TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan i Automet czekają na zamówienia ze Stalowej Woli
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.10.2017 17:14:38 3 komentarze
Autosan i Automet czekają na zamówienia ze Stalowej Woli

4 października w Stalowej Woli rozstrzygnięto ostatnie dwie części przetargu na dostawę 19 nowych autobusów miejskich. Zamówienia na łącznie dziewięć pojazdów powędrują do Autosana i Autometu.

Przypomnijmy, że Stalowa Wola swój autobusowy przetarg ogłosiła pod koniec kwietnia. Postępowanie podzielono na trzy zdania: 

 • Pierwsza część to dostawa 10 szt. fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy MIDI zasilanych energią elektryczną wraz z systemem ładowania. 
 • Druga część to dostawa 6 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MIDI napędzanych olejem napędowym o długości ok. 9,5 m. 
 • Trzecia część to dostawa 3 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MINI napędzanych olejem napędowym o długości od 7 do 8 m.

Do 6 lipca miasto czekało na oferty. Otrzymało je od trzech producentów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W międzyczasie rozstrzygnięto największe przetargowe zadanie. Zamówienie powędrowało do Solarisa, który w przyszłym roku dostarczy do Stalowej Woli dziesięć elektrycznych Urbino 8,9LE.

Kilka dni temu urzędnicy rozstrzygnęli pozostałe dwie części postępowania. Walczyli o nie Autosan i Solaris. Tańszy był pierwszy producent. Jego propozycja za sześć SanCity M10LF opiewała na 6 154 920 PLN brutto. W tym wypadku cena jednego pojazdu tego typu to 834 000 PLN netto. Druga oferta została przedstawiona przez Solarisa. Producent z Bolechowa sześć Nowych Urbino 10,5 wycenił na 7 158 600 PLN brutto. Cena jednostkowa w tym przypadku to 970 000 PLN netto. Urzędnicy na to zadanie mieli przygotowane 7 177 779,48 PLN brutto.

Wybór padł na tańszą ofertę czyli tą, którą przedstawił Autosan. Oznacza to, że do Stalowej Woli przyjadą w przyszłym roku SanCity 10LF. W efekcie po Rzeszowie będzie to kolejne miasto w województwie podkarpackim, w którym pojawią się autobusy tego typu.

Stalowa Wola zaakceptowała także jedyną ofertę, która wpłynęła w części na dostawę dwóch autobusów klasy MINI. Przedstawił ją sanocki Automet. Jego propozycja to 1915 110 PLN brutto wobec 1 965 289,74 PLN brutto, które zaplanowało miasto. Firma zaoferowała dostawy autobusów z serii MiniCity na podwoziu Mercedes-Benz Sprinter. Dla Stalowej Woli cena jednostkowa za tego typu pojazd to 519 000 PLN netto.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stalowa Wola
UM
Autosan
Automet
przetarg
tabor
 • Ursus fan – 09.10.2017

  No i git ;)

 • nie – 09.10.2017

  @traktor nie fan: nie git.

 • Ursus fan – 09.10.2017

  Nie bo nie czy jak?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....