TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Białystok: do 2021 kupimy co najmniej 72 autobusy
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 02.07.2019 12:00:04
Białystok: Nowe autobusy przyjadą w I połowie 2020 r.; fot. UM Białystok

W zeszłym tygodniu stolica Podlasia zamówiła 12 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów. Łącznie do 2021 r. miasto chce kupić co najmniej 72 nowe pojazdy.

12 autobusów

Przetargi na zakup 12 niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej w ramach unijnego projektu ogłosiły władze Białegostoku . Autobusy mają być dostarczone w pierwszej połowie przyszłego roku - poinformował 2 lipca białostocki magistrat.

Przetargi zostały ogłoszone w ramach prowadzonego przez miasto i miejscowości wschodzące w skład Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego projektu "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF". Jest on realizowany przy wsparciu środków unijnych. Cały projekt wart jest blisko 160 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi ponad 90 mln zł. Wartość inwestycji Białegostoku to blisko 45 mln zł - informuje miasto w komunikacie na stronie internetowej.

Miasto ogłosiło dwa przetargi na zakup nowoczesnych, niskoemisyjnych i niskopodłogowych autobusów. W jednym chodzi o dostawę dziesięciu autobusów: dwóch 12-metrowych i ośmiu 18-metrowych z silnikami spalinowymi. W tym przetargu oferty można składać do 1 sierpnia.

Natomiast drugi przetarg dotyczy zakupu dwóch autobusów niskopodłogowych, 12-metrowych, o napędzie hybrydowym. W tym przetargu oferty można składać do 23 lipca.

Termin wykonania obu zamówień - jak podano w komunikacie - nie może nastąpić później niż 10 marca 2020 roku.

Sprawna i wygodna komunikacja

Jak mówi cytowany w komunikacie zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz, miastu zależy na "sprawnej, wygodnej i nowoczesnej komunikacji miejskiej". "Te zamówienia to kolejny etap naszych inwestycji w miejski tabor, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców, a także wymiana autobusów na nowe, niskoemisyjne" - dodał.

Projekt "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF" jest realizowany przez Białystok oraz Choroszcz, Czarną Białostocką, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Wasilków i Zabłudów w porozumieniu z powiatem białostockim. Unijne dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego(RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Każda z gmin realizuje swoje działania w ramach projektu.

72 autobusy w drodze

Białystok, który otrzymał dofinansowanie z RPO w wysokości blisko 34 mln zł, oprócz zakupu autobusów, ma też w zadaniach budowę ścieżek rowerowych wzdłuż 14 ulic. Jak podano w komunikacie, realizacja niektórych już się zakończyła, innych - jest w toku.

Miasto informuje, że zakupy nowoczesnych autobusów są realizowane dzięki czterem projektom dotyczącym transportu miejskiego a współfinansowanym ze środków unijnych. Na ulice Białegostoku do roku 2021 mają wyjechać co najmniej 72 autobusy. Przybliżony łączny koszt to ok. 110 mln zł netto.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
hybryda
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....