TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Białystok kupi hybrydy Volvo? Na diesle brak ofert
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.12.2017 18:27:43 18 komentarzy
Białystok kupi hybrydy Volvo? Na diesle brak ofert

Do dziś, 20 grudnia Urząd Miejski w Białymstoku czekał na oferty w dwuczęściowym przetargu na dostawę 20 autobusów z opcją dokupienia kolejnych ośmiu. Miasto otrzymało jedną ofertę jedynie na… 2 hybrydy. To ważny sygnał od producentów.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono w pierwszej połowie listopada. Szczegółowo opisaliśmy także wymagania jakie Białystok postawił zwycięzcom postępowania i co było najmilej widziane. Pisaliśmy o tym tutaj. Przetarg podzielono na dwie części.

W pierwszej magistrat chciał wyłonić dostawcę 18 autobusów. Miało to być 15 przegubowców oraz 3 pojazdy klasy MAXI. W drugiej natomiast celowano w zakup dwóch hybryd o długości ok. 12. Dodatkowo w ramach opcji urzędnicy chcieli dodatkowo w miarę możliwości zamówić cztery przegubowce i tyle samo autobusów standardowych.

Dziś upłynął termin składania ofert. Miasto musiało doznać niemałego zaskoczenia. Wpłynęła tylko jedna oferta i to wyłącznie na zadanie drugie. Przedstawiło ją Volvo. Szwedzki producent dostawę dwóch sztuk modelu 7900 Hybrid wycenił na 3 613 740 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową na poziomie 1 469 000 PLN netto.

Mieści się to w szacunkach białostockiego magistratu. Na dwie spalinowo-elektryczne solówki przygotowano 3 936 000 PLN brutto. A to znaczy, że za jedną Białystok był gotów zapłacić nawet 1 600 000 PLN netto. W takiej sytuacji akceptacja oferty Volvo wydaje się być formalnością.

Pozostaje więc pytanie kiedy czeka nas powtórka spalinowego zadania. Jedno w tej sytuacji jest pewne. Klienci padli ofiarą klęski urodzaju. Jeszcze w ubiegłym roku 220 dni na dostawę autobusów było dosyć długim i wygodnym terminem dla producentów. Ci jednak ten jak i przyszły rok zaliczą do bardzo udanych pod względem liczby zamówień. Dochodzi więc już do takiego momentu, że niedługo pęknie magiczna granica w postaci roku oczekiwania na nowy miejski autobus.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Białystok
UM
Volvo
hybryda
 • Najlepszy stosunek – 20.12.2017

  Szkoda że Ursus nie startował. Oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Ma też ładny design.

 • Mobilek – 20.12.2017

  Gratuluję Maćkowi zwycięstwa w B-stoku. Kończy się rozdział dyktatu kupującego polegającego na wygórowanych oczekiwaniach (Wa-wa), przenoszeniu wszelkich ryzyk na producenta (Wrocław), samozachwytu (Gliwice), przepłacania w imię jednej marki i wielu, wielu innych (prowizja). Doczekałem się....

 • Kamil_380 – 21.12.2017

  Białystok nie padł ofiarą klęski urodzaju, tylko własnej głupoty. Dofinansowanie z Unii na zakup tych wozów dostali w marcu. Trzeba było wcześniej ogłosić przetarg i dać producentom więcej czasu na produkcję. Teraz muszą szybko ponowić przetarg żeby nie stracić dofinansowania...

 • bun – 21.12.2017

  Wie ktoś może co sprawiło, że Volvo nie startowało w przetargu na hybrydy dla Torunia?

 • PB – 21.12.2017

  Ursus nie da rady dostarczyć 2 zwykłych diesli na czas. A co powiedzieć o 20-tce? Darujcie sobie tego Ursusa.

 • JA – 21.12.2017

  Szkoda, że nie startowała Scania. Mnie łomżyńskie się podobają. Są ciche, wygodne, ekonomiczne i lubiane przez kierowców. Jakoś mało trzeszczą. Scania miałaby szansę zgarnąć to zamówienie.

 • @Najlepszy stosunek – 21.12.2017

  Nie ma to jak się pośmiać z samego rana, od razu człowiek ma lepszy humor na cały dzień. Nic tak nie bawi jak poczytanie bzdur.

 • Ciekawski – 21.12.2017

  @Najlepszy stosuneka to skoro pojawił się już przedstawiciel marki Ursus to chciałbym zapytać co z dostawami autobusów do Środy Śląskiej i Łomianek bo w "internetach"na próżno szukać jakichkolwiek informacji.Będę wdzięczny za informację

 • kabelek – 21.12.2017

  @ciekawski - zapytaj raczej producentów komponentów - czy mają zamówienie z Ursusa.... Nie czekajcie na wiadomości z produkcji, bo to nie ma sensu...

 • Informacje – 21.12.2017

  Nie jestem przedstawicielem firmy Ursus. Widziałem w internecie zdjęcie elektryka już w Środzie śląskiej, a z tego co słyszałem Łomianki lada dzień otrzymają swoje autobusy.

 • Gość – 21.12.2017

  Lada dzień czy po 2 miesiącach hi hi ha ha

 • A – 22.12.2017

  Torun inna specyfikacja Volvo takich hybryd nie produkuje

 • Ciekawski – 22.12.2017

  @InformacjeA jakieś konkrety?Na chwilę obecną trudno cokolwiek znaleźć. Żadnych informacji ze strony Ursusa oraz przewoźników. Zastanawiające to milczenie.

 • Spokojny – 24.12.2017

  Pierwszy Ursus jest już w bazie KMŁ Łomianki, więc po co te nerwy?

 • Jarek D. – 26.12.2017

  Hmm ,może to znak czasów, po co Diesel ,jak wszystko zmierza ku hybrydom ,nie kupuje się autobusu na rok dwa,tylko na ładnych kilka lat ,także opłaca się zainwestować :)

 • Dobry koniec – 27.12.2017

  Drugi Ursus w zajezdni KMŁ. Kolejny kontrakt Ursusa zrealizowany. Dobry koniec roku!

 • Ricardo Fanchini – 27.12.2017

  Dobry stosunek, dobry koniec... gdyby polskie pary małżeńskie tak właśnie prężnie działały jak Ursus, to problemu niskiej dzietności w Polsce wcale by nie było!

 • a – 29.12.2017

  @spokojny: piękne bajeczki tworzysz, chętnie poczytamy te marne wypociny za dwa grosze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....