TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy z dziećmi szybciej przejadą granice
PAP - Opublikowano: 29.06.2015 14:24:50
Autobusy z dziećmi szybciej przejadą granice

Autobusy z dziećmi ominą kolejki na granicy i zostaną odprawione priorytetowo - poinformował PAP dyrektor departamentu Służby Celnej w resorcie finansów Piotr Daniel. Przewoźnik musi jednak skorzystać z przygotowanego przez MF systemu e-Booking KIDS.

Elektroniczny system e-booking KIDS to rozwinięcie działającego od kilku lat systemu e-Booking BUS, który został uruchomiony po raz pierwszy w związku z EURO 2012 . Dzięki wpisaniu lub przekopiowaniu do systemu danych wszystkich podróżujących autobusem, kierowcy i danych rejestracyjnych pojazdu, służby graniczne i administracja celna mogą wcześniej dowiedzieć się, kto zjawi się na granicy i prowadzić swego rodzaju analizę ryzyka i przygotować się do odprawy.
"To skraca cały proces odprawy na przejściu granicznym. Z reguły nie trwa ona dłużej niż 10 minut" - wyjaśnił PAP Daniel. "Do usługi dołożyliśmy następnie możliwość rezerwacji godziny przekroczenia granicy i odprawy. W sytuacji, gdy zbyt wielu przewoźników wybiera tę samą godzinę, system sugeruje zapis na inną dogodną godzinę, najczęściej kolejną" - dodał. Gdy większa liczba autobusów umówiona jest na jedną konkretną godzinę, służby skierują do ich obsługi większą liczbę funkcjonariuszy.
Daniel poinformował, że latem ubiegłego roku ministerstwo uruchomiło podobną usługę adresowaną do przewoźników przewożących dzieci - e-Booking KIDS. Dzięki niej autobusy z dziećmi można umówić na granicę na konkretną godzinę, poza tym będą one odprawione w pierwszej kolejności.

"Zauważyliśmy, że w okresach wzmożonego wakacyjnego ruchu, czy w czasie ferii dość dużo wycieczek z dziećmi przekracza granicę. W związku z tym w zeszłym roku umożliwiliśmy skorzystanie z usługi e-Booking KIDS. Dzięki niej każda wycieczka, w której podróżuje więcej niż 70 proc. dzieci i została zgłoszona przez system będzie przez nas traktowana priorytetowo. Niezależnie od tego, ile autokarów jest w danym momencie na granicy, autobusy z dziećmi zawsze odprawiamy szybciej" - podkreślił Daniel.
Z systemu można skorzystać logując się na stronie www.granica.gov.pl. Po zalogowaniu przewoźnik może pobrać specjalne oznaczenie na autokar. "Autobus oznaczony symbolem e-Booking KIDS będzie od razu zidentyfikowany przez służby celne oraz poprowadzony przez nie" - zapewnił dyrektor departamentu Służby Celnej. Daniel zaapelował do przewoźników, by zaoszczędzili stresu dzieciom i korzystali z systemu.
"Odprawa zarezerwowana przebiega dużo sprawniej. Dzieci nie tylko gorzej znoszą podróże,  tym bardziej oczekiwanie w upale. A początek wakacji i dłuższe weekendy to kumulacja turystycznych przejazdów autokarowych przez granicę" - podkreślił Daniel. Zaznaczył, że usługa e-Booking KIDS to autorskie rozwiązanie polskiej służby celnej. Z danych resortu finansów wynika, że do tej pory skorzystano z niego już blisko 80 razy. W 2014 roku było 59 zgłoszeń, w 2015 roku - 18.
Daniel zapowiedział, że na przełomie sierpnia i września ruszy kolejna usługa. Tym razem adresowana do przewoźników towarowych e-booking TRUCK.
"Bardzo intensywnie pracujemy nad tym rozwiązaniem. Planujemy wdrożyć ten system pilotażowo na przełomie sierpnia i września na dwóch przejściach granicznych - w Koroszczynie i Grzechotkach. Polska ma najbardziej obciążoną granicę lądową, jeśli chodzi o ruch towarowy. Pilotaż pomoże sprawdzić, jak działa system. Obecnie przygotowujemy system informatyczny i procesy komunikacyjne" - powiedział.
Wyjaśnił, że usługa polega na rezerwacji miejsca na granicy i odprawy celnej na konkretną godzinę, co przenosi kolejkę ze świata realnego w świat wirtualny. "W tym przypadku skala rozwiązania jest dużo większa niż w przypadku działających już systemów rezerwacji. Tu mamy do czynienia z permanentnym napływem pojazdów na przejścia graniczne" - zaznaczył Daniel.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....