TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autosan droższy od Solarisa w Radomsku, a Volvo spokojne?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.03.2018 18:00:27 2 komentarze
Autosan droższy od Solarisa w Radomsku, a Volvo spokojne?

Do piątku, 16 marca Radomsko czekało na oferty w dwuczęściowym przetargu na dostawę ośmiu nowych autobusów klasy MAXI. Miasto otrzymało oferty od trzech producentów. Wygląda na to, że zakup nowych pojazdów uda się urzędnikom zamknąć za pierwszym razem.

Przypomnijmy, że radomszczański przetarg został ogłoszony w końcówce grudnia ubiegłego roku. Jego wymogi formalne omówiliśmy tutaj. W dwuczęściowym postępowaniu miasto chciało wyłonić dostawców czterech autobusów klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6 oraz takiej samej liczby hybryd. Szczegółowo wymagania Radomska opisaliśmy tutaj. Dostawy autobusów mają zostać zrealizowane w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy.

W piątek, 16 marca upłynął termin składania ofert. Urzędnicy z Radomska na taborowe zakupy przygotowali łącznie 12 400 000 PLN brutto. W przetargowe szranki stanęło trzech producentów. Mimo, że w zadaniu "spalinowym" ofert przekroczyły szacunki miasta to wszystko wskazuje na to, że przetarg uda się zamknąć już w pierwszym podejściu.

Na pojazdy z silnikami diesla Radomsko przygotowało 4 400 000 PLN brutto. Oznacza to, że miasto chciało za jeden autobus płacić nieco ponad 898 000 PLN netto. Dwie oferty, które złożono w tym zadaniu przewyższają te szacunki. Najtańszą przedstawił Solaris. Jego oferta opiewa na 4 600 200 PLN brutto. Jeden Nowy Urbino 12 został wyceniony na 935 000 PLN netto, a więc dosyć przystępnie jak na obecną "górkę" zakupową.

Sensacją jest natomiast to, że droższą ofertę przedstawił Autosan. Podobny scenariusz miał już miejsce w Suchym Lesie. Cztery SanCity 12LF dla Radomska producent z Sanoka wycenił na 4 865 880 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową w wysokości 989 000 PLN netto. Wygląda na to, że Autosan podbił swoją cenę myśląc, że będzie jedynym oferentem.

Na hybrydy z kolei Radomsko zarezerwowało 8 000 000 PLN brutto. Wygląda na to że za jedną miasto jest gotowe zapłacić 1 626 016 PLN netto. O to zadanie walczą Solaris i Volvo. Obie zmieściły się zakładanym przez urzędników budżecie. Tańszy jest drugi z producentów. Cztery autobusy 7900 hybrid Volvo chciałoby sprzedać do Radomska za 7 261 920 PLN brutto, co daje cenę jednostkową na poziomie 1 476 000 PLN netto. Nieco droższą ofertę przedstawił Solaris. Za cztery spalinowo-elektryczne Nowe Urbino 12 producent z Bolechowa chciałby zainkasować 7 552 200 PLN brutto. Jeden "jamnik" kosztowałby zatem 1 535 000 PLN netto.

W zadaniu "hybrydowym" Volvo raczej może czuć się już zwycięzcą. Gdyby tak się stało to Radomsko miałoby jednocześnie rozwiązany problem ze znalezieniem dodatkowych środków na zakup autobusów spalinowych. A w tej części wygląda na to, że głównie dzięki cenie to Solaris będzie górą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Radomsko
UM
MPK Radomsko
Solaris
Volvo
Autosan
hybryda
  • czeslaw2 – 19.03.2018

    Stawiałbym na Autosana. Eksploatują wozy tej marki więc czemu nie pójść w kontynuację. Solaris będzie dla nich za dobrym autem :)

  • JaNickInfo – 22.03.2018

    Ciekawe jaka będzie ocena punktowa? Ja bym tak mocno nie stawiał na Autosana.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....