TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2017: Drabpol z własnym stoiskiem
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.10.2017 10:32:46 1 komentarz
Busworld 2017: Drabpol z własnym stoiskiem

Na targach w Kortrijk zadebiutuje firma Drabpol, która zaprezentuje usługi swojego Działu Rozwoju i Wsparcia, w tym nowy projekt - FAPsafety+. Hala 8 - stoisko 869.

Dział Rozwoju i Wsparcia w firmie Drabpol odpowiada za integrację oferowanych przez firmę rozwiązań z pojazdami i systemami, znajdującymi się po stronie klienta. Składa się z inżynierów o specjalności: elektronika, informatyka, robotyka, mechanika, którzy odbyli specjalne przeszkolenie marketingowe i techniczne.

Dział ten specjalizuje się w autorskich opracowaniach na cyfrowych wyświetlaczach deski rozdzielczej , wizualizacji wszelkich informacji, niezbędnych dla kierowców. Tworząc pionierskie rozwiązanie w dziedzinie oprogramowania dla deski rozdzielczej, Drabpol stworzył jedyny na rynku system personalizacji graficznej i systemowej - FAPsafety+, który pozwala na stworzenie rozwiązań dedykowanych lub zgodnych z wymaganiami zleceniodawcy - zakładami komunikacji miejskiej czy producentami pojazdów.

Chodzi o to, by umieścić wszelkie informacje, których adresatem są kierowcy na wyświetlaczu miejsca pracy kierowcy i tym samym ograniczyć ilość występujących dodatkowych ekranów, które odciągają uwagę prowadzącego od drogi. Kluczowym aspektem prowadzonych prac było zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierowcy i pasażerów oraz ujednolicony sposób komunikacji informacji do kierowcy.

Ekonomiczna standaryzacja

Bardzo istotnym aspektem jest zarówno ujednolicenie miejsca pracy kierowcy ( np. mFAP) we wszystkich autobusach , należących do jednego przewoźnika, jak i jednolite oprogramowanie. Zakłady komunikacji miejskiej dysponują bowiem różnorodnymi autobusami- na olej napędowy, wodorowymi, hybrydowymi, elektrycznymi, zasilanymi z akumulatorów , jak i trolejbusami. Taka standaryzacja to nie monopol, tylko bezpieczeństwo i rachunek ekonomiczny. Standaryzacja przyczynia się bowiem do eliminacji chorób zawodowych kierowcy , pozwala mu skupić się wyłącznie na drodze, a nie na obsłudze pojazdu, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa w komunikacji publicznej oraz sam komfort jego pracy.

Obecnie trwają pracy, by miejsce pracy kierowcy mFAP Continental gwarantowało automatyczne ustawienie w ciągu zaledwie 30. sekund wszystkich parametrów stanowiska pracy danego kierowcy – dzięki wykorzystaniu zapisanych w unikalnym kluczyku kierowcy danych, zaprogramowanych do jego budowy ciała.

Dwa etapy FAPsafety+

Proces tworzenia FAPsafety+ został podzielony na dwa etapy, których wynikiem są indywidualny design ( Software) oraz integracja techniczna ( Hardware) .

Indywidualny design - SOFTWARE

W zależności od grupy odbiorców, design deski rozdzielczej jest dostosowywany zarówno pod kątem użytkowym , jak i wyglądu. Możliwe jest skomponowanie wyglądu ogólnego wyświetlacza z wprowadzeniem indywidualnych ułożeń wskaźników czy też formy komunikowania o występujących zdarzeniach. Dla podkreślenia spersonalizowanego charakteru, ekran powitania może zostać dostosowany do potrzeb odbiorcy. Dzięki temu może być to zarówno powitanie zawierające znaki i hasła właściwe dla danej marki pojazdów czy też, jak w przypadku autobusów komunikacji miejskiej, dla danego miasta, dla którego jeżdżą wybrane pojazdy.

Zastosowano również technologię EyesOnRoad (EOR) – przyciemnianie wyświetlacza z pozostawieniem wyłącznie najpilniejszych komunikatów oraz z automatycznymi okienkami informacyjnymi w przypadku wystąpienia zdarzeń krytycznych lub ostrzeżeń.

Integracja techniczna – HARDWARE

Przy zastosowaniu autorskiej technologii MPCB, Drabpol uzyskał możliwość integracji systemów wspierających pracę i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów z deską rozdzielczą, na której informacje wyświetlane są w indywidualnie opracowany sposób. Dzięki temu , rozwiązania niezależnych producentów mogą zostać połączone w jeden system, którego wizualizacja odbywa się na wyświetlaczach MVP oraz MVF produkcji Continental.

Partnerem generalnym Drabpol-u jest tutaj koncern Continenatal VDO ( który firma reprezentuje w Polsce od 1991 r.) ze swoim sztandarowym produktem – nowej generacji miejscem pracy kierowcy mFAP .

Prawie 35 lat...

Na koniec warto dodać, że częstochowski Drabpol działa na komunikacyjnym rynku od 1983 r. Jest to firma rodzinna, ze 100% udziałem polskiego kapitału. Drabpol jest generalnym importerem oraz dealerem na terytorium Polski wielu światowych koncernów, m.in. Continental VDO ( od 1991), Konvekta ( od 1993) , Mix Telematics ( od 2000), Honeywell ( od 2007) czy Garmin ( od 2009). To co wyróżnia firmę to kompletne wdrożenia systemów od strony technicznej i technologicznej. Drabpol zapewnia kompleksową realizację projektów: doradztwo, projekty zabudowy, sprzedaż urządzeń, montaż, szkolenia, serwis oraz obsługę posprzedażową . Ponadto służy wsparciem dla biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych oraz Działów IT. Motto firmy brzmi " z doświadczenia pewni".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
Drabpol
  • Andrzej Pionka – 17.10.2017

    Jak deska Drabpolu ma się do oryginalnej Continentala? To Continental sam się na targach nie wystawia, tylko za pośrednictwem Drabpolu? https://www.continental-automotive.com/en-gl/Trucks-Buses/Interior-Cabin/Drivers-Workplaces/Modular-Drivers-Workplace

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....