TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Automet ma już ponad 25 lat
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.03.2016 14:50:26 5 komentarzy
Automet ma już ponad 25 lat - tak zakład wygląda dzisiaj

Sanok to nie tylko Autosan. To także prężnie rozwijająca się firma nadwoziowa Automet, które obecna jest na wszystkich europejskich targach autobusowych, a szeroki zakres jej działalności wprawia w zdumienie.

Start od zera

Założycielem Autometu jest inż. Józef Leśniak, który w ciągu 25 lat zbudował firmę ?od zera? o zasięgu globalnym. Automet rozpoczął swoją działalność na rynku polskim w 1990 r., początkowo działając pod nazwą Warsztat Mechaniczno ? Stolarski. W roku 1994 nastąpiło przekształcenie Warsztatu w firmę o nazwie ?AUTOMET? z programem produkcji obejmującym: produkcję metalową, produkcję elementów z tworzyw sztucznych.

Od 1998 r. rozwój firmy powiększył się o eksport produkowanych towarów na rynki zagraniczne. Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii firmy było stworzenie w 1999 r. nowoczesnego biura konstrukcyjnego, w ramach którego działają obecnie programiści i konstruktorzy. Zajmują się oni projektowaniem gotowego produktu od etapu projektu do etapu wykonania finalnego wyrobu. Rok później firma poszerzyła działalność o usługi projektowe i produkcję foteli do autobusów komunikacji miejskiej i międzymiastowej oraz innych pojazdów.

Czas na autobusy, medycynę i fotele

Realizacja zabudów autobusowych z produkcją elementów wykończenia wnętrza pojazdów została rozpoczęta w 2001 r. Firma wówczas uzyskała homologację na zabudowy autobusowe na bazie Mercedes-Benz Sprinter, Volkswagen LT i Iveco Daily oraz w trosce o jakość oferowanych produktów zostały wprowadzone standardy z uzyskaniem certyfikatu ISO 9001:2000.

Znaczącym dla profilu działalności firmy Automet był rok 2002, w którym to firma rozpoczęła produkcję elementów osłonowych do urządzeń medycznych dla koncernu General Electric (GE Medical) we Francji.

W kolejnych latach rozwijała się współpraca z firmą Faurecia (Francja) polegającą na produkcji linii montażowych służących do montażu foteli samochodów osobowych. Linie te do dnia dzisiejszego są projektowane i wykonywane w Automet, a następnie dostarczane w miejsce przeznaczenia, wskazane przez Faurecję.

Powstaje Grupa

W 2007 r. nastąpiło przekształcenie firmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?, a w 2013 r. na ?AUTOMET GROUP Sp. z o.o. Sp. k?. Dalszy rozwój w kierunku zabudów autobusowych zaowocował rozszerzony w 2015 oferty o autobusy do komunikacji miejskiej z częściowo niską podłogą i miejscem na wózek inwalidzki, na bazie samochodu MB Sprinter

Wszystkie wyżej wymienione okresy w działalności produkcyjnej firmy przyczyniły się do intensywnej rozbudowy zakładu, a co za tym idzie do wyodrębnienia kolejnych komórek organizacyjnych, oddziałów i służb stosownie do podejmowanych wyzwań. Rozbudowie uległo zaplecze technologiczne, produkcyjne i oferta asortymentowa.

Rodzinna firma

W chwili obecnej założyciel firmy Józef Leśniak prowadzi ją wspólnie z synami Grzegorzem i Piotrem Leśniak. Na terenie firmy istnieje 14 wydziałów, na których przeprowadzane są procesy obróbcze i montażowe. Produkcja odbywa się na powierzchni 14,5tys. m2 przez ok. 250 pracowników. Ponad 5 tys. produktów wykonywanych w firmie Automet znajduje zastosowanie w autobusach, samochodach ciężarowych, samochodach dostawczych, samochodach specjalnych (ambulanse), ciągnikach rolniczych, a także w medycynie. Imponujący zakres działalności firmy obejmuje :

? wykonywanie zabudów autobusowych i specjalnych na bazie samochodów ciężarowych: Mercedes-Benz i Volkswagen.

? projektowanie i produkcja elementów z tworzyw sztucznych dla takich branż, jak przemysł motoryzacyjny, medyczny, meblarski i wojskowy

? produkcja foteli autobusowych do autobusów komunikacji turystycznej, międzymiastowej i miejskiej

? projektowanie i produkcja linii montażowych do produkcji foteli samochodów osobowych

? produkcja form wtryskowych i modeli

? produkcja konstrukcji stalowych, palet i kontenerów specjalnych dla logistyki

Firma zajmuje istotną pozycję na rynku polskim, czego wyrazem jest rosnąca sprzedaż produkowanych wyrobów. Działalność handlowa obejmuje całą Europę Wschodnią (Litwa, Rosja, Białoruś i Ukraina), Węgry, Słowację, Słowenię, Francję, Szwecję i Niemcy, a także kraje Bliskiego Wschodu. Doświadczenie i kwalifikacje kadry zarządzającej i pracowników są gwarancją wysokiej jakości produkowanych przez Automet wyrobów, zaś perspektywa zadań wynikających z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, zastała przygotowana technologicznie i organizacyjnie do eksploracji możliwości firmy i tworzenia nowych produktów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Automet
 • ANONIM Z SANOKA – 05.03.2016

  Szkoda tylko, że ludzie pracuja ciągle za jakieś grosze, ale tak to jest niestety jak w mieście nie ma większych zakładów pracy i przemysł wymiera. Szanuje Pana Leśniaka jako człowieka za jego dokonania, bo zbudował tą firmę od zera i pomimo swojego wieku jest człowiekiem, który ma w sobie wiele energii i zapału do pracy. Podziwiam go za tą jego zaciętość do pracy i ciągłego rozwoju firmy. Pracowałem w tej firmie kilka lat i dużo się nauczyłem, ale przykre jest to, że pomimo ciągłego rozwoju, licznych zamówień i rosnących przychodów Pan Leśniak zapomina o ludziach, którzy często są od początku firmy i ten sukces to również ich zasługa. Uważam, że powinni byc za tą pracę lepiej wynagradzani, bo firma się ciągle rozwija, a zarobki stoją w miejscu. Firmie i prezesowi życzę dalszego rozwoju i żeby pamietał o ludziach którzy są częścią tej firmy.

 • wot – 05.03.2016

  Trochę przykro widzieć taką opinię jak powyżej - liczyłem na to, że to naprawdę dobra firma i że może lepiej dać umrzeć Autosanowi a wspierać taką dobrą polską firmę?

 • ANONIM Z SANOKA – 05.03.2016

  AUTOSAN zawsze był ikoną Sanoka. Ta fabryka miała wielki wpływ na rozwój miasta. Powstawały całe osiedla autosanowskie. To jedna z najstarszych istnięjących polskich fabryk, a sanoczanie są szczególnie z nią związani. Dawniej nie było rodziny, w której nie pracowałby ktoś w AUTOSANIE. Nie wiem jak jest w innych miastach ale tu na południu Polski każde z miast ma taką swoja firmę, która miała znaczący wpływ na rozwój miasta: Sanok-AUTOSAN, Krosno-Hutę Szkła, Jasło-Gamrat, a Gorlice - Glinik. Sanoczanom zależy na uratowaniu tej fabryki. Wielu obecnych przedsiębiorców z Sanoka i okolic , w tym Pan Leśniak wywodzą się z Autosanu. Mam nadzieję, że AUTOSAN pod nową władzą będzie dalej ważną częścią SANOKA

 • KAX – 06.03.2016

  jeszcze opiszcie w jakich okolicznościach powstała i rosła firma ;)

 • wot głupota – 08.03.2016

  "WOT" gupi ty bo sprawy nie znasz IGNORANCIE !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....