TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bozankaya i Sileo z umową na 100 trolejbusów dla Bukaresztu. Czeka nas przełom?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.03.2020 16:00:07
Bozankaya i Sileo z umową na 100 trolejbusów dla Bukaresztu. Czeka nas przełom?

Burmistrz Bukaresztu, Gabriela Firea podpisała umowę na zakup 100 nowych trolejbusów dla zakładów miejskich komunikacyjnych Societatea de Transport Bucureşti (STB). Pojazdy dostarczy turecko-niemieckie konsorcjum, które tworzą Bozankaya i Sileo. To oznacza mocne wejście na rynek trolejbusów w Europie nowego gracza. Początek dużego zamieszania, a może przetasowania?

Przypomnijmy, że bukaresztański przetarg wygrał jedyny oferent, który zdecydował się na złożenie wiążącej propozycji. To międzynarodowe konsorcjum, które tworzy turecka Bozankaya i niemieckie Sileo.

Wszystkie trolejbusy dla STB od konsorcjum będą w pełni niskopodłogowe i z nadwoziami o długości ok. 12m. Wartość zamówienia to 214 488 800 RON, czyli ok. 195,7 mln PLN. A to świadczy o tym, że będą one wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii trakcyjnych. Ich pojemność ma zapewniać możliwość przejechania na dystansie min. 20 km na odcinkach bez poboru prądu z sieci trakcyjnej.

Poza trolejbusami dostawca ma przekazać STB bogatą "wyprawkę". Obejmie ona oprogramowanie diagnostyczne, wybrane części zamienne oraz materiały eksploatacyjne, których wymiana będzie niezbędna przy obsługach okresowych. Każdy trolejbus będzie objęty czteroletnią gwarancją całopojazdową lub do osiągnięcia przebiegu 240 000 km. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. Pierwsze dostawy mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Duże zakupy
"Cieszę się, że robimy kolejny krok naprzód, aby odnowić flotę STB i wyeliminować stare, intensywnie zanieczyszczające środowisko pojazdy. Jest to korzystny projekt dla podniesienia jakości komunikacji miejskiej, ale także zwiększenia jakości powietrza w stolicy." - powiedziała Gabriela Firea, burmistrz Bukaresztu.

Tym samym liczba nowych pojazdów komunikacji miejskiej zakontraktowanych dotychczas przez obecne władze rumuńskiej stolicy w celu modernizacji floty STB sięga łącznie 630 sztuk. Wolumen ten obejmuje właśnie zamówionych 100 trolejbusów od Bozakayi i Sileo, 400 z silnikami diesla Euro 6 od Otokara, a także rozpoczęte właśnie dostawy 130 autobusów hybrydowych Mercedes Citaro C2.

Słów jeszcze kilka terminarzu dostaw turecko-niemierckich trolejbusów. Zgodnie z umową pierwsze pojazdy będą przekazywane STB od listopada 2020 r. Kolejne transza rozplanowano na okres kolejnych 16 miesięcy. To oznacza, że koniec dostaw spodziewany jest w lutym 2022 r.

Czas na zmiany?
Zwycięstwo Bozankayi i Sileo w Bukareszcie to bardzo ważna wiadomość dla europejskiego rynku trolejbusów i nie tylko. Do gry wszedł właśnie nowy gracz, który dzięki referencjom od klienta z terenu Unii Europejskiej będzie miał zapewne apetyt na znacznie więcej.

To m.in. może oznaczać, że Solaris, Hess i Skoda, którzy do tej pory praktycznie zdominowali Europę będą musieli wykazać się czymś więcej niż dotychczas. Bozakaya i Sileo mogą bowiem okazać się bardzo agresywną konkurencją. Szczególnie po zdobyciu szansy na pozyskanie nowych kompetencji jaką przecież jest tak duży kontrakt jak omawiany Bukareszt.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
trolejbus
bateria
Bozankaya
Sileo
Rumunia
Bukareszt
STB

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....