TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Brodnica już ma Autosany. 8 x SanCity 10LF
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.03.2019 14:00:29
fot. UM Brodnica

Brodnica ma już komplet Autosanów SanCity 10LF. Wczoraj, 27 marca w godzinach wieczornych do miasta dotarła ostatnia partia autobusów. Obecnie osiem pojazdów jest sprawdzanych pod względem funkcjonalno-technicznym. Trwa również szkolenie brodnickich kierowców.

To finał podpisanego rok temu kontraktu. Przypomnijmy, że kujawskie miasto podpisało z producentem "bocianów" umowę na dostawę ośmiu "dziesiątek" w marcu 2018 r. Pisaliśmy o tym tutaj. Realizacja tego zamówienia miała pochłonąć 7 665 360 PLN brutto. To oznaczało, że jeden SanCity 10LF dla Brodnicy będzie kosztował 779 000 PLN netto.

Można więc śmiało powiedzieć, że miasto miało wielkie szczęście załapując się na autobusy w cenie jeszcze sprzed "boomu" zakupowego. Okazało się, że będzie jednak jeszcze taniej. Autosan miał dostarczyć wszystkie SanCity do końca września ubiegłego roku. Producent złapał opóźnienie, a to siłą rzeczy musiało poskutkować naliczeniem kar umownych.

Autobusy można już spotkać na ulicach Brodnicy, ale nie wożą one jeszcze pasażerów i nie zatrzymują się na przystankach. Pojawienie się na ulicach pojazdów związane jest z jazdami próbnymi. Przed wprowadzenie do użytku nowego taboru, musi on zostać ubezpieczony i zarejestrowany. Autobusy zaczną obsługiwać brodnickie linie najprawdopodobniej w przeciągu kilkunastu dni.

Każdy brodnicki SanCity 10LF umożliwia podróż 101 pasażerom, w tym 24 na miejscach siedzących. Autosan zastosował już jakiś czas nie widziane w autobusach miejskich fotele Ster MX. Z niskiej podłogi jest dostępnych pięć siedzeń. Niestety wśród nich jest jeden półtorak, który zlokalizowano przy trzecich drzwiach. Naszym zdaniem to nienajlepszy pomysł i kolejny raz na to zwracamy uwagę.

Czas na napęd. Jego sercem jest nim silnik Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowa jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Została ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów Voith D854.6 Diwa 6.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo o mocy chłodniczej 25 kW. Naturalną wentylację zapewniają cztery okna przesuwne, wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy.

Brodnickie Autosany posiadają monitoring oraz SIP bydgoskiego Simsa. Zastosowano trzy zewnętrzne wyświatlacze diodowe o standardowej rozdzielczości. W środku natomiast zamontowano tablicę LED typu TML. Podgląd monitoringu jest możliwy z monitorka z dotykowym interfejsem. Nie jesteśmy pewni co do autokomputera, ale chyba całością steruje KPP2.

Nowością jest malowanie Autosanów. Cały transportu miejski w Brodnicy będzie teraz jeździć w barwach flagi miasta tj. biało-czerwonych z niebieską wstęgą pośrodku. O wprowadzeniu do ruchu sanockich "dziesiątek" miasto poinformuje w najbliższym czasie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Brodnica
UM
PGK Brodnica
Autosan
  • Kazik Jasiński – 28.03.2019

    Gdzie ten półtorak z niskiej podłogi przy trzecich drzwiach? W Brodnickich są dwa siedzenia na podeście za trzecimi drzwiami.

  • Michał Kamiński – 31.03.2019

    101 pasażerów w Sancity 10? To nie pomyłka? Jeżeli faktycznie tak jest to byłby to rewelacyjny wynik.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....