TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autoriksze w Polsce? Minister Szmit odpowiada
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.12.2016 18:41:03 5 komentarzy
Autoriksze w Polsce? Minister Szmit odpowiada; fot. Wikipedia

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jerzy Szmit odpowiedział na poselską interpelację ws. regulacji ustawowych dotyczących usługi przewozu osób ... skuterami. Miałoby to być skuteczne rozwiązanie problemów transportowych dla dużych miast w Polsce.

Zdaniem MIB, aktualne przepisy ustawy o transporcie drogowym w zakresie przewozu osób wskazują na konieczność uzyskania odpowiedniej licencji lub zezwolenia w przypadku przewozów realizowanych samochodem osobowym pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, taksówką oraz autobusem.

-"Należy zauważyć, że ustawodawca nie przewidział możliwości wykonywania krajowego transportu drogowego osób skuterem" ? podkreśla w swojej odpowiedzi Jerzy Szmit.

Są chętni?

Stanowcza reakcja ministerstwa to efekt złożenia interpelacji przez posła Piotra Kaletę (PIS) z Kalisza, który pytał, czy konieczne jest ubieganie się o jakiekolwiek dokumenty umożliwiające prowadzenie takiej działalności gospodarczej?

Jak twierdzi parlamentarzysta, do jego biura zgłosiła się firma, która chce świadczyć takie usługi dla mieszkańców dużych miast. Zdaniem posła, w dobie, gdzie transport osób jest utrudniony z uwagi na korki, przewóz osób skuterami winna powinien znaleźć klientów zainteresowanych tego typu usługą.

-"Jednakże powstał problem wynikający z obowiązujących przepisów prawa. Zgodnie bowiem z art. 5b ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym podjęcie i wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, taksówką wymaga uzyskania odpowiedniej licencji pisze Piotr Kaleta do Ministerstwa i pyta: - Wobec powyższego oraz mając na uwadze fakt, że z cytowanego wyżej przepisu w żaden sposób nie wynika, iż transport osób skuterami jest objęty wymogami przepisów prawa cytowanej wyżej ustawy, zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem: Czy konieczne jest ubieganie się o jakiekolwiek dokumenty umożliwiające prowadzenie opisanej na wstępie działalności gospodarczej?"

Odpowiedź MIB już znamy, natomiast warto odnotowywać fakt, że takie zapytanie w ogóle miało miejsce. Czyżby byłby to początek wchodzenia na polski rynek komunikacji miejskiej osobowych riksz, znanych głównie z miast południowo-wschodniej Azji...


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sejm
MIB
 • Berlin_77 – 05.12.2016

  W Lisbonie sa te samochodziki "tuk tuk" od 2 lat. Wiekszosci kierowcy to mlodzi ludzie, ktorzy nie moga znalesc pracy wiec rzad miasta Lisbony posanowil na transport pojazdami tuktuk, jednak tylko po miescie, bez mozliwosci zabierania wiekszego bagazu, tylko podreczny, co moze turysta miec przysobie, aby nie robic Taxi konkurencji, a pozatym tuktuk nie ma dzwi, tylko dach nad glowa, bo sprawa jest oczywista, gdy pada jest mokro, wilgotno lub wietrznie. Lisabona w zimie ma max 12°C .. w Polsce bez okna i drzwi przy -15°C.... nie dziekuje!

 • GK – 06.12.2016

  Nieprawda, urząd miasta Lizbona stara się pozbyć tuk-tuków! Ta zaraza rozprzestrzeniła się nie dwa, a dobre cztery-pięć lat temu. Już od tego roku zamknięto dla nich masę uliczek, już od tego roku nie można wprowadzać tuk-tuków spalinowych lecz wyłącznie elektryczne, a w przyszłym roku dojdą kolejne obostrzenia. No i tempreraturę w zimie w tym mieście też podałeś z kosmosu. Moja pierwsza zima w Portugalii to ciągły deszcz przez pięć miesięcy i temp. między -2 i +5 stopni...

 • traszka – 06.12.2016

  Tylko elektryczne riksze mają sens !

 • a – 06.12.2016

  a tu coś o LIDER TRADING http://www.sanacjafirm.pl/lidertrading/ http://www.sanacjafirm.pl/wp-content/uploads/2016/11/2016-11-22_Postanowienie-SR-Wawa_Lider-Trading.pdfCzytaj więcej: http://infobus.pl/kolejne-trzy-trollino-metrostyle-w-salzburgu-film-_more_89734.html

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....