TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bełchatów na MAXI-zakupach. 3 x diesel, 3 x 'elektryk'
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.04.2018 14:15:48
fot. belchatow.pl

Po kilkuletniej przerwie w Bełchatowie pojawią się nowe autobusy. Miasto ogłosiło dziś dwuczęściowy przetarg na dostawę 6 pojazdów. Będą to diesle oraz elektrobusy. Na zakupy magistrat ma przygotowane niespełna 5,6 mln PLN netto.

Postępowanie jest podzielone na dwa zadania. W pierwszym miasto chce wybrać dostawcę trzech autobusów z silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Pojazdy muszą posiadać nadwozia u długości 9 – 12 (+- 2%) i umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom. Nie mniej niż 27 osób ma mieć zapewniony przejazd na miejscach siedzących. Na te pojazdy przygotowano budżet w wysokości 2 639 024,37 PLN netto. Oznacza to, że za jeden autobus miasto jest gotowe zapłacić nie więcej niż 879 674,79 PLN netto.

W drugiej części bełchatowscy urzędnicy wyłonią dostawcę trzech elektrobusów z dedykowanym osprzętem do ładowania. I w tym przypadku muszą to być konstrukcje z nadwoziami o długości 9 – 12 m (+- 2%). Każdy z nich musi umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 22 na miejscach siedzących. Na zakup elektrobusów i ładowarek do nich w Bełchatowie przygotowali 5 949 999,99 PLN netto. Jeden "elektryk" wraz z pakietem do ładowania miałby więc kosztować 1 983 333,33 PLN netto.

Zdobywcy obydwu zleceń będą mieli identyczny czas na wywiązanie się z dostawy. Mają one nastąpić w ciągu 360 dni od podpisania umów.

Czas na warunki formalne postępowania. W części "spalinowej" są to:

  • Min. 2 mln PLN zdolności finansowej
  • Dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat min. 2 autobusów miejskich niskopodłogowych w ramach jednej dostawy o wartości nie mniejszej niż 1,8 mln PLN netto
  • Wadium 75 000 PLN

Z kolei od oferentów w zadaniu "elektrycznym" miasto wymaga:

  • Min. 5 mln PLN zdolności finansowej
  • Dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat min. 2 elektrobusów miejskich niskopodłogowych w ramach jednej dostawy o wartości nie mniejszej niż 3 mln PLN netto
  • Wadium 100 000 PLN

Otrzymane oferty w Bełchatowie cenią przy pomocy ceny, która ma 60% oraz warunków gwarancji oraz wybranych rozwiązań technicznych. Łącznie można w nich ugrać do 40% punktów. Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 22 maja.

To pierwsze od siedmiu lat zakupu nowych autobusów w Bełchatowie. W 2011 tamtejsze MZK pozyskało osiem Solarisów Urbino 12, a rok wcześniej dwa Autosany Solina. Łącznie tabor bełchatowskiego przewoźnika liczy 19 autobusów. Umożliwiają one obsługę dziewięciu połączeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Bełchatów
UM
MZK Bełchatów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....