TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Belfast stawia na autobusy i BRT [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2015 12:45:16 1 komentarz
Oficjalna prezentacja wizualizacji autobusów dla Belfastu przy okazji podpisania umowy.

Belfast chce w połowie 2018 roku otworzyć system BRT. Dlatego w listopadzie miasto zamówiło 30 sztuk przegubowych pojazdów Van Hool Exqui City o długość 18 metrów z hybrydowym napędem. To pierwsze belgijskie tram-busy w Wielkiej Brytanii, co oznacza także premierę Exqui City z układem kierowniczym po prawej stronie. 

Dostawę futurystycznych autobusów zaplanowano na połowę 2018 roku. Pojazdami będą jeździć kierowcy z grupy transportowej Translink, a za ich obsługę serwisową odpowiadać będzie firma Road Trucks Limited z Larne.

ABC BRT

Belfast Rapid Transit (BRT) to generalnie innowacyjnym i ambitny projekt, który ma na celu opracowanie nowego i dynamicznego usług transportu publicznego na całym obszarze metropolitalnym Belfast. Od września 2018 r. linie o długości ponad 20 km połączą East Belfast, West Belfast i Titanic Quarter przez centrum miasta. ??Nowy system transportu publicznego ma na celu zapewnienie mieszkańcom obszaru metropolitarnego Belfastu lepszego i szybszego dostępu do miejsc pracy, szpitali, sklepów, szkół czy uczelni? ?p owiedział Michelle McIlveen, Minister Rozwoju Regionalnego w Irlandii Północnej.

Prace nad projektem BRT rozpoczęły się w maju 2014 r. Budowa ruszyła m.in. od wytyczenie parkingów Park & Ride oraz wydzielonych pasów dla autobusów. Postęp prac można śledzić tutaj.  

System BRT w Belfaście będzie składał się z wydzielonych pasów dla autobusów, a pojazdy zostaną uprzywilejowane w ruchu miejskim. To zapewni szybką podróż dla pasażerów, a systemy informacyjne w czasie rzeczywistym zaoferują możliwość łatwego zaplanowania dalszej podroży. Aby przyspieszyć przemieszczanie się potoków pasażerskich bilety będzie należało skasować bilet przed wejściem na przystanek ? jak w metrze. Dodając do tego nowoczesny wygląd samych pojazdów Exqui.City oraz ich komfort otrzymamy w efekcie atrakcyjną alternatywę dla prywatnych samochodów.

Na zakończenie dodajmy, że irlandzka grupa transportowa Translink ogłosiła właśnie przetarg na zakup ok. 20 nowych autobusów, które mają dowozić pasażerów do systemu BRT. Pojazdy mają mieć pojemność od 40 do 60 pasażerów i ? futurystyczny wygląd.

Futurystyczne Exqui City

Przegubowe Van Hoole dla Belfastu wyposażone zostaną w hybrydowy napęd spalinowo-elektryczny, gdzie podczas hamowania energia będzie oddawana do super-kondensatorów, a następnie wykorzystywana podczas ruszania pojazdów z przystanków. Autobusy wyposażone będą w trzy pary podwójnych drzwi otwieranych na zewnętrz. Ich pojemność pasażerska wyniesie 106 miejsc, w tym 44 miejsc siedzących, 61 miejsc stojących i jedno miejsce dla osoby na wózku inwalidzkim. Wszystkie pojazdy wyposażone zostaną w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Zupełną nowością w irlandzkiej serii Van Hool-a będzie przystosowanie do ruchu lewostronnego i zamknięta kabina kierowcy.

-?To drugi bardzo dla nas ważny kontrakt na autobusy Exqui.City ? podkreślił Filip Van Hool, prezes Van Hool NV. - Dwa tygodnie temu mieliśmy przyjemność podpisać zamówienie na 20 elektrycznych tram-busów dla Linz w Austrii. Teraz podobny projekt realizujemy dla Belfastu. Oba zlecenia dają nam łącznie pulę 50 pojazdów, co dobrze wypełnia nasz program produkcyjny na kolejne lata. Liczba kontraktów w ostatnim czasie pokazuje, że tram-bus jest coraz częściej postrzegany jako pełnoprawny środek transportu publicznego i nasza wizja transportu publicznego ? w oparciu pojazdy o wysokiej jakości z wykorzystaniem wielu platform napędowych ? zyskuje na popularności. Nie muszę dodawać, że są to bardzo dobre wiadomości dla załogi fabryki w Koningshooikt, która zajmuje się m.in. produkcją serii Exqui.City.? Dodajmy, że do tej pory te futurystyczne pojazdy (produkowane w długościach 18 lub 24 m) zostały lub zamówione przez takie miasta jak Metz, Barcelona, Parma, Genewa, Luksemburg, Malmö, Bergen, Martynika, Hamburg i Linz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Belfast
BRT
Van-Hool
  • asm. – 03.01.2016

    Przegubowiec hybrydowy i tylko 106 miejsc ?To jaki to ma sens ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....