TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bez zarzutów śledztwie ws. wypadku na DK91
- Opublikowano: 01.02.2019 13:00:54
Bez zarzutów śledztwie ws. wypadku na DK91; fot, TVP1

Prokuratura nadal czeka na opinię biegłego z zakresu medycyny ws. czerwcowego wypadku autobusu na dk 91 k. Aleksandrowa Kujawskiego, w którym zginęły dwie osoby. W sprawie nadal nikt nie ma postawionych zarzutów. Awaria zawieszenia była bezpośrednią przyczyną zdarzenia.

Do wypadku doszło 18 czerwca 2018 roku w miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) na dk 91 łączącej Łódź z Gdańskiem. Autobusem podróżowało 50 osób. Przewoził on do Trójmiasta osoby z koła seniorów z gminy Bodzanów w okolicach Płocka. Dwie 65-letnie kobiety zginęły, a 29 osób zostało rannych.

"Sprawa nadal nie jest zakończona. Czekamy na opinię biegłego z zakresu medycyny. Zebraliśmy historię chorób wszystkich osób, które doznały obrażeń ciała. Musimy określić czy utrzymywały się one powyżej czy poniżej 7 dni. To jest o tyle istotne, że uważane za pokrzywdzone ws. przestępstwa są te osoby, których czynności zdrowotne zostały naruszone na okres powyżej tygodnia. Wiem, że prokurator-referent oczekuje na dniach na dodatkowe przesłuchanie diagnosty" - powiedział PAP w czwartek szef Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim Mariusz Ciechanowski.

Brak zarzutów

Dodał, że postępowanie cały czas toczy się w sprawie i nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów.

-"Nie wiadomo czy te zarzuty będą faktycznie komuś przedstawione. Do tej pory - odnośnie samego zdarzenia drogowego - nie widać winy kierującego autobusem. Pęknięciu uległ bowiem element zawieszenia. Pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia, czy on jako osoba odpowiedzialna za stan techniczny pojazdu wiedział wcześniej o tym, że elementy zawieszenia są skorodowane" - podkreślił Ciechanowski.

To może wyjaśnić dodatkowe przesłuchanie diagnosty. Szef prokuratury w Aleksandrowie Kujawskim przyznaje, że większość czynności musiała być wykonana w ramach pomocy prawnej, więc ta jednostka nie ma w jego ocenie większego wpływu na szybkość przeprowadzenia koniecznych czynności.

Przyznał, że w połowie lutego może być w tej sprawie wiadomo więcej.

-"Być może wtedy będzie jasność odnośnie sposobu zakończenia postępowania. W zależności od treści zeznań świadków podejmowana będzie decyzja odnośnie możliwej dodatkowej ekspertyzy technicznej. Oczekujemy na protokoły z tych przesłuchań" - dodał Ciechanowski.

Pechowy łuk

W pierwszych godzinach po wypadku na miejscu zdarzenia obecny był wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który podkreślił, że poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali m.in. we Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi i Płocku.

Osoby, które nie ucierpiały w wypadku i kilka następnych godzin spędziły w szkole w Aleksandrowie Kujawskim, nie pamiętały w większości okoliczności zdarzenia.

"Jestem bardzo zestresowana. W tym momencie już nic nie pamiętam z wypadku" - powiedziała dziennikarzom w Aleksandrowie Kujawskim jedna z kobiet podróżujących autokarem. "Przysnęłam po drugim śniadaniu i nic nie pamiętam. Gdy się obudziłam, już leżałam na zewnątrz. Na szczęście nic mi się nie stało. Jechaliśmy do Sopotu na dwudniową wycieczkę nad morze" - dodała druga.

Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kujawsko-Pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....