TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan z umowami w Nowej Soli i Siedlcach
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.07.2017 16:11:53 33 komentarze
fot. siedlce.pl

Producent z Sanoka podpisał dwie umowy na dostawy autobusów typu SanCity 12LF. Cztery pojazdy tej serii na początku przyszłego roku trafią do Nowej Soli. Natomiast jeszcze w tym roku do siedleckiego MPK przyjadą dwa egzemplarze tego modelu.

Nowa Sól i SanCity 12LF dla SUBBUS
18 lipca Miasto Nowa Sól reprezentowane przez prezydenta Wadima Tyszkiewicza i miejskiego skarbnika Izabelę Piastę podpisali umowę z Autosanem na dostawę czterech sztuk modelu SanCity 12LF. Pod dokumentem podpis w imieniu producenta z Sanoka złożył prezes Michał Stachura. Pojazdy trafią do Nowej Soli na początku przyszłego roku.

Autobusy będą kosztowały miasto 3 788 400 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową 770 000 PLN netto. Pojazdy zostaną przekazane Międzygminnemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu SUBBUS. Operator będzie odpowiedzialny za obsługę komunikacji publicznej na terenie gmin Nowa Sól, Kożuchów, Nowa Sól, Otyń, Siedlisko i Kolsko. Prócz Autosanów do floty przewoźnika trafi także 23 egzemplarze Solarisów Urbino 8,9LE, które są warte niespełna 23 mln PLN brutto.

W SanCity 12LF zamówionych dla SUBBUS zamontowane zostaną silniki Cummins ISB6.7E6 280B. To jednostki o pojemności 6,7 l, które spełniają normę Euro 6. Ich moc to 204 kW, a maksymalny moment obrotowy wynosi 1100 Nm. Silniki będą zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów Voith Diwa D854.6. W celu osiągnięcia oszczędności w zużyciu paliwa autobusy zostaną wyposażone dodatkowo w hamowanie rekuperacyjne. Dzięki temu spalanie oleju napędowego ma być zredukowane o ok. 3%.

Pojazdy zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację, system rozbudowany informacji pasażerskiej (zewnętrzne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, wewnętrzne tablice LCD 22" i 38"), system informacji głosowej, monitoring i WiFi.

Każdy autobus będzie mógł przewozić 105 pasażerów, w tym 38 na miejscach siedzących. Zgodnie z wymaganiami pojazdy mają być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone będą w rampę umożliwiającą wjazd wózków oraz miejsce przeznaczone do mocowania i przewozu wózka inwalidzkiego. Pojazdy będą dostosowane do specyfiki ruchu podmiejskiego. Stąd wejście na pokład będzie możliwe dzięki dwóm parom drzwi w układzie 2-2-0.

SanCity debiutuje w Siedlcach
21 lipca MPK w Siedlcach podpisało z Autosanem umowę na dostawę dwóch SanCity 12LF. Trafią one do przewoźnika jeszcze w tym roku, najpóźniej do 20 grudnia zgodnie z warunkami kontraktu. Umowa opiewa na 1 936 512 PLN brutto, co daje cenę 787 200 PLN netto za jednego SanCity 12LF.

Zamówione przez MPK Autosany również będą napędzane przez sprawdzony komplet Cumminsa i Voitha. Będzie on się składał także z silnika ISB6.7E6 280B oraz automatycznej skrzyni biegów Voith Diwa D854.6. Siedleckie SanCity 12LF także zostaną wyposażone w moduł hamowania rekuperacyjnego.

- "Będziemy mieli, jako kontrahenci, możliwość porównania naszego produktu z tym już użytkowanym w Siedlcach. Autosan wygrywając siedlecki przetarg zwiększa swoją obecność na rynku. Tylko w tym roku, licząc Siedlce oraz 2 autobusy dla Mielca, 4 dla Nowej Soli, 10 prawdopodobnie dla Rzeszowa, i jeśli dodamy do tego możliwy przetarg na 26 autobusów dla wojska, to to świadczy o tym, że nie jesteśmy anonimowi. Jesteśmy w całej Polsce. Za 2 lata będziemy mieli kolejny innowacyjny produkt, być może - mając na uwadze projekt elektromobilności - znów trafimy do Siedlec." - powiedział prezes Autosana Michał Stachura.

Autobusy dla Siedlec pomieszczą 105 pasażerów. Będą wyposażone w 26 miejsc siedzących, w tym osiem miejsc dostępnych z niskiej podłogi i także będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Nadwozie i poszycie zewnętrzne pozwalały będą na eksploatację przez okres minimum 12 lat, bez wykonywania napraw głównych czy okresowych zabiegów konserwacyjnych. Będą wyposażone ponadto w monitoring, rejestrator cyfrowy, wewnętrzne tablice informacyjne LED dla pasażerów oraz system informacji dźwiękowej.

Szansa na kontynuację dobrej passy?
Na horyzoncie są jeszcze inne zamówienia, które mogą paść łupem Autosana. 19 lipca ofertę producenta wybrano jako najlepszą w zadaniu na dostawę 10 autobusów klasy MAXI dla Rzeszowa. Razem z zamówieniami z Siedlec oraz Nowej Soli daje to zlecenia na dostawy łącznie 16 pojazdów z serii SanCity 12LF. Ale na tym nie kończą się dobre perspektywy dla producenta z Sanoka. Jest on dalej bliski pozyskania kolejnych zamówień ze Stalowej Woli i Starogardu Gdańskiego. Jeżeli Autosan by je zdobył to jego portfel zleceń powiększyłby się o 19 sztuk SanCity 10LF.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nowa Sól
SUBBUS Nowa Sól
MPK Siedlce
Autosan
przetarg
tabor
 • powodzenia :D – 21.07.2017

  tam sobie te szroty mogą jeździć :)

 • Tadeusz Koziełło – 21.07.2017

  To hasło reklamowe to Autosanowi pani Surmaczowa z Klanu wymyśliła?

 • krakowianin – 21.07.2017

  Brawo dla Autosana !

 • w – 21.07.2017

  @krakowianin: milcz :)

 • Marek – 21.07.2017

  Dlaczego szort, dlaczego milcz? Bardzo fajne autobusy za dobre pieniądze, w czym problem. Jakieś kompleksy się odzywają?

 • Wroc – 21.07.2017

  Jadziu, czy o kilka głębszych za dużo? To NIE jest portal polityczny więc PiS i antysemityzm to nie te klimaty. Zresztą co to ma do Autosana i autobusów?? Prośba o MERYTORYCZNE wypowiedzi

 • CNG FAN – 22.07.2017

  W sumie to faktycznie Autosany są zawsze w drodze i nie robią niespodzianek w trasie i nie trzeba ich holowac; ) Więc to hasło ma sens :)

 • xyz – 22.07.2017

  po ciul wtracac tu pis i jaki antysemityzm ? wam juz naprawde odwala, te komentarze jak widac pisze jedna osoba najpierw pod artykulami o solarisach tych dla krk ostatnio takze oraz teraz tu ... wczesniej jakis nux jeszcze i wyglqda to na kontynuacje jego dzialanosci pod innymi nickami ale czy wy mozecie stad sie po prostu wyniesc na jakies forum o zabawkach ?

 • idioci – 22.07.2017

  @marek, cng fan: hahahahah macie klapki na oczach, powodzenia :D

 • Szaraczek – 22.07.2017

  No to mamy na zdjęciu Pana, który odpowie za działanie na szkodę spółki państwowej. Produkty sprzedawane za wszelką cenę i na straty narażeni podatnicy. To są nasze pieniądze a ten Pan doprowadza do ich trwonienia. Kto za tym stoi?

 • cracus – 22.07.2017

  w tej chwili Autosan jest dobrze złożony - widać że inwestor pilnuje jakości

 • Prawnik – 22.07.2017

  Dobrze złożony ? Sam fundusz płac jest skrajnie niedostosowany do sytuacji firmy. Jest Młodziak się podkłada, zrujnuje sobie życie jak go przepisy KSH dopadną.

 • spadl z konia – 22.07.2017

  Ale jestesscie zawistni! Jezdzcie sobie niemieckimi manami i niemieckimi solarisami. Procz wygladu niczym sie nie roznia od AUTOSANA ktory jest w pelni polski. Na dzirn dzisiejszy nie ma zadnej marki ktora by przebila ilosciowo autobusow z Sanoka w naszym kraju! Zadna firma nie powtorzy sukcesu H9!

 • Trzymający władzę – 22.07.2017

  Ziarnko do ziarnka, może będzie nawet 20 sprzedanych autobusów w ciągu roku. Gratulacje dla Autosana za wielki sukces!

 • kris – 23.07.2017

  @Tadeusz KoziełłoHasło reklamowe Autosana nawiązuje do słów piosenki z serialu "Droga" z Wiesławem Gołasem. W jednym z odcinków kierowcy PKS dostarczają nowe Autosany H9 z Sanoka do oddziału PKS. Piosenka w wykonaniu i ze słowami Wojciecha Młynarskiego zawierała m.in. takie słowa: "A ja biorę gaz pod but,raz na objazd, raz na skrót,Byle dalej, byle w przód,absolutnie, absolutnie."Nie było jednego refrenu, ale w każdym powtarzało się słowo "absolutnie".

 • CNG FAN – 23.07.2017

  Uwielbiam znawców tematu zasiadających przed komputerem tych tzw praktyków internetowych ;) Bluzgac po firmie nie znając prawdy :(Jedyne zastrzeżenie do Autosana to poprawa jakości wykonania

 • X – 23.07.2017

  CNG FAN NIE JĄKAJ SIĘ PAN

 • Podatnik – 23.07.2017

  Nie zmieni to faktu, że obecny zarząd oferując wyroby poniżej kosztów wytworzenia działa na szkodę Spółki. Restrukturyzacja, zwolnienia, dostosowanie operacji i majtku do skali działalności - to może ich uratować przed wyrokami - na ten moment każdy zaoferowany autobus, który nie pokrywa kosztów faktycznych funkcjonowania doprowadzi po raz kolejny do niewypłacalności. Możecie czarować ale Radwar i Stalowa Wola najlepiej wiedzą ile te zabawy młokosa ich teraz kosztują. Prędzej czy później poznamy skalę nieprawidłowości. RESTRUKTURYZACJA przede wszystkim zatrudnienia - inaczej dziecko będziesz siedział.

 • Podatnik – 23.07.2017

  Jeszcze jedno młody człowieku - Kownaś jest cwany jak się zacznie palić koło dupy to zostaniesz sam. Radzę to dobrze przemyśleć bo ta zabawa będzie dokładnie rozliczona z każdego papierka.

 • @Podatnik – 23.07.2017

  @Podatnik a skąd wiesz że poniżej kosztów wytworzenia?

 • Wroc – 23.07.2017

  @Podatnik - sprzedaż produktów poniżej kosztów produkcji jest karalna i wątpię aby ktoś się podkładal. A Twoje zarzuty są poważne więc mam nadzieję że masz jakieś wiarygodne dane które je potwierdzają. Autosan musi teraz zdobyć niezbędne doświadczenie a nie zarabiać na produkcji, stąd niskie ceny, zapewne bez większej marży.

 • CNG FAN – 23.07.2017

  Nie wiem jak w obecnej chwili wyglądają koszty produkcji ale 8 lat temu jeden producent powiedział tak: że sprzedaży jednego autobusu miejskiego zysk pozwoli na wybudowanie domu ;) Pytanie jest tylko jedno czy gwarancja nie zje dużej części z tej kwoty :) życie pokazuje że nie:) Więc Autosan na pewno nie robi że stratą :)

 • Tadeusz Koziełło – 23.07.2017

  @kris: w rzeczy samej! Teraz sobie przypominam - bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

 • Janusz – 24.07.2017

  Jestem kierowcą w lubelskim MPK jeżdżę Autosanem od 2 lato nie narzekam faunę silniki iveko wiadomo czasami coś nawalił ale to jest normalne przy użytkowaniu

 • polack – 24.07.2017

  Bardzo polski autobus:Silniki Iveco lub Cummins,Skrzynie zf lub AllisonKokpit fap SiemensFelgi alocaSterowniki mobitecWal zfFotel kierowcy francuskiej firmyAutosan to montownia czesci z cajeh UE!

 • @Polack – 24.07.2017

  A który inny jest bardzo polski?

 • bfast89 – 24.07.2017

  Wszystkie są made in china tak czy siak...

 • tantus – 25.07.2017

  @polack: czyli dokładnie tak, jak każdy inny autobus, zarówno polski, jak i czeski, niemiecki, włoski, czy szwedzki.

 • idz w pisdu – 26.07.2017

  Czyli dokladnie nie jak Mercedes, MAN, Scania Volvo......

 • dd – 27.07.2017

  @polack Trzeba byc wyjatkowym przygłupem aby roztrząsać "polskość" autobusu po komponentach. Tutaj liczy się ekonomia produkcji, tylko wyspecjalizowani producenci mogą sobie pozwolić na projekt, osprzęt i cykl rozwojowy produktu w akceptowanej ekonomicznie serii. A swój nick trafiony na 100%, możesz go śmiało porównać do polaczkowa i kawałami jankesów o polakach, tam twoje miejsce. A twoja zawiść idzie w pi.., bo nowe Autosany są ok.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....