TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bratysława wybiera autobusy Otokara!
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.12.2019 13:00:13
Bratysława wybiera autobusy Otokara!; fot. K. Bek

70. przegubowych Otokarów wzmocni autobusowy tabor Dopravny podnik Bratislava. To spora niespodzianka.

Bratysławska spółka transportu publicznego opublikowała wyniki przetargu publicznego na dostawę 70. nowych autobusów przegubowych do obsługi miejskich linii w Bratysławie. Oferty złożyło czterech producentów. Najkorzystniejszą ofertę złożył turecki producent autobusów - Otokar Otomotiv w Savunma Sanayi A.S., który ma w swojej ofercie przegubowy autobus Otokar Kent C. Pozostali uczestnicy przetargu to m.in. SOR Libchavy, Solaris Bus & Coach i Mercedes-Benz Slovakia.

Kiedy umowa?

-"DPB, a. s. przedłożył niniejszą umowę na 70. autobusów, aby z własnej inicjatywy rozwiać wszelkie wątpliwości w procesie udzielania zamówienia do Urzędu Zamówień Publicznych (ÚVO) w celu kontroli. Dlatego w interesie przejrzystości wyboru i zarządzania finansami publicznymi, a także w celu wyeliminowania wszelkich wątpliwości, podpisanie umowy z dostawcą będzie nieco opóźnione." - wyjaśnił DPB w komunikacie prasowym.

Charakterystyka Otokara

Przegubowy autobus Otokar Kent C ma 18,75 metrów długości i jest całkowicie niskopodłogowy, czterodrzwiowy w układzie 2-2-2-2 i napędzany jest silnikiem wysokoprężnym DAF MX11 Euro 6 o mocy 271kW / 369KM. Całkowita pojemność autobusu to około 164 pasażerów.

-"Autobusy Kent C zapewnią najwyższy poziom komfortu i jakości w transporcie publicznym w Bratysławie, gwarantowanym na ściśle określonych warunkach umownych. Wyrafinowana konstrukcja wnętrza,  bezprzewodowy internet poprzez WiFi, ładowarki USB i nowe wyświetlacze z kolorowymi liniami oraz niższe zużycie paliwa przyniosą korzyści wszystkim pasażerom. Od 2020 roku, nowe pojazdy będą dostępne na wszystkich liniach obsługujących pojazdy przegubowe, wyjaśnia DPB.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami cena jednego autobusu przegubowego wyniesie 254.450 EUR bez VAT, czyli około 1,094 mln PLN netto.

Cena to nie wszystko

-"Dzięki niższej cenie pojazdów firma transportowa Bratysława oszczędzi mieszkańcom stolicy ponad pięć milionów euro. Na przykład można by kupić prawie 20 innych pojazdów. Oceniono nie tylko cenę, ale także dostępność pojazdów, ich obciążenie środowiskowe i zużycie paliwa. Konkurs obejmował również ustanowienie przez DPB ścisłych wymagań umownych, tak aby zwycięski produkt był najwyższej jakości. Dlatego nawet tańsze pojazdy muszą spełniać wymagania jakościowe. Przewoźnik wymagał 3-letniej gwarancji całpojazdowej na nowe autobusy, 10-letniej gwarancji na konstrukcję i nadwozie oraz przewiduje kary za niedostarczenie części zamiennych w terminie i sankcje za naprawy poza terminami." - informuje DPB.

Autobusy tego typu będą nowe na Słowacji, do tej pory nie były dostarczone do żadnego przedsiębiorstwa na Słowacji.

-"Mimo że marka Otokar jest nieznana w Bratysławie i okolicach, jego historia sięga ponad 50 lat i obecnie produkuje najwyższej klasy pojazdy z wykorzystaniem europejskich, zwłaszcza niemieckich komponentów, takich jak DAF, ZF i MAN, w tym również tych używanych pojazdów. Należy również zauważyć, że producenci musieli spełniać kryteria kwalifikacyjne, a zatem nie może istnieć tak zwane "kryteria kwalifikowalności". W ramach otrzymanych ofert Otokar oferował nie tylko najniższą cenę, ale także drugą najniższą emisję w eksploatacji, a także doskonałe spalanie. Oceniliśmy to w nowy sposób, używając prawdziwej obsady. Oczywiście pojazdy te spełniają również najbardziej wymagające normy emisji spalin Euro 6d i są dopuszczone do ruchu w Unii Europejskiej - informuje Dopravný podnik Bratislava

Bez MINI

Jednocześnie DPB poinformowało, że konkurs na dostawę 4 minibusów przeprowadzony w drodze bezpośredniej procedury negocjacyjnej nie powiódł się, ponieważ żaden z adresowanych dostawców nie złożył oferty.

W trakcie negocjacji DPB zwróciło się do trzech dostawców - Corex Vráble, Mercedes-Benz Slovakia i KHMC Opava.

Mimo to bratysławska firma transportowa zamierza ponowić przetarg na nowe minibusy, gdyż taki tabor będzie spółce potrzebny w najbliższej przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Otokar
Słowacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....