TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bomatur zamawia pierwsze polskie Skylinery
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.02.2018 11:58:12
Bomatur zamawia pierwsze polskie Skylinery

Czechowicki przewoźnik Bomatur z końcem stycznia zaczął testy dwupokładowego modelu Neoplana Skylinera. To pierwszy owoc nowej strategii spółki MAN Truck & Bus Polska, która ma przywrócić tę zasłużoną markę na polski rynek (pisaliśmy o tym w InfoBusie TUTAJ).

Jak poinformował na swoim społecznościowym profilu – w kwietniu br. firma spodziewa się zamówionych dwóch sztuk tego typu pojazdów. Będą to pierwsze w Polsce nowe, dwupoziomowe autobusy z logo Neoplan - i to w szampańskim kolorze. Każdy z nich pomieści 83 pasażerów na swoich dwóch pokładach.

-"Jest to pierwszy w Polsce tego typu Neoplan, w kwietniu odbieramy dwa podobne autobusy w układzie 83+2 oraz firmowym szampańskim kolorze. Jeżeli pojazdy się sprawdzą, to systematycznie będą zastępowały wszystkie nasze piętrowe Setry S431DT. Te Neoplany są bardzo nowoczesne, wygodne, a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą, bardzo dużym plusem jest niskie spalanie na poziomie 28l/100km osiągnięte przy pierwszych wyjazdach oraz bogaty pakiet serwisowy." - mówi Marcin Matlak. - "Będziemy mogli coś więcej powiedzieć na temat pojazdów zapewne po pierwszym sezonie letnim, kiedy to nabierzemy jeszcze większego doświadczenia z eksploatacji tych autobusów. Warto również nadmienić, że jesteśmy pierwszą w Polsce firmą, która będzie posiadała te autokary w swojej flocie. Oprócz tych pojazdów odbierzemy jeszcze sześć hiszpańskich, trzyosiowych Irizarów o pojemności 69 pasażerów." - dodaje Marcin Matlak.

Charakterystyka Neoplana

Skyliner to dwupokładowy autobus o pojemności maksymalnej do 90 miejsc siedzących, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym pokładem górnym. Zużycie paliwa przez testowe autobusy Skyliner pokazuje, że ten komfort jazdy daje się połączyć z dobrymi parametrami ekonomicznymi: przy zużyciu oleju napędowego w granicach 28 litrów na 100 kilometrów ten potężny autobus okazuje się być bardzo oszczędny, patrząc na jego masę oczywiście. Model Skyliner ustala również nowe standardy dotyczące bagażnika: 11 m3 to wystarczająco dużo miejsca na bagaż. Rozwiązanie to sprawdza się m.in. na liniach międzynarodowych, gdzie te autobusy pojawiają się w znaczących ilościach.

500 koni pod maską

Testowy egzemplarz wyposażony jest w nowoczesny i ekonomiczny silnik, czyli sześciocylindrową jedenastkę MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, który jest osiągany w zakresie od 1000 do 1400 obr./min.

Jednostka napędowa współpracujące ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią biegów MAN TipMatic, która wykorzystuje m.in. pęd pojazdu do zachowania oszczędności.

Trochę historii

Piętrowy model Neoplana ma już 50 lat. Historia jego sukcesu sięga aż 1967 roku, kiedy po raz pierwszy zachwycił swoją stylistykę klientów i pasażerów na całym świecie. Z kolei od czerwca 2015 roku autobus Neoplan Skyliner jest dostępny w wersji z silnikiem spełniającym normy emisji spalin EURO 6.

Ten dwupoziomowy kolos jest atrakcyjny ze względu na optymalne połączenie ekonomiczności, zmniejszenia zanieczyszczeń i ekskluzywnego komfortu. Nagrodzony projekt "Sharp Cut" o jasnym, spójnym profilu zapewnia najlepsze parametry aerodynamiczne. Pociągają one za sobą oszczędności paliwa do pięciu procent w porównaniu z innymi piętrowymi pojazdami bez aerodynamicznie zoptymalizowanej budowy. Więcej na temat tego awangardowego autobusu turystycznego można przeczytać TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
Neoplan
Bomatur
piętro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....