TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bohaterowie za kierownicami autobusów MZA
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.12.2019 18:00:58
Bohaterowie za kierownicami autobusów MZA; R. Motyl / UM Warszawa

Udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, uchronili przed napastnikiem, zaopiekowali się zagubionym dzieckiem - między innymi tym wykazali się kierowcy warszawskich autobusów, którzy w poniedziałek z rąk przedstawicieli stołecznych władz otrzymali wyróżnienia za pomoc innym.

Uroczystość wręczenia dyplomów i pamiątkowych upominków kierowcom przez władze stolicy i Miejskie Zakłady Autobusowe odbyła się w Pałacu Ślubów. Obecny na niej wiceprezydent Robert Soszyński podkreślił, że natychmiastowa reakcja kierowców ratuje życie i zdrowie pasażerom, przechodniom, a także innym kierowcom.

Miejska tradycja

"Wszystkim warszawiankom i warszawiakom w ten sposób raz jeszcze pokazujemy, że nasz transport publiczny jest, można powiedzieć, wzorowy. W każdej, nawet trudnej sytuacji mieszkańcy Warszawy mogą na nas liczyć, mogą liczyć na państwa i za to dzisiaj mamy przyjemność i honor państwu podziękować" - powiedział Soszyński do wyróżnionych.

Prezes MZA Jan Kuźmiński również podziękował pracownikom za ich postawę.

"Macie trudną pracę, uciążliwą ze względu na czas rozpoczynania i kończenia swojej służby, a mimo wszystko potraficie obserwować, co się dzieje nie tylko na drodze, za kierownicą i w autobusie, lecz także w otoczeniu" - podkreślił.

300 ratowników

Kuźmiński zwrócił uwagę, że ponad trzystu kierowców miejskich ma uprawnienia ratownika medycznego, a większość jest szkolona w zakresie pomocy przedmedycznej.

"Cieszę się, że to przynosi efekty, że jesteście tym zainteresowani, że chcecie ludziom pomagać" - zaznaczył. Zapowiedział także, że oprócz upominków i dyplomu, wyróżnionych kierowców czeka premia.

Wyróżniono 63 kierowców autobusów, w tym pięć kobiet, z zajezdni: "Ostrobramska", "Woronicza", "Kleszczowa", "Stalowa" i z nadzoru ruchu. Wyróżnieni często byli świadkami wypadków i pomagali poszkodowanym w nich osobom. Wiele z nich niosło pomoc osobom, które zasłabły w autobusie lub poza nim. W niektórych przypadkach kierowca zaopiekował się zagubionym dzieckiem, a w innych - uchronił kogoś przed napastnikiem.

Jednym z nagrodzonych jest Wojciech Paruch ze "Stalowej", który zainterweniował w przypadku pobicia sześcioletniego dziecka przez matkę, będącą po wpływem środków odurzających i powiadomił o sprawie policję. Maciej Michalski z tej samej zajezdni zaopiekował się natomiast innym sześciolatkiem, który zgubił się na pętli CH Łomianki. Kierowca przekazał chłopca patrolowi policji.

Sławomir Rogala, instruktor nadzoru ruchu, ofiarę wypadku - którego był świadkiem - wyciągnął z samochodu i udzielił jej pomocy przedmedycznej. Odwagą wykazała się także Jadwiga Wasylecka z zajezdni "Ostrobramska". Kierowca spostrzegła na przystanku kobietę nagabywaną przez agresywnego mężczyznę i udzieliła jej schronienia w kabinie. Mężczyzna wsiadł do autobusu i nadal był agresywna. Pani Jadwiga wezwała patrol policji, a ten zatrzymał napastnika.

Kierowcy-bohaterzy

To jedynie przykładowe historie  wyróżnionych kierowców - poniżej sylwetki wszystkich tegorocznych kierowców-bohaterów:

Mariusz Adamski (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 27 lutego br.), który jako kierowca linii 111 otoczył opieką kobietę, która stała się ofiarą agresywnego zachowania jednego z pasażerów. Kobieta wyraziła na piśmie podziękowania dla pracownika MZA.

Piotr Bagnowski (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 30 marca br.). Kierowca linii N37 był świadkiem wypadku samochodowego u zbiegu ul. Puławskiej i al. Lotników. Udzielał pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Andrzej Bociński (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 9 sierpnia br.) udzielił pierwszej pomocy choremu pieszemu znajdującemu się na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Zaruskiego. Chory został przekazany załodze karetki pogotowia. Pan Andrzej kierował wówczas autobusem linii 171.

Andrzej Budziński (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 7 czerwca br.) prowadząc autobus linii 174 był świadkiem pożaru samochodu osobowego na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Trasy Łazienkowskiej. Kierowca ugasił pożar dwoma gaśnicami będącymi na wyposażeniu autobusu.

Jakub Cofalski (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 5 kwietnia br.). Podczas nagłego hamowania autobusu linii 167 lekkich obrażeń doznały trzy pasażerki. Kierowca wezwał pogotowie i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Batorego.

Wojciech Czerkas (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 6 lipca br.) jeżdżąc autobusem linii 213 zauważył na przystanku mężczyznę w trakcie ataku padaczki. Kierowca powiadomił pogotowie i udzielił pomocy choremu. Do zdarzenia doszło na Wale Miedzeszyńskim.

Paweł Czyżniewski (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 14 września br.) Kierowca zaopiekował się pijanym, rannym mężczyzną leżącym na przystanku przy ulicy Regulskiej. Kierowca wezwał pomoc i oczekiwał do przyjazdu pogotowia.

Sebastian Demianiuk (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 10 grudnia br.) otoczył opieką mężczyznę z zanikami pamięci i przekazał go pod opiekę wezwanego patrolu policji. Do zdarzenia doszło na pętli w Starej Miłośnie, kiedy pan Sebastian kierował autobusem linii 411.

Michał Dubel (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 19 października br.) Pasażer wysiadający z autobusu w al. Stanów Zjednoczonych przewrócił się na chodnik. Kierowca linii 523 udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej.

Piotr Dudziński (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 17 sierpnia br.) Kierowca linii 210 udzielił pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła na przystanku Skibińskiego. Kobieta odmówiła interwencji pogotowia.

Dariusz Giziewicz (zajezdnia "Ostrobramska" zdarzenie z 30 czerwca br.) wyjeżdżając przejazdem technicznym na linię 131 dostrzegł samochód, który jechał zygzakiem i spowodował kolizję w rejonie ronda Waszyngtona. Kierowca pojechał za podejrzanym pojazdem i powiadomił o sytuacji napotkany patrol policji. Kierowca samochodu osobowego został zatrzymany. Miał 2,6 promila alkoholu we krwi.

Jarosław Głuchowski (zajezdnia "Ostrobramska" zdarzenie z 8 stycznia br.) jako kierowca linii 523 udzielił pomocy pasażerowi, który zasłabł i stracił przytomność oraz wezwał pogotowie. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Górczewskiej.

Karol Goś (zajezdnia "Ostrobramska" zdarzenie z 17 lutego br). zaopiekował się nietrzeźwym, nieprzytomnym mężczyzną leżącym na ławce przystanku Osiedle Młodych. Przekazał opiekę wezwanej straży miejskiej. Pan Karol kierował wówczas autobusem linii 523.

Dorota Górczyńska (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 26 marca br.) udzieliła pierwszej pomocy pasażerowi, który stracił przytomność. Opiekę przejęła wezwana załoga pogotowia. Do zdarzenia doszło na Augustówce, a pani Dorota prowadziła wówczas autobus linii 162.

Grzegorz Górski (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 18 maja br.). Podczas postoju na pętli Dworzec Centralny kierowca linii 131 był świadkiem ataku padaczki u osoby idącej chodnikiem. Kierowca udzielił pierwszej pomocy, wezwał pogotowie i oczekiwał na przyjazd karetki.

Dariusz Górzyński (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 10 grudnia br.) W autobusie linii 138 na wysokości ulicy Francuskiej doszło do zasłabnięcia pasażerki. Kierowca udzielił pierwszej pomocy. Wobec odmowy wysłania karetki, kierowca czekał na pojawienie się osoby bliskiej chorej pasażerki.

Dariusz Grabowski (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 30 sierpnia br.) prowadząc autobus linii 180 na ulicy Belwederskiej otrzymał zgłoszenie o krwawiącym 12-letnim chłopcu narodowości białoruskiej. Kierowca udzielił pierwszej pomocy i przekazał chłopca znajdującemu się w pobliżu patrolowi straży miejskiej.

Jacek Gryczon (zajezdnia "Ostrobramska"). 2 lutego 2019. Kierowca linii 158 zaopiekował się mężczyzną leżącym na pętli Witolin. 7 maja 2019 prowadząc autobus linii 141był świadkiem potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych na ulicy Racławickiej. Udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał pogotowie ratunkowe (kierowca samochodu osobowego zbiegł z miejsca zdarzenia). 5 września 2019 podczas pracy na linii 143 udzielił pomocy chorej kobiecie znajdującej się na przystanku pl. Na Rozdrożu.

Szymon Grzelak (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 14 grudnia 2018 r.) Dobiegająca do autobusu 80-letnia kobieta przewróciła się na chodniku. Poszkodowana odmówiła wezwania pogotowia, w związku z tym kierowca linii N63 wraz z inną pasażerką autobusu odprowadzili ją do domu i przekazali pod opiekę bliskim.

Sławomir Gwiaździński (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 14 listopada br.) zauważył nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze kierowanego przez niego autobusu linii 111. Wezwał pogotowie i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej

Grzegorz Iwanowski (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 13 sierpnia br.). W kierowanym przez pana Grzegorza autobusie linii 199 pasażerka straciła przytomność. Kobieta upadając rozbiła głowę i mocno krwawiła. Kierowca udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej i czekał na przyjazd pogotowia.

Bartłomiej Jaroń (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 11 marca br.) Kierowca linii N03 wezwał pogotowie i udzielił pierwszej pomocy pasażerowi, który doznał ataku padaczki. Do zdarzenia doszło na Trasie Siekierkowskiej.

Cezary Jaroń (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 24 kwietnia br.) był świadkiem wypadku samochodów osobowych, do którego doszło w al. Niepodległości. Kierujący autobusem linii 130 udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej sprawcy, który w wyniku ataku padaczki stracił panowanie nad kierownicą. Opiekę przejęła wezwana załoga pogotowia.

Zbigniew Karczmarczyk (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 4 stycznia br.) Kierowca linii 527 podczas postoju na pętli Os. Derby był świadkiem potrącenia 60-letniej kobiety. Kierowca powiadomił służby, udzielił pierwszej pomocy i otoczył opieką poszkodowaną do czasu przyjazdu karetki.

Wojciech Kępczyński (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 8 grudnia 2018 r.) Kierowca autobusu linii 509 był świadkiem wypadku samochodów na skrzyżowaniu ulic Światowida i Ordonówny. Kierowca udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym i czekał na przyjazd karetki pogotowia.

Marcin Knecht (zajezdnia "Stalowa"). 3 stycznia 2019 r. pasażer autobusu linii 170 po wyjściu z autobusu na przystanku Śnieżna zasłabł, dwukrotnie się przewrócił i doznał rozległych obrażeń głowy. Kierowca udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwał pogotowie i oczekiwał na przyjazd karetki. 11 października 2019 r., jako kierowca linii 120 udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej kobiecie, która biegnąc przewróciła się i uderzyła głową o chodnik. Opiekę przejął wezwany zespół pogotowia. Do zdarzenia doszło w al. Solidarności,

Małgorzata Kokieć (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 2 maja br.) prowadząc autobus linii N34 zauważyła nieprzytomną kobietę leżącą na chodniku w rejonie Biblioteki Narodowej. Wezwała pomoc medyczną i zabezpieczała chorą do czasu przyjazdu pogotowia.

Dariusz Kosiński (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 3 kwietnia br.). Kierowca linii 189 podczas obsługi przystanku Sasanki dostrzegł leżącego na chodniku mężczyznę. Kierowca objął poszkodowanego opieką i wezwał pogotowie ratunkowe.

Jacek Kozłowski (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 19 września br.) prowadząc autobus linii 500 zaopiekował się dzieckiem z niepełnosprawnością, które bez wiedzy rodziców wyszło z domu i zgubiło się. Rodzina wystosowała pisemne podziękowanie dla kierowcy.

Mariusz Krakowski (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 17 września br.) Kierowca linii 303 zauważył nieprzytomnego mężczyznę na przystanku Żubrowa UKSW. Otoczył go opieką i wezwał pogotowie

Marcin Krekora (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 14 czerwca br.) prowadząc autobus linii 188 udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie leżącemu na chodniku, na przystanku Marszałkowska na Trasie Łazienkowskiej. Opiekę przejął wezwany zespół pogotowia ratunkowego.

Daniel Kręgielewski (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 26 maja br.) Kierowca linii 154 udzielił pomocy przedmedycznej motocykliście poszkodowanemu w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i Kasprzaka.

Maciej Krześniak (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 19 marca br.). Udzielił pomocy pasażerowi który zasłabł w autobusie. Do zdarzenia doszło na ulicy św. Wincentego, a pan Maciej prowadził wówczas autobus linii 500.

Michał Krzysztoszek (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 20 października br.) Kierowca linii C40 był świadkiem potrącenia pieszego przez samochód osobowy na ulicy Sokratesa. Kierowca udzielił pierwszej pomocy.

Krzysztof Kurek (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 7 maja br.) W autobusie linii 520 doszło do nagłego hamowania spowodowanego przez osobę, która wyjeżdżając z miejsca postojowego nie zachowała ostrożności. Kierowca udzielił pierwszej pomocy pasażerce, która upadła w autobusie. Do zdarzenia doszło w al. Solidarności.

Artur Kurowski (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 23 października br.). Kierowca linii 122 został powiadomiony o zasłabnięciu pasażera. Nie wyczuwszy pulsu rozpoczął reanimację i kontynuował ją do przyjazdu zespołu pogotowia. Do zdarzenia doszło u zbiegu ul. Lazurowej i Narwik.

Albert Lenkiewicz (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 17 września br.) zauważył nieprzytomną kobietę leżącą na jezdni. Prowadzący autobus linii 125 otoczył ją opieką i czekał na przyjazd wezwanego pogotowia. Do zdarzenia doszło na ulicy Żegańskiej.

Robert Łaczmański (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 18 listopada br.) prowadzący autobus linii 709 zauważył leżącą na jezdni potrąconą rowerzystkę. Wezwał pomoc i udzielił jej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Arkadiusz Maliszewski (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 3 stycznia br.) Kierowca linii 202 udzielił pomocy pasażerce, która w autobusie dostała ataku padaczki. Kierowca zabezpieczył chorą i wezwał pogotowie.

Hubert Malnowicz (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 22 marca br.). zauważył człowieka leżącego pod ławką na przystanku Urząd Gminy w Wiązownie. Otoczył go opieką i poczekał do przyjazdu wezwanej karetki pogotowia. Pan Hubert prowadził wówczas autobus linii 730.

Krzysztof Mańkowski (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 16 sierpnia br.). Kierowca linii 170 w rejonie pl. Hallera został powiadomiony o mdlejącym pasażerze. Kierowca udzielił starszemu mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwał pogotowie.

Krzysztof Mędrzycki (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 3 lutego br.). prowadząc autobus linii 509 spostrzegł mężczyznę leżącego na przystanku Afrykańska, udzielił mu pomocy i przekazał załodze radiowozu policyjnego.

Maciej Michalski (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 25 listopada br.). Kierowca linii 110 zaopiekował się sześciolatkiem będącym bez opieki i przekazał go wezwanemu patrolowi policji. Do zdarzenia doszło na pętli CH Łomianki.

Krzysztof Orczyk (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 1 października br.) był świadkiem potrącenia mężczyzny na hulajnodze na skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i Kasprzaka. Kierowca autobusu linii 167 udzielił pierwszej pomocy i wezwał pogotowie.

Wojciech Paruch (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 14 września br.). Kierowca autobusu linii 731 zareagował na pobicie sześcioletniego dziecka przez matkę będącą pod wpływem środków odurzających. Powiadomił o sprawie napotkany patrol policji, który podjął interwencję. Do zdarzenia doszło na ulicy Modlińskiej.

Artur Patoka (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 15 czerwca br.) udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej kobiecie, która wywróciła się wychodząc z autobusu linii 189 na przystanku Wróbla.

Jadwiga Perehuda (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 22 lutego br.) jadąc ulicą Marynarską dostrzegła leżącego na jezdni nieprzytomnego, nietrzeźwego mężczyznę. Udzielił pomocy mężczyźnie, który w prowadzonym przez nią autobusie linii 504 odzyskał przytomność.

Artur Piórecki (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 11 grudnia br.). Kierowca autobusu linii 131 zauważył, że kobieta dobiegająca do autobusu zasłabła i osunęła się na ziemię. Kierowca udzielił pierwszej pomocy i wezwał pogotowie.

Dominik Płocienicki (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 9 lutego br.) zauważył jak kobieta wychodząca z autobusu na pętli Osiedle Kabaty potknęła się i doznała urazu lewej ręki. Kierowca powiadomił pogotowie i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tomasz Połeć (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 8 czerwca br.). Kierowca autobusu linii 189 udzielił pierwszej pomocy pieszemu leżącemu na chodniku przy ulicy Lazurowej. Kierowca opiekował się chorym do przyjazdu pogotowia.

Sebastian Przewoźnik (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 19 września br.). Kierowca autobusu linii 723 został powiadomiony o ataku padaczki młodego pasażera. Kierowca udzielił pomocy, zabezpieczył chorego i wezwał pogotowie. Do zdarzenia doszło na ulicy Modlińskiej

Bogusław Redos (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 9 kwietnia br.). Dobiegająca do autobusu kobieta przewróciła się na chodnik doznając obrażeń. Kierowca linii 187 wezwał pogotowie i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zdarzenia doszło na ulicy św. Bonifacego.

Sławomir Rogala (nadzór ruchu, zdarzenie z 9 kwietnia br.). Instruktor nadzoru ruchu był świadkiem wypadku drogowego do którego doszło na ulicy Starzyńskiego. Wezwał pogotowie, wyciągnął ofiarę wypadku z samochodu i udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Michał Salamon (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 3 maja br.). Na ulicy Klaudyny do autobusu wsiadła krwawiąca starsza pani. Kierowca linii 185 udzielił jej pierwszej pomocy i wezwał załogę pogotowia ratunkowego. Rodzina wystosowała podziękowanie kierowcy.

Arkadiusz Sawicki (zajezdnia "Stalowa". 4 grudnia 2018 r. kierowca autobusu linii N01 dostrzegł młodego nieprzytomnego mężczyznę leżącego na przystanku Mehoffera. Powiadomił służby, udzielił pomocy i przekazał patrolowi straży miejskiej. 8 marca 2019 r. pan Arkadiusz prowadząc autobus linii N61 na ulicy Radzymińskiej zobaczył człowieka leżącego na przystanku Piotra Skargi. Kierowca powiadomił służby i otoczył nieprzytomnego mężczyznę opieką do czasu przyjazdu pogotowia.

Wojciech Szewczak (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 2 kwietnia br.). Kierowca linii 401 zauważył mężczyznę leżącego na chodniku w rejonie zajezdni "Kleszczowa". Powiadomił pogotowie i opiekował się poszkodowanym do przyjazdu karetki.

Dariusz Tokarczyk (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 10 stycznia br.). W czasie jazdy doszło do przewrócenia się pasażera poruszającego się na wózku inwalidzkim. Kierowca autobusu linii 193 prowadził resuscytację nieprzytomnego mężczyzny do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia doszło na ulicy Gotarda.

Norbert Trautsolt (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 2 kwietnia br.). Kierowca linii 723 jadąc ulicą Piłsudskiego w Legionowie dostrzegł leżącą na jezdni kobietę, będącą ofiarą potrącenia. Kierowca udzielił jej pierwszej pomocy i wezwał pogotowie.

Grzegorz Wasilewski (zajezdnia "Woronicza", zdarzenie z 2 kwietnia br.). Kobieta idąca chodnikiem w al. KEN przewróciła się i doznała obrażeń głowy. Dostrzegł to kierujący autobusem linii 504 pan Grzegorz. Udzielił kobiecie pomocy i wezwał pogotowie.

Jadwiga Wasylecka (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 2 grudnia br.). prowadząc autobus linii 182 spostrzegła, że na przystanku kobieta jest agresywnie nagabywana przez mężczyznę. Pomogła schronić się ofierze w kabinie kierowcy (mężczyzna wsiadł też do autobusu i nadal był agresywny). Na pętli Witolin kierująca wezwała patrol policji, który zatrzymał agresora. Ofiara wystosowała pisemne podziękowanie.

Krzysztof Więcław (zajezdnia "Ostrobramska", zdarzenie z 15 maja br.). W autobusie linii 171 jeden z pasażerów doznał ataku padaczki. Kierowca zastosował procedurę opieki przedmedycznej przewidzianą w takim przypadku i wezwał pogotowie ratunkowe

Justyna Zając (zajezdnia "Kleszczowa", zdarzenie z 14 października br.). udzieliła pierwszej pomocy pieszemu, który zasłabł na parkingu Centrum Handlowego Marki i czekała na przyjazd pogotowia. Pani Justyna prowadziła wówczas autobus linii 190.

Jarosław Załoga (zajezdnia "Stalowa", zdarzenie z 20 sierpnia br.). Kierowca linii 240 zauważył starszą kobietę, która przewróciła się na chodniku i doznała obrażeń głowy. Kierowca udzielił pierwszej pomocy i czekał na przyjazd pogotowia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
nagroda
MZA Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....