TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bogdan zadebiutuje w Czechach? Jihlava czeka na finał
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.05.2020 15:00:20
Bogdan zadebiutuje w Czechach?

Czy ukraiński Bogdan wspólnie z czeską firmą Tram for Envi dostarczy do Jihlavy sześć trolejbusów z bateriami? Jeśli ten wybór zostanie utrzymany to ukraińskiego producenta czeka debiut w Czechach. Stałoby się to po wielu próbach wejścia na ten wymagający rynek.

Miejski przewoźnik DP Jihlava ogłosił przetarg w połowie stycznia. Po przedłużeniu terminu składania ofert wpłynęły dwie. Pierwszą przedstawiło wspomniane na wstępie ukraińsko-czeskie konsorcjum. Jego konkurentem jest stały bywalec trolejbusowych przetargów u naszych południowych sąsiadów, czyli Škoda Electric.

Po dokonaniu oceny ofert DP wybrało tę, która pochodzi od Bogdana i jego partnera. Ci zaoferowali trolejbusy oparte na znanej od wielu lat serii T701. Pojazdy należy jednak dostosować do potrzeb czeskiego rynku, między innymi poprzez zastosowanie szerokiej gamy komponentów czeskich producentów. Stąd udział w projekcie Tram for Envi, który specjalizuje w kompletowaniu osprzętu trakcyjnego do szerokiej gamy pojazdów elektrycznych.

Szacunkowa wartość umowy wyniosła 82,74 mln CZK (13,79 mln CZK za pojazd). Cena zaproponowana przez Škoda Electric wyniosła 82,17 mln CZK (13 695 mln CZK za trolejbus). Z kolei czesko-ukraińskie konsorcjum ją przebiło proponując za całą dostawę 71,4 mln CZK (11,9 mln CZK za pojazd).

Trolejbusy powinny być wyposażone w akumulatory umożliwiające regularne podróżowanie poza napowietrzną linią jezdną na wybranych odcinkach. Sprzęt elektryczny powinien być dostarczany do pojazdów przez praską firmę Cegelec, dla której umowa z Jihlavą oznaczałaby powrót na czeski rynek trolejbusów po tym, jak została z niego wyeliminowana.

Jednak umowa ze zwycięzcami nie została jeszcze podpisana, ponieważ obecnie upływa termin na wniesienie odwołania. Jeśli umowa z Bogdanem dojedzie do skutku to dostawa pojazdów powinna nastąpić w ciągu 14 miesięcy od jej zawarcia.

Jihlava to nie jedyny przetarg w Czechach, w który bierze obecnie udział Bogdan i jego partner. Konsorcjum uczestniczy w postępowaniu na zakup 12 trolejbusów klasy MAXI z bateriami dla DPO w Ostrawie. Przewoźnik już dwa razy wykluczał ukraińskiego producenta. Za pierwszym razem ten drugi skutecznie zaskarżył tą decyzję. Ciągle się ważą natomiast losy drugiego wykluczenia. Sprawa na razie utknęła na etapie odwoławczym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
trolejbus
Bogdan
Tram for Envi
Skoda
Czechy
Jihlava
DP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....