TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Berlin i nowe Citaro. Do odbioru zostało jeszcze … 930
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.01.2019 12:00:30
Berlin i nowe Citaro. Do odbioru zostało jeszcze … 930; fot. Carsten Koall , dpa

Rozpoczęła się realizacja gigantycznego kontraktu dla BVG Berlin, który obejmuje dostawę aż 950 szt. niskopodłogowych autobusów Mercedes-Benz Citaro. 20 pojazdów zostało przekazanych do stolicy Niemiec jeszcze w 2018 r. To największe zamówienie w historii miejskiego działu Daimler Buses.

Oficjalna inauguracja kontraktu miała miejsce 20 grudnia 2018 r. w Berlinie. W oficjalnym odbiorze pierwszych dwóch sztuk - pojazdu standardowego o długości 12 m (klasa MAXI) oraz przegubowego - Citaro G - o długości 18 m (klasa MEGA) wzięli udział m.in.: Rüdiger Kappel, szef działu sprzedaży flotowej Mercedes-Benz Buses w Niemczech oraz dr Sigrid Nikutta, przewodnicząca zarządu BVG i Torsten Mareck, dyrektor operacyjny w BVG.

Łącznie w 2018 r. zostało przekazanych do Berlina 20 nowych Citaro, czyli do odbioru zostało jeszcze 930 szt. Cały kontrakt opiewa na 950 szt. Citaro - wszystkie z silnikami Euro 6 - w tym:

  • 600 autobusów przegubowych

  • 350 autobusów solo.

Do tego dojdzie jeszcze 15 szt. w pełni elektrycznych eCiatro z pierwszymi dostawami w I kwartale 2019 r. To oznacza, że Berlin otrzyma z fabryki w Mannheim aż 965 nowych autobusów. Nieźle.

Jak podkreślił Rüdiger Kappel: -"Jesteśmy zadowoleni z pozyskana największego pojedynczego zamówienia w Niemczech na nasze Citaro. Jestem pewien, że ten autobus zachwyci swoich pasażerów. W klimatyzowanym wnętrzu mogą oni skorzystać m.in. licznych gniazd USB oraz nowoczesnej informacji pasażerskiej. Pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej zauważą duże powierzchnie dla wózków inwalidzkich i wózków spacerowych. Do tego wysoki poziom bezpieczeństwa podczas podróży zapewnią profilowane poręcze przy drzwiach."

Asystent boku autobusu

Z kolei kierowcy nowych berlińskich autobusów na pewno docenią zupełną nowość w miejskich pojazdach, czyli zewnętrzny system ostrzegania Sideguard Assist, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo niezabezpieczonych użytkowników dróg, szczególnie w miastach. Jego najważniejsza funkcja to pomoc kierowcy w rozpoznaniu krytycznych sytuacji na drodze - z boku pojazdu.

System działa na dwuetapowo: w pierwszym etapie informuje kierowcę, a w drugim - emituje dodatkowe ostrzeżenie. Jeśli poruszający się obiekt znajdzie się w strefie monitorowania z boku pojazdu - na słupku A (po stronie pasażera) zapali się żółta dioda LED w kształcie trójkąta. Dodatkowo na wyświetlaczu centralnym pojawia się symbol ostrzegawczy. Jeśli kierowca nie podejmie działań, aby nie dopuścić do kolizji - pojawi się kolejne wizualne ostrzeżenie: dioda LED zacznie migać na czerwono, a następnie włączy się na stałe, a fotelu kierowcy zacznie ostrzeżenie drgać. Co więcej, Sideguard Assist ostrzega też o stacjonarnych przeszkodach na zakrętach autobusu i może dodatkowo pełnić rolę asystenta zmiany pasa ruchu.

Oprócz tego kierowcy berlińskich Citaro będą oddzielną klimatyzacja w miejscu pracy, a wewnętrzne kamery monitorujące i system ostrzegania o zamknięciu drzwi z czerwoną taśmą LED - podniosą ogólne bezpieczeństwo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Mercedes-Benz
bezpieczeństwo
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....