TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy z II FRPA 2020 w Świętokrzyskim: 128 linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.06.2020 10:00:19
Autobusy z II FRPA 2020 w Świętokrzyskim: 128 linii

22 czerwca świętokrzyski wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał z przedstawicielami samorządów umowy dotyczące organizacji przewozów autobusowych w ramach II naboru do Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych (FRPA) 2020.

W poniedziałek przedstawiciele świętokrzyskich gmin i powiatów podpisali 24 umowy o łącznej wartości ponad 5,6 mln zł, które pozwolą na utworzenie połączeń niwelujących białe plamy komunikacyjne w regionie. W podpisaniu umów wzięli także udział świętokrzyscy parlamentarzyści oraz Anna Krupka – wiceminister i Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski.

Wyniki II naboru

Zgodnie z informacją uzyskaną z Ministerstwa Infrastruktury, dla województwa świętokrzyskiego na rok 2020 została przyznana kwota ponad 55 milionów złotych.

W ramach I naboru 2020 dwanaście świętokrzyskich gmin i trzy powiaty otrzymało niemal milion sto tysięcy złotych dofinansowania na uruchomienie 64 linii komunikacyjnych.

Z kolei w wyniku obecnego II naboru 2020 podpisano 24 umowy (17 gmin, 4 powiaty, 2 porozumienia gmin i 1 związek gmin), przy czym dotyczy to 128 linii.

Kwota dopłaty wynosi 5 627 435,96 zł, zaś łączna długość linii komunikacyjnych wynosi 4 482,45 km.

To oznacza, że poziom wykorzystania świętokrzyskiego budżetu FRPA 2020 plasuje się na poziomie ok. 10%.

Podsumowując poniedziałkowe spotkanie wojewoda podkreślił, iż -"Rezerwa funduszy na ten cel jest pokaźna i tylko od naszej inwencji – naszej, jako obywateli świętokrzyskiego - będzie zależało, które linie będą jeszcze uruchamiane. Bo to społeczność lokalna najlepiej wie, która linia jest potrzebna".

Powiat ostrowiecki rządzi

Najwięcej, bo aż 19 linii autobusowych zostanie uruchomionych w powiecie ostrowieckim. Autobusy na nowych trasach pojadą także w powiecie staszowskim (17 linii), czy gminach Końskie (12 połączeń) i Łagów (13 połączeń).

Jedenaście połączeń autobusowych zostanie uruchomionych w powiecie opatowskim, które jako jedyny w tym województwie, dysponuje własnym taborem w ramach powiatowego zakładu transportu.

Cztery nowe linie autobusowe zostaną uruchomione także w gminie Piekoszów. Jak informuje wójt Zbigniew Piątek, busy na nowych trasach rozpoczną kursowanie najprawdopodobniej od 1 lipca.

Przypomnijmy

- dofinansowanie z FRPA jest przyznawane w formie dopłaty do kwoty deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Organizator musi sfinansować ze środków własnych część kosztów usługi w wysokości nie mniejszej niż 10%. Na podstawie ustawy z dnia 14 maja 2020 roku ustalono dopłatę w kwocie 3 zł do jednego wozokilometra, co stanowi wzrost dopłaty. W pierwszym naborze była to kwota dopłaty 1 zł. Celem funduszu rozwoju przewozów autobusowych jest przede wszystkim przywracanie połączeń autobusowych do rejonów, w których komunikacja zbiorowa nie funkcjonuje lub jest niewystarczająca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FRPA
Świętokrzyskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....