TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BAE Systems w Polsce. Z Solarisem
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.09.2016 10:17:04 2 komentarze
Soalris Urbino 12 Hybrid z układem BAE Systems

Amerykański koncern BAE Systems rozszerza swój globalny zasięg na rynku napędów elektrycznych - dzięki umowie z polską firmą Solaris Bus & Coach S.A. w zakresie napędów do autobusów hybrydowych Nowe Urbino 12 Hybrid. Przypomnijmy, że światowa premiera tego modelu będzie miała miejsca za niecałe dwa tygodnie, podczas targów IAA 2016 w Hanowerze.

Dlaczego BAE?

Seryjny elektryczny układ napędowy BAE Systems przyciąga operatorów autobusów ze względu na możliwość ograniczenia pracy na biegu jałowym na przystankach przy użyciu opatentowanej technologii stop/start. Dodatkowe źródło zasilania (Accessory Power System) produkcji BAE dostarcza niezbędną energię elektryczną, której będzie potrzebował autobus podczas przystanku, aby utrzymać działanie wszystkich urządzeń, takich jak wspomaganie kierownicy, sprężanie powietrza, klimatyzacja, a nawet ogrzewanie przy niskich temperaturach.

Każdego roku autobusy miejskie napędzane przez elektryczne systemy BAE Systems przewożą ponad miliard pasażerów, oszczędzając przy tym trzynaście milionów galonów (prawie 50 milionów litrów) paliwa i zapobiegając uwolnieniu do atmosfery ponad 150 tysięcy ton CO2.

-?Wraz z Solarisem, jednym z wiodących producentów autobusów w Europie, jesteśmy gotowi poszerzyć naszą europejską bazę klientów? - powiedział Steve Trichka, wiceprezes i dyrektor generalny Power and Propulsion Solutions w BAE Systems. - ?Nasz elektryczny układ napędowy będzie teraz oferowany za pośrednictwem siedmiu producentów autobusów na całym świecie ? czterech w Ameryce Północnej i trzech w Europie, włączając Solarisa?.

BAE w Poznaniu

Globalna flota autobusów wyposażona w seryjny napęd hybrydowy BAE Systems przekracza obecnie 6 000 pojazdów, operując w takich miastach jak Londyn, Paryż, Boston, Seattle i Hong Kong. Metropolie używają technologii hybrydowo-elektrycznych i elektrycznych, aby obniżyć poziom szkodliwych substancji i hałasu.

Umowa z Solarisem umocni dotychczasową obecność BAE Systems w Poznaniu. Dział Applied Intelligence firmy dokonywał już inwestycji w tym mieście, koncentrując się na informatycznych rozwiązaniach dla zarządzania ryzykiem, zapobiegania oszustwom i kontroli przestrzegania prawa. Od 2013 roku firma podwoiła zatrudnienie w tym regionie i obecnie w poznańskiej siedzibie pracuje ponad 80 osób. Zespół składa się z inżynierów, twórców produktów, a także personelu obsługi zajmującego się wdrażaniem i wsparciem produktów dla klientów.

-?Opierając się na udanych relacjach w Polsce, BAE Systems chce rozwijać swoją działalność wraz z Solarisem i dostarczać rozwiązania przyczyniające się do zapewnienia czystego powietrza, na których skorzystają zarówno polska gospodarka, jak również jej społeczności i ich otoczenie? ? podsumował Steve Trichka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
hybryda
BAE
IAA
targi
  • Vickers – 08.09.2016

    BAE Systems proszę Autora to koncern brytyjski a nie amerykański. Nazwa to skrót od słów British AErospace. W przypadku wątpliwości polecam Google.

  • TomTom – 09.09.2016

    Mylące może być to, że HybriDrive powstaje w USA.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....