TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Baterie z elektrobusów Volvo trafią na słoneczne farmy
- Opublikowano: 06.12.2018 11:00:22
Baterie z elektrobusów Volvo trafią na słoneczne farmy

Volvo uczestniczy w projekcie badawczym, który pracuje nad "drugim" życiem autobusowych baterii. Po zakończeniu transportowej eksploatacji mogą one trafić do OZE i służyć do przechowywania energii słonecznej.

Szwedzki koncern zainaugurował działalność magazynu energii, do którego trafiły akumulatory z elektrycznej trasy autobusowej 55 w Göteborgu. Volvo Buses uczestniczy w projekcie wspólnie z Riksbyggen, Göteborg Energi i Johanneberg Science Park. Cel to zbadania magazynowania energii elektrycznej w blokach mieszkalnych, które mają własną produkcję energii elektrycznej za pośrednictwem paneli słonecznych. Podobny pomysł ma polska firma Impact - o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ - która chce utylizować akumulatory poprzez danie im drugiego życia, czy to w postaci magazynów energii, czy poprzez wykorzystanie ich w telekomunikacji.

Baterie w bloku

Ponowne użycie i recykling baterii jest kluczową kwestią, ponieważ coraz więcej miast planuje przejście na transport elektryczny. Dlatego Volvo wiąże duże nadzieje ze swoimi projektem . Test odbywa się w spółdzielni mieszkaniowej Viva w Riksbyggen w Göteborgu, kompleksie mieszkaniowym, który ma być najbardziej innowacyjnym i zrównoważonym projektem mieszkaniowym w Szwecji - Positive Footprint Housing. Stworzono tutaj unikalny system, w którym energia z paneli słonecznych na dachach budynków mieszkalnych jest przechowywana w bateriach, które wcześniej zasilały autobusy elektryczne na trasie 55. Magazyn energii jest wykorzystywany aby obniżyć szczytowe zużycie energii i przechowywać lub sprzedawać nadwyżkę energii słonecznej. Może być również używany do kupowania i magazynowania energii elektrycznej z krajowej sieci, gdy jest ona tania i zielona - ​​do późniejszego wykorzystania. Poprawia to efektywność własnego lokalnego systemu energetycznego, a także sieci miejskiej.

-"Wiemy, że akumulatory do autobusów elektrycznych mają duży potencjał do innych zastosowań, takich jak magazynowanie energii po zakończeniu ich eksploatacji w transporcie publicznym. To, co badamy tutaj, to dokładnie to, jak dobry jest ten potencjał. Wykorzystanie akumulatorów w magazynie energii zapewnia im dłuższą żywotność, co z kolei oznacza lepsze wykorzystanie zasobów i mniejszy wpływ na środowisko. Tutaj w Volvo badamy różne możliwości ponownego wykorzystania akumulatorów autobusowych do magazynowania energii, a Viva jest jednym z takich przykładów" - mówi Ylva Olofsson, koordynator projektu w Volvo.

Unijne wsparcie

Magazyn akumulatorów składa się z 14 zużytych akumulatorów litowo-jonowych. Są instalowane w komorze baterii i połączone ze sobą w celu utworzenia pakietu pamięci o mocy 200 kWh. Badania dotyczące magazynowania energii w używanych akumulatorach autobusowych odbywają się przy wsparciu projektu UE IRIS Smart Cities. Z kolei IRIS jest projektem Light House, finansowanym przez EU HORIZON 2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bateria
elektrobus
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....