TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bielsko-Biała z rekordową liczbą nowych autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.12.2016 18:04:10 10 komentarzy
Bielsko-Biała z rekordową liczbą nowych autobusów

22 grudnia na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej zaprezentowano 20 autobusów marki Solaris Urbino IV generacji, w tym 5 szt. Urbino 18 i 15 szt Urbino 12. Symbolicznego wręczenia kluczyków kierowcom dokonali prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult oraz dyrektor MZK w Bielsku-Białej, Krzysztof Knapik.

Zakup autobusów można nazwać przełomowym i historycznym w dziejach zakładu. Nigdy wcześniej jednorazowo nie zakupiono tak dużej partii autobusów, które do końca przyszłego roku zastąpią wszystkie eksploatowane obecnie przez MZK autobusy wysokopodłogowe. Dzisiaj zaprezentowano także minibus Ford Transit, zakupiony ze środków Gminy, do przewozu dzieci niepełnosprawnych do przedszkoli i placówek oświatowych.

Unia wspiera

Najnowsze pojazdy MZK zakupiono w ramach projektu "Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej" i dofinansowanych w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Południowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W najbliższych dniach MZK otrzyma jeszcze 8 autobusów Urbino 12, a w roku przyszłym kolejne 22 autobusy. Łącznie 50 autobusów z "najwyższej półki" wzbogaci tabor MZK, zastępując wysłużone autobusy marki Ikarus i MAN.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała
Solaris
 • Łukasz – 22.12.2016

  Jaki posiadają sterownik informacji pasażerskiej?

 • Nie krytykuję... – 22.12.2016

  ...ale nie podobają mi się te "nowe" wyświetlacze kierunkowe. Są wyraźnie mniejsze od stosowanych w poprzednich generacjach a przez to mniej czytelne dla pasażerów. Między funkcjonalnością a designem nie powinno być żadnych kompromisów czyli wyświetlacze powinny być przede wszystkim funkcjonalne czyli duże i czytelne. Jeżeli SU IV wpisuje się w obecny trend wszechobecnego downsizingu ...lub jak kto woli: "dodawania przez odejmowanie" to ja się temu sprzeciwiam... Stare było lepsze !!!. PS: Malowanie; jak dla mnie ...trochę takie "cyrkowe" , ale o gustach się nie dyskutuje. Pozdr.

 • ttt – 23.12.2016

  System informacji pasażerskiej jest Pixel

 • Arturo – 23.12.2016

  My w Bielsku-Białej, mamy chyba jako jedno z ostatnich miast w Polsce autobusy Jelcz/Ikarus :-/Natomiast rok temu faktycznie jeździły "zamaskowane" autobusy testowe. Stawały na przystankach, wykonywały kursy ale bez pasażerów i "zamaskowane" nazwy były.

 • FunBB – 23.12.2016

  Już dziś o godzinie 8 rano pierwszy Urbino 18 stał na awaryjnych na Sobieskiego koło LOKU w stronę dworca i czekał na serwis. Chyba mu mrozy nie zaszkodziły, bo rano było -7.

 • Sepul – 23.12.2016

  Chyba coś się zdjęcia nie podpięły

 • jan – 25.12.2016

  @ArturoNic bardziej mylnego. Największy skansen Jelczy jest w Toruniu. Jest ich jeszcze ponad 40 i za szybko nie zostaną zastąpione bo rocznie wymienia się 4-5 autobusów. Najstarsze mają grubo ponad 20 lat i dalej jeszcze będą jeździć

 • kiero – 29.12.2016

  Nowe Solarisy kanciaki w czasie pośniegowo deszczowej pogodzie jaka teraz panuje, to szyby boczne tak potrafią się zabrudzić że nic przez nie nie widać i pasażerowie nie wiedzą jaki przystanek

 • BZYK – 09.01.2017

  KOLEGO kiero masz racje jestem kierowca takiego wynalasku i brudza sie strasznie gdy jest ciemno na dworze to przez szyby boczne i lusterko z lewej strony nic nie widac bylo zgłaszane do Solarisa i nic z tym nie robia

 • Solari-adi – 09.01.2017

  Posiadają sterowniki PIXEL XC-6, do zobaczenia w najbliżyszm czasie w Toruńskich Ursusach, Gorzowskich Lion'sach i Bydgoskich Conecto.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....