TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Blisko kolejnego strajku w PKM Jastrzębie-Zdrój
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2018 09:04:39
Blisko kolejnego strajku w Jastrzębiu-Zdroju

Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach zajmie się w czwartek, 1 marca, sytuacją walczących m.in. o podwyżki płac pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W zakładzie trwają przygotowania do bezterminowego strajku generalnego.

W końcu stycznia związkowcy przeprowadzili już czterogodzinny strajk ostrzegawczy. Utrudnienia odczuli pasażerowie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu.

-"Interwencja WRDS to nasza ostatnia nadzieja. Jeśli i to nic nie da, pozostanie nam tylko strajk generalny" – zadeklarował w środę przewodniczący Solidarności w jastrzębskim PKM Grzegorz Sztymala.

Pracownicy PKM domagają się 500-złotowych podwyżek, wskazując, iż ich wynagrodzenia nie wzrosły od 2011 roku. Powodem niezadowolenia załogi jest również - jak mówią związkowcy - "dramatyczna kondycja finansowa spółki".

-"Co miesiąc nie jesteśmy pewni, czy dostaniemy przelew z wypłatą. PKM ma problemy z terminowym opłacaniem składek ZUS pracowników. Brakuje pieniędzy na utrzymanie taboru. Jeśli nic się nie zmieni, już niedługo firma może stanąć przed wyborem, czy kupić paliwo do autobusów, czy zapłacić pensje pracownikom" – powiedział przewodniczący "S" w firmie, cytowany przez biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Związkowcy oceniają, że wśród powodów coraz trudniejszej sytuacji przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nim pracowników jest niewywiązywanie się ze zobowiązań przez warszawską firmę, której MZK zlecił, w wyniku przetargu, usługi transportowe. Połowę zleconych połączeń realizują - na podstawie zlecenia zwycięzcy przetargu - autobusy PKM. Przedstawiciele Solidarności wskazują, że firma nie dostaje na czas pieniędzy za wykonane usługi.

Spór zbiorowy na tle płacowym trwa w spółce od lipca ub. roku. 26 stycznia pracownicy PKM przeprowadzili czterogodzinny strajk ostrzegawczy. Wcześniej w referendum za taką formą protestu opowiedziało się 95 proc. załogi firmy. "Liczyliśmy, że gdy pokażemy naszą determinację, MZK wreszcie zacznie z nami rozmawiać. Tak się jednak nie stało. Właściciel nie okazał żadnego zainteresowania naszą sytuacją" – ocenił Sztymala.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju realizuje przewozy pasażerskie na terenie ok. 90-tysięcznego Jastrzębie-Zdrój oraz częściowo w miastach: Wodzisław Śląski, Żory, Radlin, Rydułtowy i Pszów, a także w gminach Mszana, Pawłowice, Zebrzydowice. Spółka zatrudnia ok. 140 pracowników.

Do udziału w czwartkowym posiedzeniu prezydium WRDS zostali zaproszeni przedstawiciele zarządu PKM, związków zawodowych, prezes Międzygminnego Związku Komunikacyjnego Jastrzębie-Zdrój oraz wiceprezydent tego miasta Janusz Buda, a także przewodniczący Zgromadzenia MZK Franciszek Dziędziel, który pełni również funkcję wójta Pawłowic. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
kierowca
PKM Jastrzębie-Zdrój
MZK Jastrzębie-Zdrój

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....