerem na terytorium Polski wielu światowych koncernów, m.in. Continental VDO ( od 1991), Konvekta ( od 1993) , Mix Telematics ( od 2000), Honeywell ( od 2007) czy Garmin ( od 2009). To co wyróżnia firmę to kompletne wdrożenia systemów od strony technicznej i technologicznej. Drabpol zapewnia kompleksową realizację projektów: doradztwo, projekty zabudowy, sprzedaż urządzeń, montaż, szkolenia, serwis oraz obsługę posprzedażową . Ponadto służy wsparciem dla biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych oraz Działów IT. Motto firmy brzmi " z doświadczenia pewni".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
Drabpol
  • Andrzej Pionka – 17.10.2017

    Jak deska Drabpolu ma się do oryginalnej Continentala? To Continental sam się na targach nie wystawia, tylko za pośrednictwem Drabpolu? https://www.continental-automotive.com/en-gl/Trucks-Buses/Interior-Cabin/Drivers-Workplaces/Modular-Drivers-Workplace

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....