TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autonomiczne autobusy Yutonga przejechały 10 000 km
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.01.2020 12:00:25
Przebieg autonomicznych autobusów Yutong sięga 10 000 km

4 września w Zhengzhou odbyła się uroczystość celebrująca "10 000 km bezpiecznej eksploatacji autonomicznych autobusów na inteligentnej wyspie". Projekt inteligentnego transportu publicznego 5G opracowany wspólnie przez rząd prowincji Henan i Yutong Bus został uruchomiony w Zhengzhou 17 maja, a cztery autonomiczne autobusy Yutong L4 rozpoczęły próbne jazdy na otwartej drodze inteligentnej wyspy w Zhengzhou.


Autonomiczne autobusy 5G

"Inteligentne autobusy 5G działają od kilku miesięcy z całkowitym przebiegiem 10 000 km i zerową liczbą wypadków, przyjmując prawie 10 800 osób. Dane te w pełni pokazały, że zmiana technologiczna i transformacja przemysłowa skoncentrowane na dużych danych, sztucznej inteligencji, 5G + i innych elementach, głęboko zmieniają nasz styl życia"- powiedział podczas wydarzenia Dai Yulong, zastępca dyrektora Komitetu Zarządzania Inteligentną Wyspą.

Przebieg 10 000 km oznaczał również, że autonomiczna jazda zakończyła fazę próbnej eksploatacji i zaczęła wchodzić w oficjalną fazę eksploatacji. Autonomiczne autobusy, zwane Xiaoyu, przyciągnęły wielu pasażerów na przejażdżkę, odkąd zostały one oddane do jazd próbnych na obwodnicy inteligentnej wyspy.

Inteligentne pojazdy

Wygląd autonomicznego autobusu Xiaoyu różni się znacznie od tradycyjnych autobusów, a jego konstrukcja jest bardziej stylowa i nowoczesna. W pojeździe nie widać ani deski rozdzielczej, ani kierownicy, a właściwie nie ma nic poza siedzeniami. Nie ma jednak obaw, bo Xiaoyu ma potężny "mózg", który może identyfikować światła uliczne, pieszych, przeszkody i również ma możliwość ustępowania pojazdom ratunkowym.

W celu osiągnięcia praktycznego działania autonomicznej jazdy na otwartej drodze, Yutong zbudował pełny zestaw rozwiązań inteligentnego transportu publicznego 5G opartego na autobusach L4.

Trasa jazdy na inteligentnej wyspie jest pierwszą w Chinach, gdzie prowadzona jest autonomiczna jazda autobusów L4 na otwartej drodze. Automatyczne prowadzenie pojazdów 5G i L4 nakreśliło plan przyszłego inteligentnego transportu. Tutaj, na inteligentnej wyspie można poznać nową wizję przyszłego transportu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
autonomiczny
Yutong
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....