TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bogota z pierwszym elektrobusem od Yutonga
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2020 14:00:42
Bogota z pierwszym elektrobusem od Yutonga

Yutong i jego kolumbijski partner, Berecar przekazali pierwszy z 50 elektrobusów, które zamówiła Bogota. Dostawy rozbito na kilka transz. Ostatnie pojazdy mają zostać przekazane przed wakacjami.

"Bogota stanie się miastem z największą flotą autobusów elektrycznych w Ameryce Łacińskiej. To wszystko się dzieje w celu wprowadzenia radykalnej poprawy w zakresie świadczenia usług i dbania o środowisko, ponieważ będą to autobusy o zerowej emisji." - powiedział burmistrz burmistrz Bogoty, Enrique Peñalosa podczas prezentacji nowego autobusu elektrycznego.

Dzięki flocie autobusów elektrycznych, która stopniowo zaczyna wchodzić na ulice miasta, Bogota stanie się miastem o największej flocie elektrycznej w Ameryce Łacińskiej.

"Spełniliśmy marzenie, nad którego realizacją ciężko pracowaliśmy. Miasto będzie mogło się szczycić jeszcze lepszą jakością transportu publicznego z najnowocześniejszą i przyjazną dla środowiska technologią. Na tym jednak nasze działania się nie kończą." - powiedziała menedżer TransMilenio- operatora komunikacji w Bogocie- María Consuelo Araújo.

Pojazd wyprodukowany został przez Yutonga, ale finanlny montaż wykonała firma Berecar w Pereirze. Dzięki dobrym osiągom został szybko odebrany przez miasto. Elektrobus będzie obsługiwany przez dealera Este Es Mi Bus i będzie obsługiwał trasy w sektorze Suba.

"Bogota opiera się na zrównoważonej mobilności, która przyczynia się do poprawy jakości życia obywateli i ochrony środowiska. Aby te korzyści były realne, musimy zapewnić czyste źródła energii dla tych pojazdów elektrycznych. Właśnie dlatego Kolumbia poczyniła historyczny skok w kierunku energii odnawialnej, zapewniając 50-krotność zainstalowanej mocy do generowania energii słonecznej i wiatrowej, przechodząc z mniej niż 50 megawatów w 2018 r. do ponad 2500 megawatów w 2022 r." - powiedziała minister ds. gopalń i energii, María Fernanda Suárez.

Flota ta składa się z 379 pojazdów, które zostały nagrodzone w listopadzie w drodze skróconej procedury selekcji, oraz 104 autobusów, które podlegają dodatkowym umowom z dealerami fazy III, co daje w sumie 483 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych w części Zonal.

"Dzięki takim autobusom poprawiamy warunki życia obywateli, więc dziękujemy Bogocie za zaufanie i pozwolenie na sprowadzenie tego pierwszego autobusu. To dopiero początek wielkiej transformacji" - powiedział Roberto Gálvez, prezes Berecar.

Pojawienie się tych autobusów to nie tylko nabycie nowej technologii, ale także proces przeprojektowania systemu komunikacyjnego w celu poprawy jakości usług i komfortu podróży oferowanego użytkownikom.

Jedną z głównych zmian w procesie zakupu łącznie 379 autobusów elektrycznych było stworzenie mniejszych jednostek kontraktowych zwanych UFO, które zagwarantują świadczenie usługi i jej nadzór, biorąc pod uwagę zróżnicowanie poszczególnych części miasta.

To otwarcie na nowe technologie rozpoczęło się od przyznania 1441 autobusów z silnikami na gaz ziemny o normie emisji spalin Euro 6 oraz olejowi napędowemu o emisji spalin emisji spalin Euro 5 z filtrem DPF, które od czerwca tego roku będą stopniowo wprowadzane do ruchu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Yutong
Berecar
Kolumbia
Bogota
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....