TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bomba we wrocławskim autobusie! Kierowca bohaterem
GAZETA WROCŁAWSKA, WIRTUALNA POLSKA, GAZET WYBORCZA-WROCŁAW InfoBus.pl - Opublikowano: 19.05.2016 15:39:02 8 komentarzy
Wrocław: kierowca wyniósł bombę z autobusu

Ze wstępnych informacji wynika, że 19 maja we Wrocławiu o godzinie 14.00 doszło do eksplozji pojemnika z saletrą, który znajdował się w autobusie linii 145  - MAN Lion`s City G - należącym do firmy Michalczewski. Na szczęście kierowca w ostatniej chwili zdążył wynieść pojemnik z pojazdu. Dlaczego to zrobił? We Wrocławiu obowiązuje regulamin, z którego wynika, że kierowca autobusu po zauważeniu podejrzanego pakunku, powinien go wynieść z pojazdu. W tej sytuacji ten przepis okazał się skuteczny i uratował pasażerów przed utratą zdrowia, a nawet życia.

Wybuch nastąpił przy skrzyżowaniu ul. Małachowskiego i Kościuszki ? w samym centrum miasta.

Na miejscu jest policja i straż pożarna. W wyniku eksplozji jedna osoba w doznała powierzchownych obrażeń ciała. Udzielono jej pomocy medycznej. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Zniszczony pojemnik, po wybuchu na przystanku na ulicy Kościuszki we Wrocławiu (PAP / Maciej Kulczyński)


Lokalne media piszą:

- Kierowca autobusu linii 145 otrzymał informację od pasażerów, że w autobusie znajduje się podejrzany pakunek. Zatrzymał się na przystanku przy ulicy Kościuszki. Wyniósł do na zewnątrz, chwilę potem nastąpił wybuch - powiedział Wirtualnej Polsce kpt. Remigiusz Adamańczyk, rzecznik komendy miejskiej wrocławskiej straży pożarnej.

Jak podało TVP Info w pakunku był garnek o pojemności około trzech litrów. Ze wstępnych informacji wynika, że była to bomba domowej roboty, do której budowy wykorzystano saletrę, śruby i metalowe nakrętki.

Autobus, w którym znajdował się pakunek, należał do firmy Michalczewski, świadczącej usługi przewozowe we Wrocławiu na zlecenie MPK Wrocław.

- Wszystkie nasze wozy mają monitoring, nagranie zostało już zabezpieczone przez policję i prokuraturę - tłumaczy w rozmowie z "Gazeta Wrocławską" Aleksandra Michalczewska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zamach
MPK Wrocław
Michalczewski
 • Kierowca BB – 19.05.2016

  Pewnie jakiś cfaniak jechał bez biletu, dostał mandat i chciał się w ten sposób zemścić a instrukcja zrobienia podobnych ładunków jest powszechnie dostępna i nikt tego nie kontroluje, może to zrobić nawet nastolatek. Paranoja!Ja sam jestem Kierowcą w MZK, tyle, że w innym mieście i pochwalam tego Pana Kierowce bo chwila dłużej i ładunek eksplodowałby wewnątrz raniąc poważnie lub nawet zabijając ludzi. Napewno niedługo owy Kierowca w podziękowaniu usłyszy kilka obelg i wulgaryzmów pod swoim adresem w skutek czegoś co jakiś pasażer uzna za złe w swoim mniemaniu. Zbyt silne hamowanie, gwałtowny skręt, przyspieszanie czy odjechanie z przystanku albo zamykaniebdrzwi przed nosem, tak jakbyśmy to wszystko robili specjalnie... Ale to już inny temat.Terroryzm w Komunikacji Miejskiej to strzał w dziesiątke bo przewija się mnóstwo ludzi a ponadto chamstwo i cwaiactwo jet częstym zjawiskiem ze strony pseudo-pasażerów.

 • Kierowca BB – 19.05.2016

  -cwaniak- miało być. Takie niedopatrzenie:-P

 • Niemiec – 19.05.2016

  Mog ewakuowac pojazd zamiast se brudzic palce..

 • Paweł – 19.05.2016

  Co za chory przepis w tym regulaminie?Nigdy bym nie wynosił tego gówna z autobusu.Moim obowiązkiem jest bezpieczeństwo pasażerów.A nie zasrany autobus.

 • pks_rulez – 19.05.2016

  http://fabrykamemow.pl/memy/398441/Jaki-kraj-takie-ISIS

 • pasażer z Krakowa – 19.05.2016

  Czy to muzułmanie chcą ubogacić Polskę ??

 • HaHa – 19.05.2016

  Tak muzułmanie z PISIS :-)

 • Wolność Tomku... w autobusie? – 19.05.2016

  Historia zatoczyła koło... ktoś kiedyś wymyślił prawa człowieka, miliony ludzi ginęły w walce o nie i w ich obronie... Dziś te same prawa gwarantują równość ( i niestety bezkarność) zarówno terrorystom, nieudacznikom-desperatom gotującym saletre w autobusie, lekarzom ratującym życie, naukowcom, którym zawdzięczamy leki, politykom nie szanującym prawa, ludziom głodującym i mordercom. Reasumując: człowiek swoimi czynami sam siebie pozbawia godności człowieka i żadne prawa tego nie zmienią

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....