TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bratysława testuje SOR-a NS18. Do czerwca!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.05.2019 17:00:15
fot. DPB

Bratysławskie zakłady komunikacyjne, DPB otrzymały na miesięczny test ubiegłoroczną premierę SOR-a. To przegubowy NS18. Jego sprawdzian w słowackiej stolicy potrwa do połowy czerwca.

Bratysława testuje!
DPB chce testować przegubowego SOR-a głównie na linii H. Co ważne przejazdy testerem będą bezpłatne dla pasażerów. Bratysławska spółka zastrzegła, że testy mogą zostać przedłużone. A wtedy przegubowego SOR-a będzie można spotkać na większej liczbie linii. Generalnie cel testów jest jasny. DPB chce sprawdzić jak NS18 przyjmie się na bratysławskich liniach. Stąd też liczy na wsparcie w postaci uwag pasażerów.

NS18 to konstrukcja całkowicie niskopodłogowa o długości 18,75 m, szerokości 2,55 m i niespełna 3 m wysokości. Pojazd zaprojektowano z równomiernie rozmieszczonymi wejściami w układzie 2-2-2-2. Drzwi o jednakowej szerokości mają efektywny prześwit 1200 mm. Ich wariant może być zmienny w zależności od wymagań klienta. To ile osób "Jego Długość" przewiezie zależy od konkretnej konfiguracji.

Prototyp, który SOR udostępnił Bratysławie oferuje 47 miejsc siedzących na fotelach typu Ster 8MA Ultra Light, a dodatkowo 16 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi, a więc bardzo przyzwoicie. Na stojąco może podróżować ok. 100-110 osób.

Układ jezdny oparto na rozwiązaniach firmy ZF. Z przodu zastosowano zawieszenie niezależne oparte na osi typu RL82EC. Środkowa to wleczona typu AV133. Most napędowy to przekładnia portalowa typu AV133 z przełożeniem 6,19. W wieży zabudowano silnik stojący FPT Cursor 9 o mocy 243 kW. To jednostka o pojemności 8,71 l, która osiąga 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. SOR zblokował ją z automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów ZF Ecolife.

Co w środku?
Na życzenie DPB rozbudowano system informacji pasażerskiej czeskiego BUSE. Oprócz zewnętrznych wielokolorowych wyświetlaczy w środku zamontowano dodatkowo pięć monitorów LCD 22". Prezentują one informację liniową oraz reklamy. Nie zapomniano o pasażerów. Z myślą o nich zainstalowano ładowarki USB. Nie zabrakło oczywiście klimatyzacji oraz przesuwnych okien bocznych, które cieszą się takim samym uznaniem u naszych południowych sąsiadów jak u nas.

Pozostaje czekać na wyniki bratysławskiego testu. Z pewnością przekują się one na konkretne decyzje zakupowe, które nabierają coraz bardziej wyraźnego kształtu. A tymczasem czekamy na historyczne pierwsze zamówienie na SOR-y NS18. Może nawet w Polsce?

Na razie udało się zakontraktować jeden trolejbus na jego bazie, który SOR zbuduje wspólnie ze Skodą. Trafi on do czeskich Cieplic. O tym zamówieniu pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Słowacja
Bratysława
DPB
SOR
test

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....