TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Białystok z ofertą od EvoBusa. Stare czy nowe Conecto?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.02.2018 17:00:34
fot. EvoBus

Do dziś, 22 lutego Urząd Miejski w Białymstoku czekał na oferty w przetargu na dostawę 18 nowych autobusów spalinowych. Wpłynęła jedna propozycja i - co rzadko spotykane ostatnio- jest ona sporo niższa od szacunków magistratu. Jakie Mercedesy trafią do Białegostoku?

Przypomnijmy, że białostoccy urzędnicy dwa razy próbowali kupić 4 autobusy klasy MAXI i 14 klasy MEGA z silnikami diesla Euro 6. Zastrzegli sobie dodatkowo prawo rozszerzenia zamówienia o łącznie 8 pojazdów, po 4 każdego typu. Za pierwszym razem nie udało im się otrzymać ofert. Szybko przystąpiono więc do powtórki postępowania. Szczegółowo wymagania wobec autobusów opisaliśmy tutaj.

Na dziś wyznaczono ostateczny termin składania ofert. Na zamówienie podstawowe urzędnicy przygotowali 35 424 000 PLN brutto. Oznacza to, że średni koszt zakupu jednego autobusu oszacowali na 1 600 000 PLN netto. To bardzo dużo, ale jak widać w Białymstoku odpowiednio przygotowano się dostosowując się do obecnej sytuacji rynkowej.

EvoBus z ofertą

Jedyna oferta, która wpłynęła w postępowaniu jest sporo niższa od szacunków magistratu, co jest niespotykane w ostatnio ogłoszonych przetargach na dostawy nowych autobusów. Przedstawił ją EvoBus Polska. Opiewa ona na 29 847 303 PLN brutto. Daje to uśrednioną cenę jednostkową na poziomie 1 348 116,67 PLN netto. Co za taką cenę mogłoby trafić do Białegostoku?

Na pewno Conecto LF. Wskazuje na to zaoferowanie pojazdów z pulpitami, w których regulowana jest wyłącznie kolumna kierownicy. Ponadto autobusy będą wyposażone w moduł rekuperacyjny. Brak natomiast informacji o zawieszeniu osi przedniej. Ponadto posiadają one wytrzymałość konstrukcyjną określoną w Regulaminie nr 66 EKG ONZ.

To wskazuje, że najprawdopodobniej Białystok otrzymałby już nową generację Mercedesów Conecto. Nie powinno być to zaskakujące, gdyż pierwszy w Polsce pojazd tej serii został sprzedany tamtejszemu Komunalnemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu. Pisaliśmy o tym tutaj.

W takiej sytuacji pozostaje czekać na rozstrzygnięcie przetargu. A to może być tylko jedno. Wątpliwe by EvoBus popełnił jakiś błąd w przygotowaniu oferty.

Hybrydy już są

Przypomnijmy, że oprócz dostawy 18 autobusów, zakupione mają być też dwa autobusy o napędzie hybrydowym. W tym zakresie przetarg jest już rozstrzygnięty. Wygrało go Volvo z modelem 7900LAH, o czym pisaliśmy TUTAJ

Zakup autobusów, to część unijnego projektu poprawy dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej. Jak informował wcześniej magistrat, do 2021 roku miasto planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów. Zakupy będą współfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

W ramach projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej", samorząd otrzymał także dofinansowanie m.in. przebudowy kilku ulic, kampanii promocji komunikacji miejskiej, wprowadzania systemu informacyjnego dla obsługi przewozów osób niepełnosprawnych, czy zakupu biletomatów do użytku na przystankach i w autobusach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Białystok
UM
Mercedes
EvoBus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....