TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bezpłatne autobusy połączyły Polkowice z Lubinem
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2019 14:00:23
Bezpłatne autobusy połączyły Polkowice z Lubinem; fot. Paula Piastowska

W piątek, 21 czerwca, w trasę wyjechał pierwszy bezpłatny autobus na linii Polkowice-Lubin. Podczas inauguracyjnego przejazdu pojazd PKS Lubin pękał w szwach.

Tym samym zostało spełnione jedno z największych oczekiwań mieszkańców naszej gminy, postulowane bardzo mocno podczas ostatniej kampanii samorządowej. Obietnica dana wtedy przez Łukasza Puźnieckiego spełniła się już po pół roku od wygranych przez niego wyborów na funkcję burmistrza Polkowic.

-"Brak tej komunikacji bardzo doskwierał mieszkańcom Polkowic Stąd dziś udaje nam się w naprawdę ekspresowym tempie skomunikować dwa bardzo istotne miasta Zagłębia Miedziowego – mówi Łukasza Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Transportowa korelacja

Rozkład jazdy obejmuje 5 przystanków w Polkowicach i 10 w Lubinie. Połączenie na trasie z Polkowic do Lubina obsługiwane jest przez PKS Lubin. W dni robocze na rozkładzie są cztery pary połączeń, w sobotę i niedzielę po dwa.

Koszt jaki Gmina Polkowice ponosi na świadczenie tej usługi to ok. 150 tys. zł do końca tego roku.

Rozkład jazdy autobusów skorelowany jest z godzinami przyjazdów odjazdów pociągów z dworca kolejowego w Lubinie. Stąd można dostać się codziennie do Legnicy i Wrocławia, a w przyszłości do kilku europejskich stolic.

To nie koniec

Przypomnijmy, że na początku kwietnia darmowa komunikacja autobusowa połączyła gminy Polkowice i Grębocice, skąd także dojeżdżają pociągi do Wrocławia i Zielonej Góry. Jeszcze w tym roku planowane jest połączenie bezpłatną komunikacją autobusową Polkowic i Chocianowa.

-"Pracujemy nad połączeniami z Jerzmanową, Rudną i innymi gminami, które zaczynają widzieć korzyści płynące z rozwoju komunikacji w tym regionie. Dlatego zwracają się do nas, jako do tego najbardziej atrakcyjnego centrum komunikacji w regionie – zwraca uwagę burmistrz Puźniecki.

Bezpłatne połączenia autobusowe z Polkowic do sąsiednich miast to część wielkiego projektu walki z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców Polkowic. Jego elementem jest także uruchomiony przed kilku tygodniami Polkowicki Rower Miejski – sieć ośmiu stacji z 50 rowerami do użytku mieszkańców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BKM
Polkowice
Lubin
PKS Lubin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....