TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Białystok: Nowości w KPK
Michał Aleksiejuk - Opublikowano: 01.04.2011 12:20:23
Białystok: Nowości w KPK

Niecały tydzień temu Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Białymstoku wzbogaciło się o nowy unikatowy pojazd –Jelcza 043, potocznie zwanego ogórkiem. Autobus został zakupiony od Artura Lemańskiego –prywatnego kolekcjonera starych pojazdów. Wkrótce będzie istniała możliwość jego wynajmu wraz z kierowcą na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Ponadto zabytek będzie wykorzystywany do obsługi imprez związanych z komunikacją miejską w Białymstoku.


Aktualnie trwają końcowe prace przy budowie nowego warsztatu oraz modernizacji placu przy ul. Składowej 7. Nowe elewacje zyskuje też obecna siedziba biura spółki. Uroczyste oddanie wyremontowanej zajezdni wraz z nowym centrum serwisowym przewidziane jest na czerwiec br. W ramach projektu „Przebudowa i rozbudowa zajezdni autobusowej i zakup autobusów przez KPK Sp. z o.o. w Białymstoku”, z którego realizowane są w/w inwestycje firma ogłosiła także przetarg na dostawę fabrycznie nowego serwera, sprzętu komputerowego i oprogramowania. W ubiegłym roku spółka również dzięki temu projektowi sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej wzbogaciła się o 8 fabrycznie nowych autobusów marki Mercedes-Benz O530G Citaro.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w tegorocznej dostawie 70 fabrycznie nowych Solarisów zamówionych przez Urząd Miejski KPK przypadnie ok. 29 egzemplarzy. Prawdopodobnie firma wycofa z eksploatacji większość używanych MANów i Mercedesów, zatem tabor spółki będą stanowiły pojazdy marki MAN, Mercedes i Solaris wyprodukowane po 1998r. Pozostałym dwóm białostockim spółkom także wiele nie brakuje do osiągnięcia takiego wyniku, ponieważ po dostarczeniu nowych Solarisów tabor Białostockiej Komunikacji Miejskiej będzie i tak na dosyć wysokim poziomie. Z ulic zniknie większość Jelczy z wyjątkiem 120MM/2 wyprodukowanych w latach 1998-1999.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KPK Białystok
Jelcz
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....