TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy SOR i Van Hool na ulicach Obornik
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.11.2019 13:00:05
SOR-y i Van Hoole na ulicach Obornik; fot. UM Oborniki

Zakończył się okres przejściowy w w ramach gminnych przewozów pasażerskich realizowanych przez firmę Arriva Bus Transport Polska w Obornikach. Czas na obniżoną podłogę i autobusy marek SOR oraz Van Hool.

Zgodnie z zawartą umową, od listopada dotychczasowy tabor został uzupełniony o pojazdy niskowejściowe SOR i niskopodłogowe Van Hool A330.

-"Nowy przewoźnik, zgodnie z umową z Gminą Oborniki, zobowiązał się do wdrożenia po okresie przejściowym nowoczesnego taboru, zastępując sprowadzone w trybie awaryjnym pojazdy, które niestety wykazywały się dużą awaryjnością - informuje Urząd Miejski. - Od nowego miesiąca na naszych ulicach będą pojawiać się tylko wspomniane pojazdy SOR i już jeżdżące od niedawna autobusy Van Hool. To powinno znacznie poprawić jakość świadczonych naszym mieszkańcom usług przewozowych."

Za Warbusa

Przypomnijmy, że firma Arriva zastąpiła firmę Warbus S.A., która latem z dnia na dzień ogłosiła upadłość i nie wyjechała na trasy, stawiając w ten sposób obornicki samorząd w bardzo trudnej sytuacji, a mieszkańcy bez wcześniejszych zapowiedzi stracili możliwość korzystania z transportu.

W początkowym okresie kłopoty nie ominęły nowego przewoźnika.

17 października policja zatrzymała dowody rejestracyjne sześciu obornickim autobusom, co spowodowało jednodniowe perturbacje w lokalnej komunikacji. Tak tę sprawę w lokalnych mediach komentowała Joanna Parzniewska, rzecznik Arriva Bus Transport sp.z o.o.:

-"W pierwszej kolejności najmocniej przepraszamy pasażerów za wszelkie niedogodności i utrudnienia, jakie miały miejsce w dniu wczorajszym. Opisana sytuacja była dla nas również zaskoczeniem. Wszystkie autobusy eksploatowane przez spółkę Arriva spełniają wymogi bezpieczeństwa oraz posiadają ważne badania techniczne. Szczegółowo analizujemy i wyjaśniamy wskazane uchybienia, by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. W związku z tym wzmocniona została również obsada mechaników w warsztacie w Obornikach.

Pierwszy okres działalności w Obornikach pozwolił na poznanie specyfiki komunikacji w Obornikach i na bazie zdobytego tutaj doświadczenia pracujemy nad tym by wraz z zakończeniem okresu przejściowego, sytuacja taborowa ustabilizowała się, a do realizacji przewozów w Obornikach przeznaczone były docelowe pojazdy. Okres przejściowy kończy się wraz z październikiem. Od listopada na trasach mają się znaleźć zupełnie inne autobusy."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Oborniki
Arriva
SOR
Van Hool

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....