TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bogota z pierwszym elektrobusem od Yutonga
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2020 14:00:42
Bogota z pierwszym elektrobusem od Yutonga

Yutong i jego kolumbijski partner, Berecar przekazali pierwszy z 50 elektrobusów, które zamówiła Bogota. Dostawy rozbito na kilka transz. Ostatnie pojazdy mają zostać przekazane przed wakacjami.

"Bogota stanie się miastem z największą flotą autobusów elektrycznych w Ameryce Łacińskiej. To wszystko się dzieje w celu wprowadzenia radykalnej poprawy w zakresie świadczenia usług i dbania o środowisko, ponieważ będą to autobusy o zerowej emisji." - powiedział burmistrz burmistrz Bogoty, Enrique Peñalosa podczas prezentacji nowego autobusu elektrycznego.

Dzięki flocie autobusów elektrycznych, która stopniowo zaczyna wchodzić na ulice miasta, Bogota stanie się miastem o największej flocie elektrycznej w Ameryce Łacińskiej.

"Spełniliśmy marzenie, nad którego realizacją ciężko pracowaliśmy. Miasto będzie mogło się szczycić jeszcze lepszą jakością transportu publicznego z najnowocześniejszą i przyjazną dla środowiska technologią. Na tym jednak nasze działania się nie kończą." - powiedziała menedżer TransMilenio- operatora komunikacji w Bogocie- María Consuelo Araújo.

Pojazd wyprodukowany został przez Yutonga, ale finanlny montaż wykonała firma Berecar w Pereirze. Dzięki dobrym osiągom został szybko odebrany przez miasto. Elektrobus będzie obsługiwany przez dealera Este Es Mi Bus i będzie obsługiwał trasy w sektorze Suba.

"Bogota opiera się na zrównoważonej mobilności, która przyczynia się do poprawy jakości życia obywateli i ochrony środowiska. Aby te korzyści były realne, musimy zapewnić czyste źródła energii dla tych pojazdów elektrycznych. Właśnie dlatego Kolumbia poczyniła historyczny skok w kierunku energii odnawialnej, zapewniając 50-krotność zainstalowanej mocy do generowania energii słonecznej i wiatrowej, przechodząc z mniej niż 50 megawatów w 2018 r. do ponad 2500 megawatów w 2022 r." - powiedziała minister ds. gopalń i energii, María Fernanda Suárez.

Flota ta składa się z 379 pojazdów, które zostały nagrodzone w listopadzie w drodze skróconej procedury selekcji, oraz 104 autobusów, które podlegają dodatkowym umowom z dealerami fazy III, co daje w sumie 483 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych w części Zonal.

"Dzięki takim autobusom poprawiamy warunki życia obywateli, więc dziękujemy Bogocie za zaufanie i pozwolenie na sprowadzenie tego pierwszego autobusu. To dopiero początek wielkiej transformacji" - powiedział Roberto Gálvez, prezes Berecar.

Pojawienie się tych autobusów to nie tylko nabycie nowej technologii, ale także proces przeprojektowania systemu komunikacyjnego w celu poprawy jakości usług i komfortu podróży oferowanego użytkownikom.

Jedną z głównych zmian w procesie zakupu łącznie 379 autobusów elektrycznych było stworzenie mniejszych jednostek kontraktowych zwanych UFO, które zagwarantują świadczenie usługi i jej nadzór, biorąc pod uwagę zróżnicowanie poszczególnych części miasta.

To otwarcie na nowe technologie rozpoczęło się od przyznania 1441 autobusów z silnikami na gaz ziemny o normie emisji spalin Euro 6 oraz olejowi napędowemu o emisji spalin emisji spalin Euro 5 z filtrem DPF, które od czerwca tego roku będą stopniowo wprowadzane do ruchu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Yutong
Berecar
Kolumbia
Bogota

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....