TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bez zarzutów śledztwie ws. wypadku na DK91
- Opublikowano: 01.02.2019 13:00:54
Bez zarzutów śledztwie ws. wypadku na DK91; fot, TVP1

Prokuratura nadal czeka na opinię biegłego z zakresu medycyny ws. czerwcowego wypadku autobusu na dk 91 k. Aleksandrowa Kujawskiego, w którym zginęły dwie osoby. W sprawie nadal nikt nie ma postawionych zarzutów. Awaria zawieszenia była bezpośrednią przyczyną zdarzenia.

Do wypadku doszło 18 czerwca 2018 roku w miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) na dk 91 łączącej Łódź z Gdańskiem. Autobusem podróżowało 50 osób. Przewoził on do Trójmiasta osoby z koła seniorów z gminy Bodzanów w okolicach Płocka. Dwie 65-letnie kobiety zginęły, a 29 osób zostało rannych.

"Sprawa nadal nie jest zakończona. Czekamy na opinię biegłego z zakresu medycyny. Zebraliśmy historię chorób wszystkich osób, które doznały obrażeń ciała. Musimy określić czy utrzymywały się one powyżej czy poniżej 7 dni. To jest o tyle istotne, że uważane za pokrzywdzone ws. przestępstwa są te osoby, których czynności zdrowotne zostały naruszone na okres powyżej tygodnia. Wiem, że prokurator-referent oczekuje na dniach na dodatkowe przesłuchanie diagnosty" - powiedział PAP w czwartek szef Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim Mariusz Ciechanowski.

Brak zarzutów

Dodał, że postępowanie cały czas toczy się w sprawie i nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów.

-"Nie wiadomo czy te zarzuty będą faktycznie komuś przedstawione. Do tej pory - odnośnie samego zdarzenia drogowego - nie widać winy kierującego autobusem. Pęknięciu uległ bowiem element zawieszenia. Pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia, czy on jako osoba odpowiedzialna za stan techniczny pojazdu wiedział wcześniej o tym, że elementy zawieszenia są skorodowane" - podkreślił Ciechanowski.

To może wyjaśnić dodatkowe przesłuchanie diagnosty. Szef prokuratury w Aleksandrowie Kujawskim przyznaje, że większość czynności musiała być wykonana w ramach pomocy prawnej, więc ta jednostka nie ma w jego ocenie większego wpływu na szybkość przeprowadzenia koniecznych czynności.

Przyznał, że w połowie lutego może być w tej sprawie wiadomo więcej.

-"Być może wtedy będzie jasność odnośnie sposobu zakończenia postępowania. W zależności od treści zeznań świadków podejmowana będzie decyzja odnośnie możliwej dodatkowej ekspertyzy technicznej. Oczekujemy na protokoły z tych przesłuchań" - dodał Ciechanowski.

Pechowy łuk

W pierwszych godzinach po wypadku na miejscu zdarzenia obecny był wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który podkreślił, że poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali m.in. we Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi i Płocku.

Osoby, które nie ucierpiały w wypadku i kilka następnych godzin spędziły w szkole w Aleksandrowie Kujawskim, nie pamiętały w większości okoliczności zdarzenia.

"Jestem bardzo zestresowana. W tym momencie już nic nie pamiętam z wypadku" - powiedziała dziennikarzom w Aleksandrowie Kujawskim jedna z kobiet podróżujących autokarem. "Przysnęłam po drugim śniadaniu i nic nie pamiętam. Gdy się obudziłam, już leżałam na zewnątrz. Na szczęście nic mi się nie stało. Jechaliśmy do Sopotu na dwudniową wycieczkę nad morze" - dodała druga.

Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec.(PAP)



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kujawsko-Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....