TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Automet i dwa minibusy dla PKS Strzelce Opolskie
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2018 11:00:05
Automet i dwa minibusy dla PKS Strzelce Opolskie

Rozpoczyna się wielka odnowa autobusowej floty w PKS Strzelce Opolskie. Firma wzbogaci swój tabor aż o 15 nowych pojazdów. Pierwsze przyjechały dwa minibusy z zabudową Automet.

Przypomnimy, że pojazdy zostały zakupione w ramach projektu partnerskiego Gminy Kędzierzyn – Koźle oraz PKS w Strzelcach Opolskich S.A. pn.: "Poprawa jakości powietrza w Subregionie Kędzierzyńsko – Strzeleckim – Etap II". W jego ramach do loty PKS-u dołączy 15 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów komunikacji międzymiastowej, w tym:

• 2 autobusy klasy MINI od firmy Automet na bazie Mercedes-Benz Sprinter - o tym kontrakcie pisaliśmy TUTAJ

• 11 autobusów klasy MIDI, w tym 5 sztuk pojazdów z częściowo niską podłogą – marki SOR - o tym kontrakcie pisaliśmy TUTAJ

• 2 autobusy klasy MAXI - marki Iveco - o tym kontrakcie pisaliśmy TUTAJ

Sanocki producent dostarczył swoje minibusy 15 października, natomiast pozostałe pojazdy zostaną dostarczone zgodnie z zawartymi umowami do końca listopada br. Całkowita wartość projektu w części realizowanej przez PKS Strzelce Op. S.A., to 10 926 951 zł, w tym kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 wynosi 4 525 288,755 zł.

Nowa jakość

Jak podkreśla przewoźnik, teraz komfort jazdy będzie dużo lepszy, bo nowe autobusy posiadają klimatyzację, mają wbudowane wi-fi i ładowarki do telefonów komórkowych - jadąc np. do szkoły lub pracy można będzie podładować swoją komórkę.

-"Mamy już dwa nowe autobusy klasy MINI - mówi Jacek Król, prezes PKS Strzelce Opolskie. - To są nowe mercedesy sprintery, wszystkie są niskoemisyjne, klimatyzowane, wyposażone w zasilanie do smartfonów. Mieszkańcy, pasażerowie będą mogli po prostu naładować w czasie jazdy swój telefon. Czasy się zmieniają i jakość wymagana przez pasażerów jest coraz wyższa.

Poza gniazdem do ładowania autobusy będą też miały sieć wi-fi.

- Przede wszystkim jednak będą bezpieczne – podkreśla kierowca Łukasz Walentyn. - Jest to auto nowoczesne, ma nowoczesny silnik, bardzo dynamiczny. Dodatkowo z bajerów mamy sterowanie w kierownicy różnymi funkcjami, dwustrefową klimatyzację, asystent pasa ruchu. To jest auto nowoczesne i na pewno będzie się nim dobrze pracować.

Podczas przekazania minibusów wręczono nagrodę zwycięzcy konkursu na logo Związku Powiatowo-Gminnego "Jedź z Nami". Autorem zwycięskiego loga jest pan Piotr Błaszczak, który otrzymał wysokiej klasy tablet.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKS Strzelce Opolskie
Automet
SOR
Iveco
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....