TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan: Elektromobilność to nie tylko autobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.10.2019 12:00:06 1 komentarz
Autosan: Elektromobilność to nie tylko autobusy ; fot. Autosan

Jak informują ogólnopolskie media, Autosan nie zostanie przejęty przez PGE, natomiast za moment sanocka firma podpisze z tym koncernem oraz ENEĄ i Tauronem umowę na elektryfikację ich serwisowej floty, czyli pojazdów służących m. in. ekipom serwisowym odpowiedzialnym za utrzymanie i naprawy sieci.

Polska elektromobilność

Do zapowiadanego przez rząd kilka lat temu miliona samochodów elektrycznych jeszcze długa droga. Na koniec sierpnia w Polsce zarejestrowane były tylko 6672 takie auta - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Według "DGP" na tym tle nieźle wygląda sytuacja z elektrycznymi autobusami.

-"Po ulicach jeździ 200 e-busów, a kolejne miasta organizują przetargi na ich zakup. Polska stała się też liderem w Europie pod względem eksportu elektrycznych niskopodłogowców. Najwięcej powstaje ich w zakładach Solarisa pod Poznaniem i Volvo koło Wrocławia" - informuje gazeta.

Autosan bez PGE?

-"Przed zeszłorocznymi wyborami do samorządów prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że produkcja e-busów uratuje inną polską markę – Autosan" - przypomina gazeta. Spółkę od Polskiej Grupy Zbrojeniowej miała przejąć Polska Grupa Energetyczna, która ulokowałaby tam produkcję autobusów na prąd.

-"Z tego też nic nie wyszło. Teraz jednak jest inny pomysł na rozkręcenie produkcji w sanockiej fabryce" - informuje DGP.

Jak powiedział DGP Eugeniusz Szymonik, prezes Autosana, w tym tygodniu trzy giganty energetyczne – PGE, Tauron i Enea podpiszą porozumienie, które zakłada, że firma w ciągu czterech lat wyprodukuje dla nich 1500 elektrycznych pojazdów serwisowych".

-"Zachęceni przez rząd energetyczni giganci, a także spółki z ich grup kapitałowych, na razie mają wspierać i współpracować z podkarpacką firmą. Cel jest jeden. Podniesienie poziomu krajowej elektromobilności, która jest przecież w interesie branży energetycznej" - czytamy z kolei w Rzeczpospolitej.

Projekt dokumentu zakłada także określenie szczegółowych potrzeb i wymagań technicznych dla pojazdów potrzebnych m.in. służbom monterskim oraz ich wyprodukowanie i dostawę w najbliższych latach. To realne szansa dla sanockiego zakładu na wyjście na prostą - elektromobilną prostą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektromobilność
elektrobus
Autosan
PGE
Enea
Tauron
 • Grzegorz Rutka – 03.10.2019

  O ile zakład, że z tego też nic nie wyjdzie? To znaczy ktoś na tych planach zarobi, ale produkcja w efekcie nie ruszy.

 • Dominik Włodarczyk – 03.10.2019

  Oni najpierw powinni myśleć o nowej gamie pojazdów, bo tłuką ten sam model od x lat.

 • Krzysztof Rubik – 03.10.2019

  Ciekawe na jakim podwoziu zbudują pojazd serwisowy ? Coś mi tu się wydaje że będzie to URSUS elvi 😉

 • Kazimierz Jasiński – 03.10.2019

  Ładnego mają elektryka. Dziś w Sanoku zaprezentowali.

 • Michał Paweł Łukasz – 03.10.2019

  Czyli samochód dla ludu poczeka, pierw bogaci będą mieć wszystko od "państwa". Pomyślałbym nad trolejbusami, dlaczego nie pokombinują, mają 3 miasta w kraju, mogą zbudować testowo i na nim eksperymentować i zebrać doświadczenie. Później zrobić trolejbus z bateriami i jakimiś bajerami i na końcu elektryka.

 • Maciek Ohocky – 03.10.2019

  Trzymam kciuki

 • Aurelia – 05.10.2019

  Prezes PIS obiecał autobusy elektryczne z Autosana, ale jeszcze żadnego nie widziałam. Jak do tej pory na obietnicach się skończyło. Typowe dla dobrej zmiany: miały być autobusy elektryczne Autosana, a będą pojazdy serwisowe. W Ursusie też miał być elektryczny pojazd dostawczy, a jest bankructwo. Autosan na razie tylko mówi o elektrycznych pojazdach i ogłasza kolejne projekty, ale nie widać aby cokolwiek z tego zrealizował. Oby tylko nie podzielił losu Ursusa.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....