TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosany i Jelcze dla Warszawy
Dariusz Więcławski 24.04.2008 - Opublikowano: 24.04.2008 21:52:05 2 komentarze
Autosany i Jelcze dla Warszawy

Od początku marca br. na warszawskich ulicach pojawiają się stopniowo nowe autobusy Mastero, Libero i Solina, dostarczone w ramach kolejnych przetargów. 50 autobusów Jelcz Mastero zakupionych przez MZA od „Polskich Autobusów”ulokowano w dwóch praskich zajezdniach przy ulicy Ostrobramskiej i Stalowej. MZA dokonało w związku z tym pewnych ruchów organizacyjnych;i tak autobusy Solaris Urbiono przeniesione zostały z bazy przy Ostrobramskiej na ulicę Kleszczową i Woronicza, a starsze Jelcze na ulicę Redutową. Pozwoli to MZA na większą specjalizację zajezdni w obsłudze poszczególnych typów autobusów. Z kolei w ramach kontraktu zawartego przez ZTM z firmą Mobilis na obsługę linii peryferyjnych na warszawskich drogach zaczęły pojawiać się dostarczone przez „Polskie Autobusy”Autosany Solina i wykonane w Jelczu autobusy Libero, wszystkie z obniżoną podłogą, klimatyzacją, kamerami i głośnikami na komunikaty o trasie przejazdu. Docelowo na warszawskich ulicach, zwłaszcza tych wąskich, przy których powstaje wiele nowych osiedli jeździć będzie 20 Solin i 30 Libero. Zwłaszcza ten ostatni autobus może okazać się prawdziwym hitem: małogabarytowy, 8,5-metrowy, niskopodłogowy z przyklękiem i platformą dla osób niepełnosprawnych. Autobus na podwoziu wykonanym w Autosanie z silnikiem Cummins i w oparciu o dokumentację konstrukcyjną „Polskich Autobusów”został zmontowany w ZS Jelcz SA. Jest to pierwsza tak duża seria autobusów Libero, a zainteresowanie tymi pojazdami okazuje wiele przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Z kolei sanocka Solina, oparta na podwoziu Mercedes Vario, znalazła wielu nabywców nie tylko w Polsce. Wielkie zainteresowanie tym autobusem, poparte konkretnymi zamówieniami, zgłaszają klienci w Szwecji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jelcz
Autosan
Mobilis
MZA
Warszawa
Polskie Autobusy
  • Mark Banach – 25.04.2008

    "Solaria Urbiono" to zapewne "Solaris Urbino"!?

  • dobry – 29.04.2008

    "Z kolei w ramach kontraktu zawartego przez Miejskie Zakłady Autobusowe z firmą Mobilis na obsługę linii peryferyjnych" A słyszeliście o czymś takim jak ZTM?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....