TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bezpieczniej na przystankach w Manchesterze
Karol Wach - Opublikowano: 19.02.2008 00:39:57 3 komentarze
Bezpieczniej na przystankach w Manchesterze

Przestępstwa na przystankach Manchesteru zredukowane zostały o połowę. Takie dane podają oficjalne statystyki przygotowane przez władze miasta. Stało się to możliwe dzięki pomocy agencji ochroniarskiej, która skutecznie ograniczyła liczbę przestępstw i zachowań antyspołecznych.

W 2006 roku na przystankach w Manchesterze dochodziło średnio do 2 przestępstw dziennie. Rok później liczba ta zmalała o połowę –poinformował Greater Manchester Passenger Transport Executive. Patrole ochroniarskie rozpoczęły swoją pracę na ulicach miasta jesienią 2006 roku. Jako ich podstawowe zadanie wskazano rozprawienie się z osobnikami powodującymi największe problemy, takie jak zaczepianie współpasażerów, dewastacje infrastruktury czy stwarzanie zagrożeń dla ruchu komunikacji miejskiej. Ochroniarze patrolują około 100 autobusów oraz spędzają ponad 50 godzin tygodniowo na przystankach.

Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy agencji ochroniarskiej –mówił w styczniu b.r. Michael Renshaw –dyrektor GMPTE. Ich działania znacznie pomogły nam w zwalczaniu przestępczości i wandalizmu na przystankach. Jesteśmy zdeterminowani i chcemy zmniejszyć jeszcze bardziej liczbę aspołecznych zachowań pseudo-pasażerów. Prawdziwi pasażerowie muszą czuć się bezpiecznie podczas oczekiwania na autobus –dodał Renshaw. Jego zdaniem agenci ochrony są w stanie bardzo szybko reagować na zgłoszenia i równie szybko rozprawić się z osobami powodującymi zagrożenie. Ambicją GMPTE jest, aby tamtejsza sieć komunikacyjna stała się najbezpieczniejszą w kraju. Właśnie dlatego została nawiązana współpraca z ochroną. Zdaniem Renshawa ochroniarze mogą działać także prewencyjnie odstraszając potencjalnych przestępców. Większość interwencji spowodowana jest jednak przez drobne zajścia i incydenty, takie jak wybijanie szyb czy zaczepki pasażerów.  

W okresie od 11 września do 31 października 2007 roku w Manchesterze personel „przystankowy”zgłosił 101 incydentów. Rok wcześniej było ich 213.

Działalność agencji ochroniarskiej jest finansowana ze środków własnych GMPTE. Politykę bezpieczeństwa popierają także lokalne władze.

Wydaje się, iż przykład Manchesteru jest godny naśladowania. Także dla polskich przedsiębiorstw. Jak wynika z powyższego dobra współpraca przewoźnika czy organizatora z agencją ochrony może przynieść wymierne efekty. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęć podjęcia wysiłku, który może przynieść jedynie korzyści.             
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Manchester
bezpieczeństwo
przystanek
Wielka Brytania
 • straphan – 20.02.2008

  W Polsce przeciez juz kilka miast wprowadzilo patrole ochrony na przystankach i w pojazdach KM i jakos nie slysze, zeby jakiekolwiek takie akcje odniosly jakies wybitne sukcesy

 • SpeX – 20.02.2008

  Ale w Polsce akcja kończą się na tym iż ochrona obkleja wiaty swymi nalepkami i przejeżdża koło nich autem. A z tego co rozumiem z tekstu to tam patrole (piesze) po prostu stoją na przystankach i jeżdżą MK.

 • straphan – 21.02.2008

  OIDP to w Lodzi tez mieli jezdzic, w Wawie mieli jezdzic nockami - zadna nowosc...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....