TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bezpłatne ContiBusy na EURO 2012
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 28.03.2012 20:36:20
Bezpłatne ContiBusy na EURO 2012

Continental –długoletni sponsor imprez UEFA tradycyjnie już dostarcza ogumienie dla wszystkich autokarów i samochodów technicznych obsługujących Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej (czyli w przypadku EURO 2012 będą to autokary marki Setra konsorcjum Sindbad i Raf Trans). Dodatkowo koncern wyposaży w swoje opony także mobilne ekipy techniczne. Łącznie będzie to 8 pojazdów Mercedes-Benz Sprinter, które w ramach sieci OmniPlus (EvoBus) zapewnią zaplecze warsztatowe dla wszystkich autobusów podczas Mistrzostw.

W tym roku jednak oponiarska firma poszła jeszcze o krok dalej.  Continental zadba również o komfort i bezpieczeństwo tysięcy kibiców udających się na mecze i wracających ze stadionów. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku między stadionem a centrum miasta, kursować będą darmowe linie ContiBusów. Ich łączna suma to 40 szt., a liczba pojazdów w poszczególnych miastach będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji. W dni meczowe zapewnią one bezpłatny transport kibiców pomiędzy stadionami ze strefami kibica. W pozostałe dni wspomogą flotę autobusów miejskich, ale nadal będą bezpłatne. Wraz z ContiBusami w miastach ustawione zostaną specjalne przystanki nawiązujące wyglądem do ławki rezerwowych. W trakcie spotkań hostessy czekające na przystankach będą udzielały wsparcia fanom podróżującym autobusami.

W ramach globalnych umów ustalono, że będą to wyłącznie autobusy marki Mercedes-Benz. We Wrocławiu ContiBusami zostaną przegubowe Citaro G, a w Gdańsku –także przegubowe Conecto LF G. Wszystkie będą wyposażone w ogumienie Continental i obklejone reklamą sponsora. Co z Poznaniem i Warszawą, gdzie nie ma nowoczesnych autobusów miejskich z trójramienną gwiazdą? Zostaną sprowadzone z innych miast –tutaj nie znamy jeszcze szczegółów, skąd dokładnie zostaną wypożyczone, ale być może z Wrocławia, który ma zbliżone malowanie jak Warszawa i dysponuje największą flotą Citaro. Co warte podkreślenie –tego typu akcja zostanie przeprowadzona tylko w Polsce, a nowe opony Continental-a pozostaną w autobusach po Mistrzostwach i będą dalej służyły przewoźnikom. A będzie to specjalny model opony miejskiej HSU 1 EM Edition w rozmiarze 275/70R22.5, z wytłoczonymi w ścianie bocznej emblematami piłeczek oraz żółtym logo Continental. Bieżnik, dzięki wytrzymałej na zużycie mieszance gumowej oraz dodatkowo wzmocnionej ścianie bocznej, charakteryzuje się wyjątkową odpornością na kontakt z krawężnikami. Zdaniem producenta długi okres eksploatacji w ruchu miejskim oraz doskonałe właściwości jezdne opona zawdzięcza optymalnemu konturowi, mieszance gumy oraz głębokości bieżnika. Zastosowane przez Continental rozwiązania obniżają poziom hałasu i wibracji zapewniając tym samym, kierowcy i pasażerom, komfortowe warunki podróży. –„Powierzchnia kontaktu opony z drogą jest wielkości pocztówki, dlatego właściwości bieżnika mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo pasażerów. Zależy nam, aby zarówno kibice, jak i zawodnicy mieli zagwarantowaną komfortową i bezpieczną podróż, o czym będą się mogli przekonać podróżując autobusami wyposażonymi w nasze opony”–powiedział Marcin Cywiński z Działu Opon Użytkowych Continental Opony Polska.

Opona autobusowa eksploatowana w trudnych warunkach miejskich jest jednym z najciężej pracujących elementów autobusu. Narażona jest na otarcia o ostre krawężniki, a częste ruszanie z miejsca i hamowanie oraz zmienność obciążenia przyspiesza jej zużycie. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa kibicom, opony będą codziennie sprawdzane według standardów Continental obowiązujących w sieci serwisowej Conti360o. W każdym mieście oddelegowane zostaną 2 samochody serwisowe. Serwisanci Conti360o codziennie będą sprawdzali stan ogumienia. Gdy zajdzie potrzeba wymienią opony na nowe, a w awaryjnych przypadkach są w stanie usunąć awarię w każdym punkcie miasta na wezwanie kierowcy. Start akcja zaplanowano na 8 czerwca, kiedy odbędzie się pierwszy mecz w ramach EURO 2012.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
opona
Continental
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....