TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan wraca do miejskiej gry. 12 bocianów dla Bus Marco Polo
- Opublikowano: 25.08.2017 15:26:07 25 komentarzy
Autosan wraca do miejskiej gry. 12 bocianów dla Bus Marco Polo

Autosan dostarczy wrocławskiemu przewoźnikowi- Bus Marco Polo Wratislavia 12 nowych autobusów miejskich. W efekcie wiadomym stało się jakie autobusy już za kilka miesięcy trafią do obsługi linii łączących gminę Kobierzyce z Wrocławiem.

Przypomnijmy, że Bus Marco Polo razem z Sevibusem na początku lipca wygrali przetarg na dziesięcioletnią obsługę ośmiu linii autobusowych- 812, 852, 862, 862R, 872, 882, 892 oraz N62. To połączenia, które zapewniają komunikację między Wrocławiem a gminą Kobierzyce. Od przewoźnika wymagano posiadania przynajmniej 12 nowych i całkowicie niskopodłogowych autobusów, które podzielono na dwie grupy. Pierwsze to autobusy liniowe. W niej mają się znaleźć cztery pojazdy klasy MAXI oraz sześć MIDI. Druga to dwa pojazdy rezerwowe- po jednym każdego typu.

Zakładana praca eksploatacyjna w trakcie obowiązywania kontraktu ma wynieść niecałe 10,7 mln wzkm. Urzędnicy założyli, że autobusom klasy MAXI przypadną przewozy w wysokości nieco ponad 3 mln wzkm. Z kolei dla mniejszych przewidziano wykorzystanie na poziomie niespełna 7,7 mln wzkm.

Jak się okazało w konsorcjum za pozyskanie pojazdów będzie odpowiadać Bus Marco Polo. Przewoźnik złożył już zamówienie w Autosanie. Producent z Sanoka jeszcze w tym roku dostarczy mu łącznie 12 nowych autobusów miejskich z rodziny SanCity. Będzie to sześć egzemplarzy modelu M12LF i tyle samo krótszych M10LF. Dodatkowo wszystkie wrocławsko-kobierzyckie SanCity 10LF będą posiadać hak holowniczy przystosowany do zamontowania przyczepki rowerowej.

Zamówienie od Bus Marco Polo to kolejny w ostatnich tygodniach sukces Autosana. Na chwilę obecną "miejski" portfel zamówień producenta z Sanoka wygląda następująco:

Włącznie z kontraktem z Wrocławia daje to Autosanowi zamówienia na 30 autobusów, co jak na powracającego do gry jest niezłym wynikiem.

Na horyzoncie są jeszcze inne zamówienia, które mogą paść łupem producenta z Sanoka. Jest ton bliski pozyskania zleceń ze Stalowej Woli i Starogardu Gdańskiego. Jeżeli Autosan by je zdobył to jego portfel zleceń powiększyłby się o kolejne 19 sztuk, tym razem jednak modelu SanCity 10LF.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
Bus Marco Polo Wratislavia
Sevibus
 • Graf – 25.08.2017

  Nie ma czegoś takiego jak MPK Mielec...

 • pks_rulez – 25.08.2017

  Bo po co tam jakieś zamówienie dla wojska

 • d – 25.08.2017

  już współczuję

 • No – 25.08.2017

  Fajnie! Małymi kroczkami, bardzo dobrze. Autosan tradycyjnie był dostawcą niewielkich, ekonomicznych autobusów dla mniejszych miast - niech wielcy biją się o metropolie, a Autosan niech króluje w małych miastach i w komunikacjach gminnych :)

 • Wroc – 25.08.2017

  No nareszcie we Wrocławiu! Mieszkancy z pewnością odetchną od tandetnych SOR-ow. Ja tam się cieszę, tym bardziej że jest to zamowienie komercyjne, gdzie z pewnością przybliża się do jakości wykonania. A tymczasem Autosan zbierze cenne doświadczenie.

 • Wroc – 25.08.2017

  P.s. niestety, ale niesmak po przetargu dla wojska pozostał. Może zatrudnia sensownych menedżerów do zarządzania ta fabryką.

 • cracus – 25.08.2017

  fajnie,niech wróci 18m i są w grze

 • Prrrrrrrrrr – 25.08.2017

  Wroc@Odpoczniecie od SORów ale nie od tandety...

 • mechanik – 25.08.2017

  A pod artykułem obok z kolei plują jak leci na Solarisa, jaki to jest syf. Co za stado niedowartościowanych palantów z załamującą mentalnością.

 • Miro Maro – 25.08.2017

  @Wroc I tak mieli małe szanse w tym przetargu dla wojska, ale zawsze jakieś szanse niby mieli.

 • czyt – 25.08.2017

  Brawo dla Autosana !

 • czerty – 26.08.2017

  Szkoda ,że w Poznaniu nie startowali w przetargu bo POznaniacy zmuszani są do podróżowania tandetą z Oblechowa co jest przykre i uPOkarzające!!!

 • Keks – 26.08.2017

  Autosan ma szansę w Stalowej bo tam rządzą pisiory.

 • co za debil – 26.08.2017

  @czerty: oblechowo to ty masz jak spojrzysz przed lustro.

 • tantus – 26.08.2017

  @wroc: SORy akurat nie są takie złe, ale bardzo mnie cieszy każde kolejne zamówienie zdobyte przez Autosan. Przybliża im to możliwość startowania w dużych przetargach w największych miastach. Ten sukces cieszy szczególnie, bo nowe Autosan będą śmigać blisko mnie :-D

 • Marcin – 26.08.2017

  "cztery pojazdy klasy MAXI oraz sześć MIDI. Druga to dwa pojazdy rezerwowe- po jednym każdego typu.""Będzie to sześć egzemplarzy modelu M12LF i tyle samo krótszych M10LF."No te zdania się wykluczają,bo najpierw jest 4+1 MAXI oraz 6+1 MIDI a potem tych i tych po 6.

 • Karton – 26.08.2017

  Tak wygląda Sor który wjechał do rowu - http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/wypadki/a/wypadek-autobusu-pod-wroclawiem-14-osob-rannych,12403742/ Ciekawe co by z niego zostało jakby wjechał w drzewo jak ten w Lublinie.

 • sphinx – 26.08.2017

  Przydałoby się jeszcze jakieś prywatne zamówienie na przeguby żeby mieć podstawę do startu w przetargach.

 • CNG FAN – 27.08.2017

  Autosan nie ma jeszcze przeguba euro6 w ofercie :(

 • Ciekawy – 28.08.2017

  Kto sprzedał te autobusy dla Marco Polo?

 • Przemek – 28.08.2017

  #Karton - Co do tego linka z SOR-em: "{Autobus] Wypadł z jezdni na łuku, a następnie wjechał w betonowy przepust prowadzący na pole". Czy drzewo jest mocniejsze od betonu?

 • Kuba – 29.08.2017

  No i wygrywa w Starogardzie Gdańskim. Gratulacje. Autosanie trzymaj się.

 • Adaaaam – 30.08.2017

  Jak to pięknie brzmi : kolejny elektryczny klasyk Ursus Bus vs Solaris.......pomimo że Ursus bardzo szybko dogonił konkurencję która jest od dawna na rynku

 • xd – 30.08.2017

  @kuba: bierz połowę albo mniej. @adaaam: traktor dogonił konkurencję? buahahaha niby w czym, bo chyba nie w tych wszystkich zapłaconych karach xd

 • manio – 25.09.2017

  Brawo Autosan.szacun Bus Marco Polo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....