TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan z myślą o przyszłych pracownikach
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.06.2020 13:00:06
Autosan z myślą o przyszłych pracownikach ; fot. Autosan

13 maja br. zawarta została umowa patronacka, na mocy której Autosan objął swoim patronatem klasy w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku w zawodach technik programista oraz technik pojazdów samochodowych.

Umowę podpisali: Krzysztof Futyma, dyrektor szkoły, Eugeniusz Szymonik, prezes zarządu i Bogdan Ryniak, członek zarządu Autosan sp. z o.o. w obecności starosty sanockiego Stanisława Chęcia. W wydarzeniu wzięli również udział wicedyrektorzy szkoły: Bogusław Bałut i Arkadiusz Zulewski.

Dwa kierunki

Obydwa profile nauczania: technik pojazdów samochodowych oraz nowy kierunek, otwierany od przyszłego roku szkolnego, technik programista bardzo dobrze wpisują się w działalność sanockiej fabryki. Uczniowie klas objętych patronatem będą mogli w praktyce poznać tajniki wybranych zawodów w trakcie prowadzonych w Autosanie zajęć.

Dyrektor Futyma podkreślił, że istnieje także możliwość dostosowania programów nauczania w klasach patronackich do konkretnych potrzeb występujących na liniach produkcyjnych spółki.

Z kolei Eugeniusz Szymonik podkreślił, że Autosan cały czas poszukuje wysoko wykwalifikowanych pracowników, szczególnie w zawodach takich jak elektryk, elektrotechnik, programista.

-"Nasza firma bardzo poważnie podchodzi do praktycznego wyszkolenia uczniów, którzy po skończeniu szkoły i po odpowiedniej weryfikacji będą mogli podjąć pracę w spółce – powiedział prezesa sanockiej fabryki.

Prezes Szymonik zapewnił, że młodzi ludzie z klas patronackich będą mieli zapewnioną właściwą opiekę i szkolenie prowadzone przez fachowców pracujących w Autosanie. Na zakończenie spotkania starosta Stanisław Chęć wyraził nadzieję, że objęcie opieką uczniów sanockiej szkoły zawodowej może stanowić pierwszy krok do nawiązania równie ścisłej współpracy z Instytutem Techniki Uczelni Państwowej z Sanoka, w której często dalszą naukę podejmują absolwenci ZS 3.

Historyczne zaplecze

Sanocka szkoła od samego początku swojego istnienia była mocno związana z przedsiębiorstwem. Z wnioskiem o jej utworzenie wystąpiła dyrekcja Sanockiej Fabryki Autobusów na początku lat 60-tych ubiegłego wieku.

Placówka rozpoczęła swoją działalność w dniu 1 września 1961 r. jako Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Przyzakładowa Sanockiej Fabryki Autobusów w Sanoku.

W 2010 r. patronami szkoły zostali Mateusz Beksiński i Walenty Lipiński, protoplaści firmy Autosan.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....