TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Busworld 2015: Allison w Van Hool-u
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.10.2015 17:00:04
Automatyczna skrzynia Allison T2100

Podczas zbliżających się targów w Kortrijk zobaczymy pierwszy europejski autokar Van Hool z serii TX wyposażony w automatyczną skrzynię Allison T525R.

Debiutant to trzyosiowy model Van Hool TX17 Altano o długości 13.2 m z silnikiem Paccar MX13 o mocy 510 KM, który to egzemplarz zakupiła firma przewozowa De Zigeuner. Podczas Busworld będzie można go zobaczyć na stoisku belgijskiego producenta.
Ta premiera to efekt coraz ściślejszej współpracy Allison i Van Hool na rynku USA, gdzie amerykańskie skrzynie montowane są w standardowo we wszystkich autokarach Van Hool. Teraz ta kooperacja powoli przenosi się na rynek europejski, czego premierowy TX17 z automatem Allison jest dowodem.

Czas na FuelSense

Ponadto podczas Busworld Allison pokaże swoje najnowsze skrzynie do autobusów miejskich z serii XFE wyposażone w pakiet FuelSense, który ogranicza zużycie paliwa ? i to zdaniem producenta ? aż o 7%. Automaty XFE zaprojektowane zostały tak, aby pracować przy niższych prędkościach obrotowych silnika w wyższych zakresach mocy. Allison zaoferuje w Europie trzy modele XFE: T3280 XFE, T3325 i T3375 XFE.

Torqmatic i hybrydy

Amerykanie nie zapominają o potężnym rynku mini/midi-busów i rozszerzają portfolio produktów Torqmatic. Nowo wprowadzone modele T1000, T2100 i T2200 zastąpią istniejące produkty 1000 2100 i 2200 . Zasięg ich sprzedaży to cała Europa, Azja, Australia i Ameryka Łacińska. Modernizacja rodziny Torqmatic zapewni klientom m.in. dostęp do najnowszej wersji oprogramowania FuelSense, co z kolei poprawi wyniki spalania. Allison pokaże skrzynię T2100 podczas Busworld na stoisku nr 202.

Allison cały czas specjalizuje się także w systemach przenoszenia napędu do pojazdów hybrydowych. Na Busworld 2015 zobaczymy system H 50 EP, które m.in. możemy spotkać w autobusach Solaris Urbino 18 Hybrid. Generalnie od 2003 roku Allison wyprodukował ponad 6900 hybrydowych systemów napędowych, które już przejechały prawie 1,1 miliarda kilometrów oszczędzając szacunkowo 137 mln litrów paliwa i zapobiegając emisji niemal 360 ton dwutlenku węgla do atmosfery. Te dane robią wrażenie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Allison
Busworld
Kortrijk
Van Hool
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....