TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy w więziennictwie ? SW stawia na mikrobusy
INFOBUS.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 20.02.2015 21:59:05 3 komentarze
Autobusy w więziennictwie ? SW stawia na mikrobusy

Centralny Zarząd Służby Więziennej ogłosił przetarg na dostawę 80 pojazdów do transportu więźniów - pojazdów samochodowych używanych do celów specjalnych przez Służbę Więzienną - przystosowanych w sposób szczególny do przewozu 9 osób - tj. 5 osób pozbawionych wolności wraz z dwoma uzbrojonymi konwojentami, dowódcą konwoju i kierowcą.

Swoje oferty można składać do 10 marca br. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do dnia 25 września 2015 r.

Przy wyborze ofert, zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

1. cena brutto za całość zamówienia - waga kryterium 85% 

2. wielkość emisji dwutlenku węgla pojazdu w cyklu łączonym (wartość uśredniona) w g/km - waga kryterium 5%

3. wartość zużycia energii pojazdu dla cyklu łączonego (wartość uśredniona) w MJ/100 km - waga kryterium 5% 

4. wielkość emisji zanieczyszczeń pojazdu w g/km - waga kryterium 5% 

Zamawiający wymaga również, aby samochody objęte były gwarancją bez limitu kilometrów na okres:

- na perforację nadwozia - min. 2 lata,

- na zabudowę i wyposażenie specjalne - min. 2 lata,- na powłokę lakierniczą - min. 2 lata,

- na zespoły i podzespoły mechaniczne/elektryczne/elektroniczne bez limitu kilometrów - min. 2 lata.

- na opony - min 2 lata,

- na szyby- min. 2 lata.

Pojazdy mają posiadać m.in. silniki o mocy min. 110 kW, mechaniczne skrzynie biegów, oświetlenie uprzywilejowane LED, klimatyzację, centralny zamek z autoalarmem, czujniki parkowana, przewoźną nawigację, stojak na broń, kolor nadwozia srebrny metalik. 

O pozyskanie zamówienia na pewno będą walczyć wszyscy najwięksi producenci pojazdów dostawczych i zabudów specjalnych. Spore szanse w pozyskaniu zamówienia będą miały firmy takie jak AMZ Kutno czy GRUAU Polska mające spore doświadczenie w tego typu konstrukcjach.Poniżej krótka historia zakupów realizowanych w ostatnich latach przez Służbę Więzienną ?z autobusami w tle. W grudniu 2011 roku Centralny Zarząd Służby Więziennej zakupił 11 pojazdów do przewozów specjalnych Autosan Wetlina mogących przewozić do 18 osób pozbawionych wolności plus 4 konwojentów i kierowca. Przedział osadzonych monitorowany za pomocą kamery przekazującej obraz na wyświetlacz umieszczony przed dowódcą konwoju. W lutym 2012 roku firma FRAIKIN Polska zrealizowała pierwszy kontrakt dla Centralnego Zarządu Służby więziennej polegający na długoterminowym najmie aż 103 sztuk pojazdów zbudowanych na bazie Renault Master 2.3 Cdi. Umowa obejmowała dostawę 90 sztuk więźniarek do przewozu 6 zatrzymanych oraz 13 sztuk pojazdów sanitarnych przeznaczonych do przewozów specjalnych jednego zatrzymanego na noszach lub 3 więźniów. Po raz pierwszy w Polsce, służby instytucjonalne zdecydowały się na finansowanie i zarządzanie swoim parkiem samochodowym poprzez wynajem z pełnym pakietem usług, oferowanym przez Fraikin Polska. Czas trwania umowy najmu długoterminowego zawartej z CZSW to okres 48 miesięcy. W realizacji kontraktu Fraikin Polska współpracowała z Renault Polska oraz producentem zabudów specjalnych - AMZ Kutno. W grudniu 2012 roku Służba Więzienna odebrała 8 sztuk dużych więźniarek wyprodukowanych przez AMZ Kutno na bazie Mercedesa Atego z silnikiem wysokoprężnym turbodoładowanym o mocy 238 KM. Rozwiązanie polegające na zabudowaniu pojazdu ciężarowego kontenerem ze specjalistycznym wyposażeniem miało, oprócz zwiększenia wytrzymałości pojazdu, spowodować zwiększenie ilości potencjalnych wykonawców nowej więźniarki i efekt ten osiągnięto. Nowe więźniarki mogą pomieścić podobnie jak Autosany Wetlina do 18 zatrzymanych, 4 konwojentów i kierowcę.

W 2013 roku Służba więzienna zakupiła kolejne 6 sztuk dużych więźniarek wyprodukowanych na bazie Mercedes-Benz Atego przez AMZ Kutno.W chwili obecnej Służba Więzienna obok nowych pojazdów eksploatuje sporą ilość Fiatów Ducato, Autosanów H7-10W oraz dużo starszych Autosanów z serii H6-10ZK. Niestety, Autosan który w ostatnich latach dostarczył ponad 80 różnego typu więźniarek dla Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej głównie na bazie modelu A1010T, H7-10, Solina i następnie Wetlina utracił możliwość udziału w postępowaniach przetargowych ze względu na zakończenie produkcji podwozi Mercedes Vario na których powstała znaczna większość tych pojazdów. Czy po wprowadzeniu w niedalekiej przyszłości do oferty Mercedes-Benz nowego następcy Vario firma Autosan ponownie będzie próbowała walczyć o nowe kontrakty na pojazdy specjalne ?z pewnością w pierwszej kolejności zależy od tego czy jakiś inwestor przejmie fabrykę i będzie chciał utrzymać produkcję.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Służba Więzienna
więźniarka
Autosan
Gruau
Fraikin
AMZ
Mercedes
 • 1131 – 22.02.2015

  Autosan mial wszystko co potrzeba w ofercie,a teraz...?

 • mickam – 23.02.2015

  Może AMZ Kutno się skusi wystartować w tym przetargu.

 • kran – 24.02.2015

  Ten mercedes (na pierwszym zdjęciu od góry) ...........faktycznie na całym świecie rozpoznawany jest jako Autosan Wetlina... [Super PR !!!! tak trzymać !!!!]

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....