TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Berlin zamawia 90 elektrycznych autobusów od Solarisa!
- Opublikowano: 19.06.2019 19:00:37
Berlin zamawia 90 autobusów elektrycznych od Solarisa! fot. BVG/dpa

Berliński przewoźnik autobusowy BVG poinformował, że kontrakt o wartości ok. 61 mln euro na zakup kolejnych 90 elektrobusów został przyznany polskiemu producentowi - firmie Solaris Bus & Coach.

Elektryczna wiosna

Rada Nadzorcza BVG dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty już na początku czerwca. Teraz - po upływie dwóch tygodni - firma oficjalnie poinformowała o tej decyzji opinię publiczną. Pojazdy mają zostać dostarczone do stolicy Niemiec już wiosną 2020 roku. Koszt zakupu 90 nowych pojazdów, plus wymagana infrastruktura w w zakresie ładowania, szacuje się na około 61 milionów euro.

Jak informuje BVG, przewoźnik oczekuje, że Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego oraz Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej wesprą finansowo to zamówienie, w wysokości około 14 milionów euro.

Solaris w Berlinie

Dzięki najnowszemu e-kontraktowi udział autobusów elektrycznych BVG w przyszłym roku wzrośnie prawie trzykrotnie - do łącznie 140 pojazdów.

Zamówione elektrobusy to modele Solaris Urbino 12 electric, które BVG kupowało już dwukrotnie. Przypomnijmy, że na berlińskich ulicach jeździ teraz 20 elektrobusów z Bolechowa - w wersji Urbino 12 electric (5) i Nowy Urbino 12 electric (15). Niebawem dołączy do nich piętnaście Nowych Urbino 18 electric, które BVG zamówiło na początku 2019 roku. To razem z najnowszym kontraktem daje łączną poziom 125 elektrobusów z logo jamnika. A to pewnie nie koniec.

Warto dodać, że w tym roku BVG odbiera jeszcze 15 szt. autobusów Mercedes-Benz eCitaro, a równolegle toczą się sukcesywne dostawy Citaro z silnikami diesla Euro 6, z kontraktu na 950 takich pojazdów, który został podpisany w 2018 roku.

Berliński standard

Najnowsze zamówione przez BVG autobusy elektryczne mają mieć długość 12 metrów i będą mogły pomieścić około 70 pasażerów. Nowością w zamówionych 90 pojazdach ma być ogrzewanie, która ma być tylko elektrycznie. To oznacza 100% bezemisyjności.

Ponadto wszystkie elektrobusy będą przystosowane do szybkiego ładowania podczas eksploatacji w ruchu miejskim. Jak informuje BVG, wcześniej zakupione Solarisy osiągnęły poziom pracy 16 godzin dziennie.

Na razie cała berlińska e-flota stacjonuje w zajezdni Indira-Gandhi-Straße. Przewiduje się, że nowe autobusy elektryczne zostaną skierowane głównie na linie 147, 240 i 294. Co ciekawe, Berlin nie chce tworzyć osobnych e-linii i dlatego poszczególne trasy będą obsługiwane taborem mieszanym - razem z pojazdami z silnikiem wysokoprężnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Solaris
Niemcy
Berlin
BVG
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....